Bibliotekoje „Žiburėlis“ lankėsi socialinė darbuotoja, meno terapijos ir socializacijos instituto „VYTA“ edukatorė Rita Klevinskienė. Viešnia bibliotekoje susirinkusius pradinukus mokė tapybos ant vandens paslapčių.
„Piešimas ant vandens yra ne tik pramoga, meno rūšis, bet ir terapijos metodas“, – tikino R. Klevinskienė.
Daugeliui tikriausiai kyla klausimas, kaip tapymas ant vandens gali būti naudingas vaikui. „Specialistai, savo darbe taikantys šią terapiją, patvirtina, kad ebru turi teigiamą poveikį vaikų sveikatai ir savijautai. Šį metodą rekomenduojama taikyti dirbant ir su hiperaktyviais, sunkiai sutelkiančiais dėmesį vaikais, taip pat su asmenimis, turinčiais lengvų nervinių bei psichinių problemų. Tapymas vandens paviršiuje koreguoja koordinacijos sutrikimus, o žmogaus pasirenkamos spalvos byloja apie jo dvasinę būklę. Piešimas ant vandens visada pavyksta, taigi nesijaudinama dėl rezultato – atsipalaiduojama, pailsima, išlaisvinamos kūrybinės galios“, – ilgamete patirtimi dalijosi lektorė.
Susirinkusiems ji trumpai papasakojo apie piešimo ant vandens ištakas: „ebru atėjo dar iš 6 a. Tolimųjų Rytų, kur naudojant šį metodą buvo gaminami slapti dokumentai, net pinigai, puošiami rankraščiai“.
Vaikai sužinojo, jog ebru turi ir lietuvišką pavadinimą – VYTA. „Pavadinimo raidėse užkoduota frazė – veidas yra tavo atspindys. Tai siejama su vandens atspindžiu, žmogaus charakterio savybėmis“, – pasakojo R. Klevinskienė
Visi nekantravo pradėti, tačiau pirmiausia reikėjo susipažinti su teorija, darbo principais, naudojamais įrankiais ir tik tuomet pabandyti patiems su specialiais dažais dumbliais sutirštino vandens paviršiuje pažaisti spalvomis ir formomis.
Pats procesas gana paprastas. Ant indo, pripilto specialaus vandens, paviršiaus vaikai piešė iš natūralių medžiagų pagamintais dažais, kurių net paragavus nieko blogo neatsitiktų, nes jie ekologiški. Baigus piešinį, prie vandens paviršiaus reikėjo priglausti specialų popierių, ant kurio prilimpa tai, kas nupiešta. Tokiu būdu ant popieriaus perkeliami vaikų išgauti itin subtilūs ornamentai, gėlės, ženklai.
Bibliotekoje garsiai aidėjo vaikų emocijos, pamačius savo darbo rezultatus. Kiek spalvų, atspalvių, įvairiaspalvių potėpių ir brūkštelėjimų! „Piešti ant vandens net lengviau nei ant popieriaus lapo“, „nuostabų piešinį gali sukurti vos per keletą minučių“, – džiaugėsi ebru meną išbandę ketvirtokai.
Tapydami ant vandens moksleiviai atsipalaidavo, pailsino protą ir kūną, atskleidė kūrybiškumą bei tiesiog smagiai praleido laiką. Kiekvienas namo išskubėjo nešinas vienetiniu darbu.