15 C
Panevėžys
Šeštadienis, 26 rugsėjo, 2020

Panevėžiečiai pasakė, kokių renginių labiausiai jiems trūksta

AutoriusJPFotoPANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖ

Panevėžio miesto savivaldybės užsakymu atlikta miesto kultūros renginių paklausos ir pasiūlos apklausa. Savo nuomonę pareiškė 496 Panevėžio miesto gyventojai nuo 14 m. ir vyresni.

Didžiąją dalį Panevėžio miesto savivaldybės apklausoje dalyvavusių respondentų (75,2 proc.) sudarė moterys. Daugiau kaip pusę apklaustų asmenų buvo 25–44 m. amžiaus, 25–34 m. amžiaus grupės asmenų sudarė 30,4 proc., o 35 – 44 m. – 24,2 proc. Tik beveik 2 proc. apklaustųjų sudarė 65 m. ir vyresni.

„Baigiantis Panevėžio miesto plėtros 2014–2020 m. strateginio plano įgyvendinimo laikotarpiui, siekdama užtikrinti tęstinumą, Panevėžio miesto savivaldybė rengia miesto plėtros 2021–2027 m. strateginį planą. Norime, kad panevėžiečiai būtų patenkinti kultūros įstaigų teikiamomis paslaugomis, todėl viena iš strateginio plano užduočių ir buvo ši apklausa. Remiantis gautais duomenimis sužinojome, kad panevėžiečiai aktyviai – daugiau kaip 92 proc. – lankosi kultūros renginiuose. Daugelis apklaustųjų akcentavo, kad per pastaruosius dvejus metus pagerėjo Panevėžio miesto kultūros renginių pasiūla ir dėl to daugiau kaip 40 proc. respondentų pradėjo dažniau lankytis juose. Galime spėti, kad tam įtakos turėjo gerėjanti Savivaldybės kultūros ir meno įstaigų paslaugų kokybė. Panašiai pasiskirstė apklaustųjų balsai, kuriuos tenkina ir netenkina kultūros renginių pasiūla Panevėžyje – 40 proc. Siekiame, kad didžiąją dalį miestiečių džiugintų kultūros renginiai, tad tikrai dar turime kur tobulėti“, – teigia Kultūros ir meno skyriaus vedėja Asta Čeponienė.

Atsižvelgiant į tyrimo duomenis, respondentai nurodė, kad daugiausiai trūksta viešųjų renginių (64,1 proc.), koncertų (65,3 proc.) ir edukacinių programų (47,6 proc.). Mažiausiu trūkumu įvardijo parodas, ekspozicijas (25,2 proc.) bei renginius muziejuose (32,2 proc.). Tik ketvirtadalis (26,5 proc.) respondentų nurodė, kad jiems užtenka profesionaliojo meno renginių, daugiau kaip 42 proc. apklaustųjų nurodė, kad jie pasigenda tokių renginių mieste.

Vertinant Panevėžio miesto savivaldybės kultūros ir meno įstaigų teikiamų kultūros paslaugų kokybę, respondentai buvo patenkinti. Labiausiai miesto gyventojai patenkinti Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos, teatro „Menas“, Panevėžio lėlių vežimo teatro ir kino centro „Garsas“ teikiamomis paslaugomis bei jų kokybe.

Atsižvelgdamas į apklausos rezultatus Kultūros ir meno skyrius sieks užtikrinti aiškios ir lengvai pasiekiamos informacijos vykdymą. Taip pat planuojama peržiūrėti įstaigų darbo laiką, kad šis būtų patogesnis lankytojams. Numatyta su įstaigomis aptarti apie didesnę galimybę mieste organizuoti įvairesnius renginius, koncertus, edukacines programas ir kt.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Premjeras: nuo spalio ketinama nebeleisti rengti kai kurių masinių renginių

confident-noyce

Mažėjo pasitikėjimas sveikatos apsauga, augo pasieniečiais

confident-noyce

Laisvalaikis Panevėžyje rugsėjo 19-spalio 4 d.

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau