Panevėžiečiai piktinasi nenupjauta žole: valdininkai atkerta, jog kalti gatvių tvarkymo darbai

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ, rimvydas ančerevičiusVIDEOŽYGIMANTAS RIDIKAS
S. Kerbedžio gatvėje – skiriamojoje juostoje žolė nebuvo pjauta nė karto.

Už šienavimo darbus mieste atsakingos bendrovės „Panevėžio specialus autotransportas“ darbuotojai jau kelintą kartą pjauną žolę viešosiose miesto erdvėse. Jie prižiūri daugiau  600 ha miesto žaliųjų plotų. Tačiau Panevėžyje yra vietų, kuriose šiais metais nė karto nebuvo pjauta žolė, o ji pasiekė beveik metrą aukščio. Tokia vieta yra S. Kerbedžio gatvėje – skiriamojoje juostoje žolė nebuvo pjauta nė karto.

Grafiką sudaro Savivaldybė

Bendrovės „Panevėžio specialusis autotransportas“ Miesto tvarkymo skyriaus vadovas Sigitas Vainauskas sako, kad darbai vykdomi pagal Panevėžio vejų ir žolynų priežiūros paslaugų planą, kuris kas savaitę atnaujinamas.

„Praėjusią savaitę gavome planus, kaip teks dirbti šią savaitę. Tačiau mieste yra vietų, kur žolė nepjaunama. S. Kerbedžio gatvės skiriamosios juostos žolės šiais metais dar nepjovėme, ten vyksta gatvės apšvietimo tvarkymo darbai ir keičiami stulpai, vyksta kasinėjimo darbai. Todėl pjauti žolę, kol nebaigti darbai, negalime. Kita vertus, kur vyksta kasinėjimai ar kitokie darbai, nesimato palikto statybinio laužo. Pjaudami galime sugadinti techniką“, – pasakojo S. Vainauskas.

Ar viešosiose Panevėžio erdvėse gerai pjaunama žolė?

 

Lūžta technika

Anot S. Vainausko, mieste po truputį daugėja ir naujų plotų, kuriuos lygiai taip pat reikia prižiūrėti ir nušienauti. Bėda ta, kad darbuotojams tenka žolę pjauti ten, kur dar nėra baigtos statybos. Dėl to lūžta technika.

„Mieste padaugėjo daug renovuojamų vietų. Pernai taip atsitiko Skaistakalnio parke. Buvo palikta daug statybinio laužo, įvairių atliekų ir, kai žolė užaugusi, nesimato. Tuomet buvo sugadinti du traktoriai. Nebaigtų tvarkyti vietų mieste yra, todėl ne visur galime pjauti žolę. Kai tik gausime užsakymą pjauti žolę S. Kerbedžio gatvės skiriamojoje juostoje, iškart pjausime“, – aiškino situaciją S. Vainauskas.

S. Vainauskas.

Dėmesys miesto centrui

Pasiteiravus, ar yra nustatytas šienaujamų plotų eiliškumas, bendrovės „Panevėžio specialusis autotransportas“ Miesto tvarkymo skyriaus vadovas teigė, kad eiliškumo kaip ir nėra.

„Eiliškumo kaip ir nėra. Kas savaitę gauname iš miesto Savivaldybės užduotis ir tomis užduotimis vadovaujamės. Daugiausiai dėmesio skiriame centrinei miesto daliai. Atokesnes vietas pjauname rečiau. Antra vertus, ši vasara kol kas palanki mums – sausra. Todėl rečiau žolę pjauti tenka ir nuo grafikų neatsiliekame. Technikos turime užtektinai, net ne visa technika dirba. Kartais dieną dirba trys arba penkios žolės pjovimo mašinos“, – sakė S. Vainauskas.

T. Martinaitis.

Tikrina individualių namų savininkus

Gyvenamosios aplinkos tvarka rūpintis kviečiami ir individualių namų savininkai, daugiabučių bendrijos, įmonės ir įstaigos. Kaip ir kasmet Panevėžio miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius tikrina, kiek mieste yra nenaudojamų, apleistų, neprižiūrimų žemės sklypų.

Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Tadas Martinaitis aiškino, kad tikrinti, kaip tvarkosi individualių namų savininkai savo žemėse pradėjo nuo birželio mėnesio pradžios.

„Viešosios tvarkos skyriaus specialistai pagal sudarytą planą ir gautus skundus važiuojame tikrinti, kaip sklypų savininkai tvarkosi. Turime jau pranešimus apie nesutvarkytus 143 sklypus, kur styro nenušienauta žolė. Liepos mėnesio pradžioje šių sklypų savininkai gaus įspėjimus, kad reikia susitvarkyti. Bus vėl tikrinami žemės savininkai, kurie bus nesusitvarkę, informacija apie tai bus perduota Valstybinei mokesčių inspekcijai. Jiems gali būti m, pakeltas žemės mokestis. Pernai nesutvarkytų žemės sklypų Panevėžio mieste buvo šiek tiek per šimtą, o nubausti 24 žemės sklypų savininkai“, – aiškino T. Martinaitis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžiečiai raginami prižiūrėti turimus žemės sklypus

confident-noyce

Panevėžiečiai skundžiasi netvarkomais šaligatviais: remonto teks laukti eilėje

confident-noyce

Žolės pjovimo darbams Panevėžyje per sezoną išleidžiama iki 275 tūkst. eurų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau