Panevėžiečiai iškilmingai minėjo 15-ąsias Lietuvos narystės NATO metines

Panevėžiečiai iškilmingai minėjo 15-ąsias Lietuvos narystės NATO metines

JP / Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Šiandien visoje Lietuvoje ir Panevėžyje iškilmingai paminėtos 15-osios Lietuvos narystės Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje (NATO) metinės.

12 val. prie miesto savivaldybės vyko iškilminga Lietuvos ir NATO vėliavų iškėlimo ceremonija, kurioje dalyvavo šaulių 5-osios rinktinės, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės, Karaliaus Mindaugo Husarų bataliono kariai.

BIC

„Šiandien minime itin svarbią visai Lietuvai ir kiekvieno iš mūsų saugumui dieną. Jau 15 metų esame stipriausio politinio ir karinio aljanso nariai, jau 15 metų esame petys petin su tais, kurie gina demokratiją, kurie pasiryžę ginti laisvę. Narystė NATO yra patikimas garantas, kad kitaip, nei buvo II pasaulinio karo sūkury ir dar ilgai po jo, mes neliksime vienui vieni. NATO suteikia mums saugumą, kurio neturėjome per visą Lietuvos istoriją. Dėkoju kariams už tarnybą. Už ryžtą ginti kiekvieną iš mūsų, už ryžtą ginti Lietuvą. Tegul tai būna visų mūsų šventė“,  – susirinkusiuosius Laisvės aikštėje sveikino miesto meras Rytis Račkauskas.

Šiemet savo gyvavimo 70-metį mininti NATO vienija 29 Europos ir Šiaurės Amerikos valstybes. 2004 m. kovo 29 d. Vašingtone (JAV) deponavus Šiaurės Atlanto sutarties ratifikavimo raštus Lietuva tapo visateise Aljanso nare.

NATO siekia užkirsti kelią kariniams konfliktams ir išsaugoti taiką ir laisvę beveik vienam milijardui gyventojų. Aljanso narius sieja istorija, bendros vertybės ir tikslas išsaugoti taiką.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.