Panevėžiečiai gimnazistai įdomiausiu kūrėju išrinko M. Mikutavičių

Panevėžiečiai gimnazistai įdomiausiu kūrėju išrinko M. Mikutavičių

Asta PALIOKIENĖ / Organizatorių nuotr.

Tradicija gyva, jei ji kinta. Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazija, skaičiuojanti jau antrąjį šimtmetį, turi brangių tradicijų, kurias siekia ne tik išsaugoti, bet ir modernizuoti. Viena iš tokių – gimnazijos Poezijos pavasario šventė. Ją rengiame jau 44 metus. Šiais metais įdomiausiu kūrėju gimnazistai išrinko dainų autorių ir atlikėją Marijoną Mikutavičių.

Gegužės 25 dieną gimnazija šurmuliavo nuo pat ryto. Sulaukėme Lietuvos Poezijos pavasario dalyvių – poetų iš Lietuvos ir Latvijos, tai – Meilė Kudarauskaitė, Vladas Braziūnas,Uldis Berzinš,Simonas Bernotas, Gintautas Dabrišius, Elvyra Pažemeckaitė, Julius Žėkas, Marija Urbšytė Dy bei literatūros kritikas Arvydas Valionis. Savo kūrybą  mokiniams ir mokytojams jie skaitė atnaujintoje Salomėjos Nėries auditorijoje.

BIC

Gimnazijos muziejuje susirinko Panevėžio jaunieji poetai – gimnazijos skelbto poezijos konkurso dalyviai  iš Panevėžio Žemynos ir Saulėtekio progimnazijų bei Kazimiero Paltaroko gimnazijos. Vertinimo komisija pasidžiaugė jaunųjų poetų branda, turtinga kalba. Poezijos konkurso laureate tapo „Saulėtekio“ progimnazijos septintokė Beatričė Banevičiūtė. Visų dalyvių kūryba spausdinama gimnazijos laikraštyje „Svirtis“.

Toliau poezijos šventė tęsėsi mokyklos Alyvų skvere. Gimnazijos aktoriai pagal Marijono Mikutavičiaus dainas sukūrė impresiją „Tai apie mus“, kurioje buvo ir dramatiškų, ir romantiškų akimirkų. Impresijoje dalyvavo ne tik jaunieji (o gal ir būsimieji) aktoriai, bet ir II-ųjų gimnazijos klasių mokinių  chorai, gimnazijos merginų ansamblis, tautinių šokių ansamblis „Kanapėlė“.

Malonu, kad M.Mikutavičius pastebėjo gimnazistų pastangas kitaip perskaityti, savaip interpretuoti jo dainas. Toks ir buvo jaunųjų aktorių tikslas. Smagu, kad daugelis skvere susirinkusių gimnazistų buvo ne tik renginio žiūrovai, bet ir dalyviai.

O pats Marijonas Mikutavičius, kaip asmenybė, visapusiškas  žmogus, atsiskleidė pokalbių valandoje, kurią moderavo gimnazijos alumnė Meda Džiugaitė ir jos kolega Paulius Oficerovas.

Marijonas Mikutavičius, paprašytas ko nors palinkėti Vytauto Žemkalnio gimnazijos mokiniams, valandėlę susimąstė ir nuoširdžiai, kaip jis moka, patarė visiems ieškoti savo kelio, kurį rasti galbūt nelengva, bet būtinai reikia bandyti ir jo ieškoti.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.