14.5 C
Panevėžys
Sekmadienis, 1 rugpjūčio, 2021

Panevėžiečiai daugiausiai 2 proc. paramos skyrė beglobiams gyvūnams

Panevėžio krašte didžiausia parama pasiekė Panevėžio gyvūnų globos draugiją. Jai paaukota 42 100 eurų.

Valstybinė mokesčių inspekcija paskelbė, jog pradėjo pervesti gyventojų paramos gavėjams, meno kūrėjams, profesinėms sąjungoms ir profesinių sąjungų susivienijimams bei politinėms partijoms skirtą paramą.

Rėmėjų lėšos bus pervedamos dalimis kasdien, o pirmuosius gavėjus pasieks apie 3,5 mln. eurų. Visą paramą gavėjams VMI perves iki lapkričio 15 dienos.

Panevėžiečiai myli gyvūnus

Panevėžio krašte didžiausia parama pasiekė Panevėžio gyvūnų globos draugiją. Jai paaukota 42 100 eurų.

Draugijos vadovė Rūta Liberienė naujienų portalui JP pasidžiaugė tokia nemenka parama ir paaiškino, kur bus naudojamos lėšos.

„Pinigus skirsime gyvūnų gydymui, sterilizacijai, čipavimui ir skiepams. Be to, yra ir kitų išlaidų – mokesčiai už šiukšles, elektrą, šildymą. Kartais per mėnesį už šildymą tenka sumokėti apie 214 eurų. Beje, reikia pinigų ir voljerams statyti ir kitiems svarbiems dalykams“, – sakė R. Liberienė ir teigė, kad lėšas reikia leisti taupiai, nes kitąmet keičiasi paramos skyrimo tvarka – bus galima pervesti 1,2 proc.

R. Liberienė.

Nenukeliaus veltui

Panevėžio „Vilties“ progimnaziją pasieks 11 609 eurų parama. Švietimo įstaigos direktorė Danutė Valiukienė portalui JP paaiškino, kaip ir kam naudos gautas lėšas.

„Nė vienas euras nenukeliaus veltui. Lėšos, kaip ir kiekvienais metais, naudojame bendriems mokyklos dalykas, ugdymo procesui gerinti. 2 proc. paramos nė vienas centas nenaudojamas asmeniniams mokytojų poreikiams. Juk reikia mokymo priemonių, išmaniųjų lentų. Norime, kad kiekvienoje klasėje būtų tokios lentos. Galiu drąsiai sakyti, kad lėšos naudojamos griežtai pagal nustatytą tvarką“, – sakė D. Valiukienė ir tvirtino, kad paramos lėšų panaudojimą aptaria su mokyklos taryba.

D. Valiukienė už paramą yra dėkinga visiems skyrusiems.

„Nesvarbu, kokio dydžio parama buvo skirta. Kiekvienas euras – svarbus ir reikšmingas. Juolab kad lėšos skirtos vaikams“, – kalbėjo „Vilties“ progimnazijos vadovė.

D. Valiukienė.

Džiaugėsi parama   

Nors antrus metus egzistuojantis krepšinio klubas „Jūsų Panevėžys“ negali pasigirti tūkstantine parama, klubo vadovas Donatas Šniutė naujienų portalui JP teigė labai vertinąs šiais metais gauta 703 eurų paramą.

„Komanda daug dėmesio skiria socialinėms akcijoms. Todėl dalį lėšų ir paskirsime socialinių akcijų iniciatyvai. Be to, pinigų reikia klubo gyvavimui, turnyrų mokesčiams, aprangai, salių nuomai ir kitiems dalykams“, – sakė D. Šniutė ir dėkojo visiems pervedusiems kubui 2 proc.

D. Šniutė.
[table “32” not found /]

Naudojo elektroninį būdą

Šiemet nuo 2018 m. sumokėtų mokesčių 519 tūkst. gyventojų paramai skyrė beveik 14 proc. didesnę sumą nei pernai – 20,5 mln. eurų. Iš jų apie milijonas eurų skirta politinėms partijoms – pastarosioms paramą skyrė 55 tūkst. gyventojų.

Pastebima, kad vis daugiau gyventojų  prašymus skirti dalį pajamų mokesčio paramai pildo per VMI Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS).

„Šiemet net 70 proc. gyventojų paramą skyrė elektroniniu būdu – jų net 13 tūkst. daugiau nei praėjusiais metais. Ilgametė praktika rodo, kad e. būdu pateiktas prašymas – greičiausias ir saugiausias būdas skirti paramą. Šis būdas leidžia VMI greičiau identifikuoti prašymus teikiančius asmenis, padeda užtikrinti skaidrumą ir tai, kad parama būtų skiriama savanoriškai bei savarankiškai“, – teigia VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

S. Aliukonytė-Šnirienė.

Keisis tvarka

Svarbu pažymėti, kad nuo 2020-ųjų, siekiant užkirsti kelią galimiems piktnaudžiavimo asmens duomenimis atvejams, bus priimami tik e. būdu pateikti prašymai skirti pajamų mokesčio dalį paramai.

„Nuo kitų metų popierinių prašymų skirti paramą nepriimsime ir nenagrinėsime. Sprendimas priimtas palaipsniui – jau keleri metai nebuvo galimybės popierinį prašymą pateikti per darbdavį, taip pat VMI nepriėmė prašymų, jei juos urmu bandė pristatyti patys paramos gavėjai, nenagrinėjome pluoštais atsiųstų arba VMI darbuotojui tiesiogiai atneštų prašymų, jeigu kartu su jais nebuvo pridėti atstovavimą kiekvienam gyventojui, kurio prašymas teikiamas, patvirtinantys dokumentai“, – pasakoja S. Aliukonytė-Šnirienė.

Primenama, kad įgyvendinant mokesčių reformą, nuo šių metų 1,289 karto padidintas „ant popieriaus“ gaunamas darbo užmokestis bei atnaujinti GPM tarifai, todėl pasikeitė ir procentinės paramai skiriamos pajamų mokesčio dalys.

Nuo 2020 m. paramos gavėjams, tarp jų ir meno kūrėjams, bus galima skirti iki 1,2 proc. pajamų mokesčio (anksčiau buvo skiriama 2 proc.), politinėms partijoms – iki 0,6 proc. GPM (anksčiau buvo 1 proc.), profesinėms sąjungoms ar jų susivienijimams – iki 0,6 proc. GPM (anksčiau buvo 1 proc.).


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Mokesčius slėpusiems dviejų Panevėžio bendrovių vadovams skirtos baudos

confident-noyce

BC „Jūsų Panevėžys“ sostinėje iškovojo „Gealan“ taurę

confident-noyce

Brangiais motociklais prekiavę palangiškiai kaltinami mokesčių vengimu

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau