Panevėžiečiai plūsta į retų rūšių įvairiaspalvių kardelių parodą

Panevėžiečiai plūsta į retų rūšių įvairiaspalvių kardelių parodą

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Luko VARANAUSKO nuotr.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje atidaryta jau 11 kartą organizuojama kardelių paroda. Šiuo metu bibliotekos patalpose juos eksponuoja vien tik Lietuvos gėlių augintojai ir selekcininkai. Paroda veiks iki rugpjūčio 24 dienos bibliotekos darbo laiku.

Gėlių priplūstanti bibliotekos Atrijaus terasa ypatingai vertinama kardelių, jurginų augintojų dėl puikaus iš viršaus sklindančio apšvietimo, leidžiančio matyti natūralią gėlių spalvą, ir tinkamo eksponavimui aukščio. Gėlininkų tvirtinimu, tai ypatingai tinkama vieta tokioms parodoms.

BIC

Selekcininkų išvestų rudens gėlių veislių – daugybė, o jų spalvos tiesiog užbūrė panevėžiečius – jie būriais traukia grožėtis kardeliais.

Nepalankus pavasaris

Parodos organizatorius ir kardelių selekcininkas panevėžietis Alfonsas Žobakas naujienų portalui JP pasakojo, kad šiųmečiai kardeliai – ant trumpesnių kotų, o jų žiedai nėra dideli.

„Nepalankus šiųmetis pavasaris buvo kardelių augintojams. Žiedynai gausus, bet smukesni, dėl sausringo pavasario ir vasaros pradžios gražuolių gėlių kotai trumpesni. Klimatas turi įtakos šioms gėlėms. Antra vertus, nebūna nė vienos parodos, kuri nebūtų ypatinga. Būna tokių metų, kad vazos vos atlaiko kardelių svorį“, – demonstravo kardelius selekcininkas.

A. Žobakas.

Vieni lietuviai

Pasak kardelių parodos organizatoriaus, šiųmetėje parodoje nesulaukta svečių iš užsienio.

„Nėra kardelių augintojų iš Baltarusijos ir Latvijos. Parodoje dalyvauja vien tik lietuviai selekcininkai – devyni gėlininkai. Atvyko du kardelių augintojai iš Kalvarijos, viena iš Šumskų, iš Nevenorių, iš Šiaulių, iš Vytauto Didžiojo universiteto botanikos sodo ir trys panevėžiečiai – du kardelininkai ir Virginija Gasiūnaitė jurginų augintoja. Beje, Kauno botanikos sodas Panevėžyje parodoje dalyvauja pirmą kartą“, – skaičiavo parodos dalyvius A. Žobakas.

Ne tik bibliotekoje

Kardelių augintojas ir selekcininkas sakė, kad G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje paroda vyksta jau 11 kartą.

„Tačiau pati pirmoji kardelių paroda vyko berods 1974 metais. Tuomet kardeliai buvo eksponuoti Parodų rūmuose, kurie buvo dabartinėje Švč. Trejybės bažnyčioje. Dar parodos buvo „Vyturio“ mokykloje, Bendruomenių rūmuose, J. Miltinio dramos teatre“, – suskaičiavo kardelių parodų vietas A. Žabokas.

S. Ramanauskas.

Kantrybės turi

Šiaulietis kardelių augintojas Sivestras Ramanauskas prisipažino, kad parodoje bibliotekoje dalyvauja ketvirtą kartą.

„Šiaip tai pradžioje važiuodavau kaip žiūrovas, o paskui pradėjau dalyvauti. Išgauti ypatingą kardelio veislę reikia kantrybės, o kantrybės, jeigu dalyvauju parodoje, turiu. Neturiu didelių žemės plotų, mano kardeliai užima kelias lysves. Kardelius auginti patinka, o jų auginimu domiuosi seniai. Į parodą atvežiau 12 rūšių kardelių, o labiausiai patinka „Emilija Pliaterytė“ veislė ir sėjinukas, kuriam dar nedaviau vardo“, – rodė mylimiausių rūšių kardelius šiaulietis.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.