2.3 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 18 balandžio, 2024

Panevėžiečiai neskuba atverti piniginių automobilių aikštelėms užkardyti: per metus registruotas vos vienas prašymas

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
Panevėžiečiai neskuba atverti piniginių automobilių aikštelėms užkardyti: per metus registruotas vos vienas prašymas.

Panevėžiečiai, automobilių prigrūstuose daugiabučių kiemuose, kasdien susiduria su nemaloniomis situacijomis. Gyventojai stengiasi įvairiais būdais rezervuoti stovėjimo vietas: montuoja užtvarus, įvairius kuoliukus ar pakabinamas grandines. Sporto ir vaikų žaidimų aikštelės, žalioji veja, daugiabučių kiemuose tampa populiariomis automobilių statymo vietomis.

Pareiškė norą tik vieni

Namų bendrijos neskuba atverti piniginių aikštelėms didinti net Savivaldybei siūlant finansiškai prisidėti. Šiais metais automobilių aikštelę prie daugiabučio bandys įsirengti tik Nevėžio g. 35 namo gyventojai.

Panevėžio miesto savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji statybos inžinierė Ernesta Čebienė sakė, kad daugiabučio namo gyventojai turi prisidėti prie automobilių stovėjimo aikštelės įrengimo darbų.

„Kai darbai vykdomi daugiabučio gyvenamojo namo teritorijoje, paramos teikėjas turi prisidėti prie atliekamų infrastruktūros objektų įrengimo darbų ne mažiau kaip 30 proc. objekto statybos skaičiuojamosios kainos, o Savivaldybė padengia likusią objektų įrengimo kainą – iki 70 proc. Prašymą paramos teikėjas turi pateikti Savivaldybės administracijai iki einamųjų metų balandžio 1 d., o paraišką su parengtu projektu – iki spalio 1 d.“, – aiškino E. Čebienė.

E. Čebienė.

Domisi, bet paraiškų neteikia

Pasak Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausiosios statybos inžinierės, paraiškų dėl automobilių stovėjimo aikštelių įrengimo prie daugiabučių namų gauna nedaug.

„Per 2023 metus gavome vieną paraišką, bet yra besiteiraujančių, kokias sąlygas būtina išpildyti, norint įsirengti prie daugiabučio namo automobilių stovėjimo aikštelę. Yra numatytos sąlygos, jeigu darbai vykdomi valstybei ar Savivaldybei nuosavybės teise priklausančioje žemėje, kuri nėra išnuomota ar kitais būdais suteikta naudotis fiziniam ar juridiniam asmeniui. Tačiau, jeigu valstybinė žemė yra išnuomojama ir automobilių stovėjimo aikštele naudojasi tik to daugiabučio namo gyventojai ir joje statyti automobilių negali ne to namo gyventojai, aikštelės įrengimo sąlygos bus kitokios. Visada bendrijų gyventojai turi susitarti tarpusavyje dėl aikštelės įrengimo“, – pasakojo E. Čebienė ir teigė, kad susitarti dėl būsimos aikštelės įrengimo – didelis darbas.

Panevėžiečiai neskuba atverti piniginių automobilių aikštelėms didinti: per metus registruotas vos vienas prašymas.

Namų darbų daug

Pasiteiravus, kodėl tiek mažai daugiabučių namų bendrijų pareiškia norą įsirengti automobilių stovėjimo aikšteles, vyriausioji statybos inžinierė atsakė:

„Realiai išnagrinėta buvo tik viena paraiška, kiti tik teiravosi, klausinėjo, bet jokių dokumentų nepateikė. Bendrijoms reikia atlikti nemažus namų darbus, ne visos juos atlieka tinkamai. Komisija įvertino ir patikrino vieną paraišką, kuri atitiko visus reikalavimus. Šiai aikštelei įrengti bus skirtos lėšos, rengiama sutartis, ieškomi darbų rangovai. Aikštelė per šiuos metus bus įrengta Nevėžio g. 35“.

Panevėžiečiai neskuba atverti piniginių automobilių aikštelėms užkardyti: per metus registruotas vos vienas prašymas.

Įsirengė privačią aikštelę

Panevėžio mieste yra keletas daugiabučių namų, šalia kurių įrengtos privačios automobilių stovėjimo aikštelės – jomis naudotis gali tik to namo gyventojai.

„Įrengtoje automobilių stovėjimo aikštelėje yra pakabintas ženklas „Privati teritorija“, todėl aikštelėje automobilius gali statyti tik namo gyventojai. Namas turi ir kitą privažiavimą – servituto kelią, kad, esant reikalui galėtų privažiuoti ugniagesiai ir greitosios pagalbos automobilis. Kadangi yra kitas privažiavimas prie daugiabučio, galėjome įrengti ir užkardą. Beje, tokiai aikštelei įsirengti, bendrija išsinuomojo žemę ir moka žemės nuomos mokestį. Aikštelę namo bendrija įsirengė savo lėšomis – Savivaldybė nefinansavo“, – pasakojo Aukštaičių gatvės gyventoja ir sakė, kad dėl tokios aikštelės teko pavargti.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Nauja tvarka: Panevėžyje apmokestinamos ir automobilių stovėjimo aikštelės šalia prekybos centrų

confident-noyce

Auksinės taisyklės vairuotojams: kaip išvengti eismo nelaimės automobilių stovėjimo aikštelėse

confident-noyce

Garsiųjų Panevėžio prekybos bazių aikštelė remonto gali nesulaukti: savininkai neranda sprendimo

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau