16.5 C
Panevėžys
Pirmadienis, 2 rugpjūčio, 2021

Panevėžiečiai kandidatai per žingsnį nuo Seimo: pasakė, koks būtų pirmas jų darbas parlamente

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
J. Girdzijauskienė, I. Grigienė ir B. Matelis.

Visoje Lietuvoje uždarius rinkimų apylinkes, jau skaičiuojami balsai. Netrukus paaiškės, kuriuos antrajame ture vienmandatininkus į Seimą išrinko trijose Panevėžio rinkimų apygardose – Nevėžio, Panevėžio vakarinės ir Aukštaitijos.

Pasirinkimas panevėžiečiams nebuvo itin didelis. Teko rinktis dviejų partijų atstovus – tris Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos ir tiek pat Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos.

Naujienų portalas JP uždavė po tris klausimus šešiems kandidatams, kurie kaunasi dėl Seimo nario mandato: konservatoriams Jurgai Girdzijauskienei, Indianai Grigienei, Bronislovui Mateliui ir „valstiečiams“ Guodai Burokienei, Kęstučiui Lukoševičiui, Deividui Labanavičiui.

Kandidatams buvo užduoti tokie patys klausimai: kokį pirmą darbą atliks patekę į Seimą, kas yra atsitikę su Panevėžiu, kad nėra ryšio tarp Seimo narių ir miesto merų ir, kaip jie vertina Seimo rinkimų kampaniją?

J. Gridzijauskienė.

Naujas vaidmuo

Jurga Girdzijauskienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai)

Seimo nario vaidmuo – naujas. Daug teks išmokti ir suprasti. Nors patirties šiame darbe turiu – buvau Seimo nario padėjėja, bet vienas dalykas stebėti iš šalies, o kitas – dirbti pačiai. Norėčiau dirbti švietimo srityje. Būtų gerai, jog švietimo srityje būtų priimami ryžtingesni veiksmai, kad greičiau pasiektume skandinavišką modelį.

Nežinau, kaip buvo su kitais merais, bet su dabartiniu – sudėtinga. Labai daug arogancijos. Buvusi Seimo narė Rasa Juknevičienė niekaip negalėjo surasti ryšio su Panevėžio meru, nors bandymai buvo, bet bendradarbiauti nepavyko.

Dabartiniuose Seimo rinkimuose – nemažai pokyčių. Rinkimai rūpi jauniems žmonėms. Be to, kultūros rinkiminėje kampanijoje daugiau. Žmonės aktyvūs ir dalyvauja rinkimuose. Gal tam turėjo įtakos rinkimai Baltarusijoje. Manau, kad rinkimai demokratiški, o juose daugiau saugiklių, kad jie vyktų tinkamai.

G. Burokienė.

Svarbiausias darbas – užbaigti juos

Guoda Burokienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga)

Liko nemažai neužbaigtų darbų ir į juos kibsiu pirmiausiai. Tai ir Nevyriausybinių organizacijų fondas, ir regionų plėtrai reikia daugiau dėmesio. Be to, laukia svarbiausias darbas – priimti 2021 metų biudžetą. Tai bene svarbiausias dokumentas.

Negaliu sakyti, kad nepavyksta bendrauti su Panevėžio miesto valdžia. Pakankamai aktyviai bendraujame. Be to, Panevėžio miesto savivaldybė gerai atlieka namų darbus ir jos biudžetą pasiekia finansavimas. Todėl negaliu skųstis bendravimo stoka. Kita vertus, kuo mažiau bendrauji, tuo mažiau problemų.

Šie rinkimai visai kitokie, pandemiją daug ką pakoregavo. Nebuvo galima betarpiškai bendrauti su žmonėmis. Tai buvo iššūkis, bet su juo susitvarkiau. Kitas dalykas, nemažai pažeidimų užfiksuota rinkimuose. Atlikus tyrimus paaiškės, ar tie pažeidimai – rimti.

B. Matelis.

Reikia reformų

Bronislovas Matelis (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai)

Kadangi tai gali būti antra mano kadencija Seime, nėra pirmo, antro ar trečio darbo. Tęsiu pradėtus darbus. Jei darbai geri, reikia juos tęsti. Kadangi turime savo patvirtintą programą, ją reikia įgyvendinti. Pradėti reformas medicinos, švietimo srityse.

Neteko rasti bendrų taškų su dabartiniu meru. Tačiau nedarau tragedijos. Kita vertus, daug ką pasako apie merą, kai jis negauna į įvairius renginius kvietimų iš Lietuvos prezidento. Įtarimų šleifas trukdo. Į mieste vykdomą politiką nesikišu, už ją atsako meras. Jeigu jam gerai, tai ir man gerai. Negaliu sakyti, kad nepavyksta bendrauti su Panevėžio valdžia – su vicemerais bendrą kalbą randu.

Įdomus ir įtemptas laikotarpis buvo. Rinkėjai rinkosi ir balsai buvo taškas į tašką. Kaip bus šįsyk, parodys rinkėjų sprendimus. Agitaciniu periodų esu patenkintas – korektiškas. Labai vykę debatai buvo.

K. Lukoševičius.

Prieš patyčias

Kęstutis Lukoševičius (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga)

Pirmas darbas – prisiekti. Tuomet pradėti darbą pagal programą ir parengti strateginį veiksmų planą.

Sudėtinga atsakyti į šį klausimą. Nebuvo nesusipratimų ar nesusikalbėjimų. Tačiau, jei politikai, skirtingų partijų, žiūrės į priešingas puses ir neras bendros kalbos, gerų darbų nuveikti miestui nepavyks. Be to, ir tie darbai tada strigs du arba trejus metus. Tai nėra gerai.

Statistiškai rinkimai – neblogi, bet nemalonu matyti ir girdėti atsiliepimus apie politikus. Purvų drabstymas, patyčios tampa lyg ir norma. Tokie dalykai nepadeda bendrauti partijoms, o tada nėra bendrumo ir tarp Seimo narių.

I. Grigienė.

Pratinsis dirbti

Indiana Grigienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai)

Pirmiausia – priesaika, o tada kiti darbai. Pratintis prie darbo Seime, koalicijų sudarymas, Vyriausybės rinkimai. Žinoma, dar ir komiteto pasirinkimas, jeigu tai bus galima.

Ne su visais merais nebuvo galima susikalbėti. Dabartinis meras užduoda toną. Manau, kad labai svarbu užmiršti priklausomybes partijoms. Būtina ieškoti bendrų sąlyčio taškų ir dirbti naudingai Panevėžiui bei Lietuvai.

Rinkimų kampanijos maratonas buvo neblogas. Įdomi konkurencinė kova buvo tiek prieš pirmąjį turą, tiek prieš antrąjį.

D. Labanavičius.

Pirmas darbas – priesaika

Deividas Labanavičius (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga)

Žinoma, pirmas darbas – priesaika. O tada, jei galima, komiteto pasirinkimas. Kadangi geriausiai esu susipažinęs su socialiniais reikalais, švietimu, norėčiau darbuotis šioje srityje.

Tai yra asmenybės klausimas. Čia veikia švytuoklės principas. Vienas žmogus patinka labiau, kitas – mažiau. Savivaldoje yra taip, kad valdančiosios daugumos atstovai opozicijai nepatinka. Kita vertus, Seime viskas priklausys nuo valdančiosios daugumos ir bus aiškus jų bendravimas su savivalda.

Seimo rinkimų kampanija esu patenkintas. Kaip pandemijos laikotarpiu, rinkėjai balsavo aktyviai.

Rinkimai

Rinkėjų aktyvumas Seimo rinkimų antrajame ture siekė 39,7 proc., sekmadienį užsidarius balsavimo apylinkėms pranešė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Rinkėjų prie balsadėžių atėjo mažiau nei pirmajame ture prieš dvi savaites, bet daugiau nei antrajame ture 2016-ųjų Seimo rinkimuose.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Seimo opozicijos lyderis: tam tikrose vietovėse gali būti įvedama nepaprastoji padėtis

confident-noyce

Kelmės ir Trakų rajonų merų rinkimams kol kas registruotos šešios partijos

confident-noyce

Seimo komiteto vadovas su keliais užsienio kolegomis pasmerkė represijas Kuboje

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau