6.3 C
Penktadienis, 19 balandžio, 2024

Panevėžiečiai nusileido šalies čempionams

Šįvakar Lietuvos A lygos čempionato rungtynes FK „Panevėžys“ namuose žaidė su Marijampolės „Sūduva“. Šį susitikimą rezultatu 5:1 (3:0) laimėjo marijampoliečiai.

Rungtynės tarp „Sūduvos“ ir „Panevėžio“ komandų kėlė didelį susidomėjimą. Stebėti čio mačo atvyko Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės vyriausiasis treneris Valdas Urbonas, „Sūduvos“ klubo prezidentas Vidmantas Murauskas, Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas. Susitikimą „Aukštaitijos“ stadione stebėjo ir nemaža grupė „Sūduvos“ komandos fanų.

Susitikimo pradžia nieko gero Panevėžio klubui nežadėjo. Jau trečiąją minutę svečiai išsiveržė į priekį. Po kampinio laisvas likęs „Sūduvos“ saugas Domagojus Pušičius galva nuginklavo panevėžiečių vartų sargą – 0:1. „Panevėžio“ ekipai niekaip nesisekė stabdyti varžovų atakų po kampinio – prabėgus kelioms minutėms Marijampolės komanda rezultatą padvigubino, kai Mihretas Topčagičius niekieno netrukdomas nuginklavo šeimininkų vartų sargą Rafaelį Broetto.

Pirmą rimtą progą įmušti įvartį panevėžiečiai turėjo 13-ąją minutę, kai galva į vartų kampą smūgiavo Sebastianas Vasquezas, tačiau „Suduvos“ vartininkas klastingą smūgį atrėmė.

Dar vieną puikią progą Panevėžio ekipa susikūrė kėlinio viduryje. Paulius Janušauskas, suklaidinęs varžovą, smūgiavo iš baudos aikštelės prieigų, tačiau kamuolys praskriejo visai šalia virpsto.

Trečiasis įvartis į Aleksandro Kurtijano auklėtinių vartus krito 27-ą minutę. Puikų perdavimą gavęs Josipas Tadičius vienu lietimu nukreipė kamuolį į apatinį vartų kampą.

Tikrą vartų šturmą marijampoliečiai surengė kėlinio pabaigoje, kai svečiai turėjo net kelis šansus pasižymėti, tačiau R. Broetto pavyko išgelbėti komandą nuo dar vieno įvarčio.

Nepaisant to, kad atsiliko rezultatu 0:3, antrąjį kėlinį šeimininkai pradėjo aktyviai. Itin pastebimas buvo po keitimo aikštėje pasirodęs Patrikas Bordonas. Jau pirmosiomis antrojo kėlinio minutėmis puolėjas galėjo pasižymėti, bet tiesiog nepasiekė jam adresuoto kamuolio. Netrukus P. Bordonui pavyko nuginkluoti svečių komandos vartininką Ivaną Kardumą. Po Pauliaus Janušausko perdavimo „Panevėžio” puolėjas 60-ąją mačo minutę galingu smūgiu nukreipė kamuolį į „Sūduvos“ vartus.

72-ąją susitikimo minutę net dvi šimpaprocentines progas prie svečių vartų sukūrė panevėžiečiai, bet fantastiškai sužaidęs „Sūduvos“ vartininkas abu sykius išgelbėjo savo komandą. Jau kitoje atakoje krito įvartis į „Panevėžio“ vartus. Renanas Oliveira išbėgo į akistatą su šeimininkų vartininku ir jį nuginklavo.

Per teisėjo pridėtą laiką „Sūduva“ įmušė dar vieną įvartį ir šventė pergalę rezultatu 5:1.

Įveikę aikštės šeimininkus marijampoliečiai trečią kartą iš eilės tapo Lietuvos čempionais. Po šios pergalės „Sūduva“ tapo nebepavejama ir anksčiau laiko užsitikrino pirmąją vietą.

Panevėžiečiai su „Žalgiriu“ žaidė tokios sudėties: Rafaelis Broetto, Tomas Kačerauskas, Vytas Gašpuitis, Lukas Čerkauskas, Sigitas Urbys, Rokas Stanulevičius, Tautvydas Eliošius (84 min. Jonas Skinderis), Ernestas Veliulis, Paulius Janušauskas, Sebastianas Vasquezas (79 min. Rafaelis Ledesma), Eimantas Abramavičius (46 min. Patrikas Bordonas).

Kitas Lietuvos A lygos čempionato rungtynes „Panevėžys“ žais lapkričio 8 dieną išvykoje su Klaipėdos „Atlantu“.