Panevėžiečiai kviečiami registruoti vaikus į būrelius

AutoriusJPFotoFREEPIK.COM

Panevėžio miesto savivaldybė kviečia tėvelius, globėjus jau dabar pasirūpinti, kad jų vaikai ar globotiniai turėtų veiklos po pamokų. Šiais mokslo metais vėl yra galimybė pasinaudoti iš valstybės biudžeto skiriamomis lėšomis neformaliajam vaikų švietimui (NVŠ).

Prasidėjus naujiems mokslo metams NVŠ teikėjai pasirinktinai veiklas gali pradėti vykdyti nuo rugsėjo 15 d. arba nuo spalio 1 d. Tėveliai kviečiami kreiptis į NVŠ teikėjus dėl galimybės gauti NVŠ krepšelį pasirinktai programai. Akredituotų programų sąrašą rasite Savivaldybės interneto svetainėje. Peržiūrėję pasiūlymus galėsite pasirinkti konkrečią pageidaujamą veiklą ir sudaryti sutartis.

Per mėnesį pasirinkusiam moksleiviui prioritetinių krypčių programas – skatinančias, gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos tyrimų ir eksperimentines veiklas – bus kompensuojama 17 Eur, kitas programas – 15 Eur. Finansavimas numatytas iki gruodžio 31 d. Šiomis lėšomis finansuojama tik viena vaiko pasirinkta programa. Teisę gauti NVŠ krepšelį turi mokiniai, besimokantys pagal pradinio, pagrindinio ar vidurinio ugdymo programas. Pasirinkus būrelį ar užsiėmimą, būtina pasirašyti sutartį su NVŠ teikėju. Pasirašius sutartį užsiėmimų vadovai, teikėjai privalo krepšelio dydžiu mažinti būrelio mokestį vaikams.

Į būrelius, užsiėmimus gali pretenduoti visi mokyklinio amžiaus vaikai, besimokantys bendrojo ugdymo mokyklose. Lėšos nėra skiriamos tiesiogiai tėvams – tai nėra kompensacija. Finansavimas numatytas NVŠ teikėjams (įstaigoms ar laisviesiems mokytojams), kai vaikai kartu su tėvais (globėjais ar rūpintojais) pasirinks lankyti vieną iš akredituotų programų. Kiekvienas moksleivis gali pasirinkti tik vieną veiklą, kuriai nori skirti tikslinį finansavimą. Pasirinkimas patvirtinamas sutartimi tarp teikėjo ir tėvų. Krepšelio negalima dalyti, susigrąžinti ar perkelti į kitą programą. Jis skiriamas visiems 3 mėnesiams.

Šiuo metu Panevėžio miesto švietimo, sporto, kultūros ir kt. įstaigos, organizacijos, pavieniai žmonės yra pateikę apie 94 NVŠ programas. Tarp jų – futbolo akademija „Panevėžys“, VšĮ Aukštaitijos krepšinio mokykla, Visapusiško lavinimo centras, „Naujieji projektai“, Panevėžio švietimo centras, choreografė Ugnė Zanevičiūtė-Audejeva, karatė meistras Valdas Bielinskas, sporto klubai „Voras“, „Argus“, „Alfa“ ir kt.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kaune ruošiamasi didinti kainas už vaikų būrelius

confident-noyce

Vilnius iki mokslo metų pabaigos nuo nuomos mokesčio atleido būrelių organizatorius

confident-noyce

Būrelius pasirinko daugiau nei 2600 panevėžiečių moksleivių

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau