25.4 C
Panevėžys
Sekmadienis, 8 rugsėjo, 2024

Panevėžiečiai maisto atliekas rūšiuoja aktyviau, tačiau keistų radinių – dar pasitaiko

AutoriusERIKA POCIŪTĖFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
Panevėžiečiai maisto atliekas rūšiuoja aktyviau, tačiau keistų radinių – dar pasitaiko.

Panevėžio daugiabučių namų gyventojai maisto atliekas rūšiuoja jau beveik pusmetį. Panevėžiečių nuomonės šiuo klausimu – įvairios, tačiau tendencijos džiugina – rūšiuojančiųjų skaičius auga.

Maisto atliekų konteineriuose – ne tik maistas

Maisto atliekų konteinerius žmonės dažnai naudoja neteisingai, pasitaiko atvejų kai juose atsiranda tekstilės, stiklo, plastiko, o kartais ir elektronikos atliekos.

„Pastebima, kad dažnai gyventojai klaidingai interpretuoja šios rūšies atliekų pavadinimą „Maisto ir virtuvės atliekos“ ir jį supranta pažodžiui. Juo vadovaudamiesi į šį atliekų konteinerį meta maistą esantį stiklo ar plastiko pakuotėse, kas būtent yra neteisinga. Taip pat esame informuoti, kad šiame konteineryje dažnu atveju atsiranda tekstilės atliekos, įvairūs žaislai, pakuotės, stiklo butelių tara, statybinės atliekos. Labiausiai šokiravęs atvejis, kai maisto ir virtuvės atliekų konteineryje buvo rasti televizorių/kompiuterių monitoriai“, – pasakoja bendrovės „Panevėžio specialusis autotransportas“ komunikacijos specialistė Justina Indulytė.

Rūšiuoja vis daugiau

Specialistės teigimu, kiekvieną mėnesį išmetamų maisto atliekų konteinerių užsipildymo rodikliai auga. Vidutiniškai kiekvieną mėnesį yra surenkamos 6-8 tonos maisto atliekų, tačiau jų priemaišų skaičius siekia maždaug 28 procentus.

„Dėl naujo atliekų rūšiavimo įpročio gyventojai išsakė pačias įvairiausias nuomones ir pirmaisiais mėnesiais atliekų konteinerių užsipildymas buvo žemesnis, galima panevėžiečius pagirti, nes šios rūšies atliekų rūšiavimo rodikliai su kiekvienu mėnesiu gerėja ir atliekų konteinerių užsipildymo rodikliai auga“, – teigė ekspertė.

Mažinama aplinkos tarša

Maisto atliekų rūšiavimas mažina ne tik atliekų tvarkymo sąnaudas bet ir aplinkos taršą. Tokiu būdu galima labai sumažinti vienam gyventojui per metus tenkantį atliekų kiekį.

„Rūšiuojant maisto atliekas ne tik mažinamos atliekų tvarkymo sąnaudos, bet ir mažinama aplinkos tarša, kadangi irdamos maisto atliekos į atmosferą išskiria nuodingas dujas, skatinančias šiltnamio efekto procesus. Biologinio apdorojimo įrenginiuose maisto ir virtuvės atliekos  yra paverčiamos aukštos kokybės kompostu, kartu išgaunamos biodujos, šilumos energija. Tikėtina, kad, pašalinus iš mišrių atliekų srauto visas biologines ir maisto atliekas, vienam gyventojui tenkantį atliekų kiekį būtų galima sumažinti daugiau kaip perpus – nuo 200 kg iki 50–70 kg per metus“, – komentavo Justina Indulytė.

Paskutinis etapas

Šiuo metu vykdomas paskutinis maisto atliekų rūšiavimo projekto etapas, kurio metu privačių valdų gyventojams dalinamos priemonės rūšiavimui.

Kilus klausimams dėl atliekų rūšiavimo, galima kreiptis į bendrovės klientų aptarnavimo specialistus šiais kontaktais: +370 607 77760 arba uzsakymai@psa.lt.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Aplinkos ministerija: sutvarkytos atliekomis užterštos teritorijos Kuršėnuose ir Vilniaus rajone

confident-noyce

Panevėžyje tęsiamas maisto ir virtuvės atliekų rūšiavimo priemonių dalinimas privačių valdų gyventojams

confident-noyce

Panevėžyje planuojama plėsti požeminį maisto ir virtuvės atliekų surinkimą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau