0.5 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 2 vasario, 2023

Panevėžiečiai atskleidė, ar esant reikalui, mokėtų suteikti pirmąją pagalbą

AutoriusMODESTAS PARIAUKAFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ, delfi

Pirmoji pagalba – pradinės pagalbos nukentėjusiam suteikimas ligos arba susižalojimo atveju, dažniausiai atliekamas pašalinio žmogaus iki kol bus suteikta profesionali medicininė pagalba. Pirmoji pagalba paprastai sudaryta iš lengvų metodų, kuriuos gali atlikti žmogus be formalios medicininės kvalifikacijos ir su vietoje prieinamais įrankiais. Pirmosios pagalbos tikslas – pašalinti arba stabilizuoti nukentėjusio asmens gyvybei gresiantį pavojų. Pirmoji valanda po nelaimingo atsitikimo paprastai labai svarbi nulemiant tolimesnę nukentėjusiojo būklės raidą.

Naujienų portalo JP kalbinti panevėžiečiai pasidalino savo įžvalgomis, ar prireikus galėtų suteikti pirmąją pagalbą savo artimajam, kokiam kitam žmogui. Vieni atskleidė, jog drąsiai reaguotų į situaciją, kadangi buvo nuo vaikystės mokomi tėvų, tačiau kiti – norėtų pakartoti pirmosios pagalbos kursus, jog būtų galutinai užtikrinti savo jėgomis ir turimomis žiniomis.

Vitalija.

Panevėžietė Vitalija:

Kadangi man pačiai šiek tiek reiktų dar pagilinti pirmosios pagalbos teikimo žinias. Iškilus bėdai, pirmiausia kreipčiausi į šalia esantį, o ne pati viena daryčiau kažkokį veiksmą. Jei tik kas leistų mano amžiuje pakartoti šiuos kursus, mielu noru eičiau ir mokyčiausi, kad būčiau užtikrinta savo jėgomis.

Pirmosios pagalbos kursai – reikalingi mūsų visuomenei.

Aivaras.

Panevėžietis Aivaras:

Kol kas dar negalėčiau suteikti pirmosios pagalbos aplinkiniams, nes neteko įgauti tokios patirties. Tačiau savo jėgomis pasitikiu ir, manau, kad būčiau tam pasiruošęs. Žinoma, viskas priklauso nuo situacijos.

Jei tik atrasčiau progą ir pamatyčiau, kad valstybė leidžia pakartoti pirmos pagalbos kursus, mielai eičiau ir pakartočiau.

Mila.

Mila:

Taip smagu turėti gydytoją mamą, kuri nuo pat mažumės mane su sese mokė visų medicinos pagrindų, tarp jų – ir kaip suteikti pirmąją pagalbą. Tiesa, jos dar suteikti neteko, bet, manau, jog tikrai sugebėčiau tai padaryti. Patys suprantame, kad mokėti ir žinoti visi galime, o, kai atsitiktų reali situacija – visi pasimestume ir reiktų laiko apgalvoti, nuo ko pirmiausia pradėti.

Bet tie patys pirmosios pagalbos kursai reikalingi visiems šalies gyventojams, nes nei vienas nežinome, kada kažkam prireiks mūsų pagalbos.

Laurynas.

Panevėžietis Laurynas:

Aš esu dviejų vaikų tėtis, todėl pirmosios pagalbos kursai niekada nepakenktų. Nesu garantuotas, kad pirmąją pagalbą galėčiau teisingai suteikti. Visai norėčiau pasikartoti ir sudalyvauti mokymuose, kurie primintų bent pačius paprasčiausius medicinos pagrindus.

Iš turimos patirties tikrai žinau, jog sugebėčiau suteikti pirmąją pagalbą ir išgelbėti žmogui gyvybę. Kad ir kokia situacija bebūtų, į ją reaguočiau žaibiškai.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžiečiai atskleidė, ką mano apie pensinio amžiaus ilginimą

confident-noyce

Panevėžiečiai atskleidė, ar aukoja karo niokojamai Ukrainai

confident-noyce

Panevėžiečiai pasakė, kokias naudoja telefone esančias programėles

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau