Panevėžys
Penktadienis, 19 balandžio, 2024

Panevėžiečiai Alytuje pasiekė dramatišką pergalę

AutoriusJPFotoFK 'PANEVĖŽYS"

Šiandien FK „Panevėžys“ Lietuvos A čempionato rungtynes išvykoje žaidė su Alytaus „Dainava“. Susitikimą panevėžiečiai laimėjo rezultatu 2:1 (0:0).

Šių metų A lygos čempionate „Dainavos“ ir „Panevėžio“ komandos susitiko jau trečiąjį kartą. Iki šios abu sykius pajėgesni buvo panevėžiečiai – 3:1 ir 3:0.

Alytuje Aukštaitijos sostinės ekipai negalėjo padėti praėjusiame ture raudoną kortelę gavęs rezultatyviausias komandos žaidėjas Jorge Eliasas bei keturias geltonas korteles užsidirbęs Elivelto.

Jau 1-ąją mačo minutę pavojingai iš aštraus kampo smūgiavo Ignas Kružikas, bet sėkmingai sužaidęs šeimininkų vartininkas Arijus Bražinskas šuolyje nukreipė kamuolį į kampinį.

Nors pirmoje kėlinio pusėje kamuolį ilgiau kontroliavo panevėžiečiai, jiems pavojingų momentų prie „Dainavos“ vartų sukurti nepavyko.

28-ąją rungtynių minutę alytiškiai turėjo neblogą progą pasižymėti, bet šeimininkų ekipos kapitonas Vytautas Lukša iš baudos aikštelės ribų šovė gerokai virš „Panevėžio“ komandos vartų skersinio.

Paskutinę kėlinio minutę Hugo Figueredo, būdamas šeimininkų baudos aikštelėje, smūgiavo į „Dainavos“ vartus, bet gerą padėtį užsiėmęs A. Bražinskas be didesnių problemų lengvai sugavo kamuolį.

Iki pertraukos abiejų ekipų žaidime trūko aštrumo, o vartininkai daug darbo neturėjo. Poilsio komandos išėjo esant rezultatui 0:0.

Antrąjį kėlinį komandos pradėjo aukštesne sparta ir veiksmas greitai keldavosi iš vienos aikštės pusė į kitą.

58-ąją susitikimo minutę krito pirmasis rungtynių įvartis. Tolimu tiksliu smūgiu į apatinį vartų kampą „Panevėžio“ komandą į priekį išvedė I. Kružikas. Po minutės padidinti persvarą fantastišką progą turėjo panevėžiečių komandos puolėjas Sebastianas Vasquezas, kuris iš dėkingos situacijos nepataikė į vartus.

63-ąją mačo minutę pavojus jau kilo prie svečių vartų, bet niekas iš alytiškių nesuskubo prie Saido Hamiliciaus skersuoto kamuolio.

Po septynių minučių „Panevėžio“ gynėjas Rafaelis Floro tolimu baudos smūgiu sudrebino „Dainavos“ vartų skersinį.

72-ąją minutę „Panevėžio“ komanda aikštėje liko rungtyniauti dešimtyje. Už pražangą prieš varžovą mačo arbirtas Eligijui Jankauskui parodė raudoną kortelę.

Įgiję vieno žaidėjo persvarą alytiškiai 79-ąją minutę išlygino rezultatą. Po keitimo aikštėje pasirodęs Henrique Devensas tiksliu smūgiu iš 14 metrų pasiuntė kamuolį į Victoro Golo ginamus vartus.

Per 4-ą pridėto laiko minutę Pijus Širvys pasiuntė kamuolį į „Dainavos“ vartus ir išplėšė pergalė „Panevėžio“ komandai – 2:1

Susitikimą su „Dainava“ panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Victoras Golas, Hugo Figueredo, Justinas Januševskis, Matheusas Bissi, Rafaelis Floro, Chrysovalantis Kozoronis, Tautvydas Eliošius, Jeffrey Sarpongas, Eligijus Jankauskas, Ignas Kružikas (84 min. Žygimantas Baguška), Sebastianas Vasquezas (73 min. Pijus Širvys).

Artimiausias A lygos čempionato rungtynes panevėžiečiai žais tik rugpjūčio mėnesio pradžioje. Liepos mėnesį keturi mūsų šalies klubai pradės savo pasirodymą Europos taurių varžybose. FK „Panevėžys“ UEFA Konferencijų lygoje susitiks su „Vojvodinos“ ekipa iš Serbijos. Pirmosios rungtynes bus žaidžiamos liepos 22 dieną Panevėžyje, o antrosios – liepos 29 dieną Serbijoje.

Liepos 10 dieną FK „Panevėžys“ planuoja sužaisti draugišką susitikimą Jūrmaloje su vietos „Spartaks“ klubu.