18.4 C
Panevėžys
Šeštadienis, 15 birželio, 2024

Panevėžiečiai aktyviai dalyvauja „Maisto banko“ akcijoje: jaučia pareigą padėti

AutoriusMODESTAS PARIAUKAFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ, bnsVIDEOŽYGIMANTAS RIDIKAS
„Maisto banko“ akcija Panevėžyje.

Penktadienį ir šeštadienį didžiosiose miestų parduotuvėse prasidėjo pavasarinė „Maisto banko“ akcija, kuri Lietuvoje organizuojama jau 34-ąjį kartą. Paremti maistu stokojančius kviečiami 70 skirtingų Lietuvos vietovių gyventojai, o suaukoti produktai bus išskirstyti 323 Lietuvoje veikiančioms nevyriausybinėms organizacijoms, kurios paramą išdalins sunkiau gyvenantiems žmonėms.

Jaučia maisto produktų trūkumą

„Kovą sutikome visai nebeturėdami ilgo galiojimo maisto produktų atsargų, o prašančiųjų pagalbos skaičius, deja, auga kas mėnesį. Žmonėms bandome pagelbėti nuo iššvaistymo išsaugotais produktais, ūkininkų nerealizuotomis, bet paramai atiduotomis daržovėmis, tačiau jų nepakanka. Todėl dedame dideles viltis į šių metų „Maisto banko“ akciją. Nuo jos priklausys, kaip ilgai ir kokiam žmonių skaičiui galėsime padėti“, – sako „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius.

Pasak jo, visuomenės suaukotas maistas ypač gelbsti atokesnėse vietovėse gyvenančius žmones. „Jeigu miestuose stengiamės išdalinti kuo daugiau išsaugoto maisto, kuris dažniausiai galioja paskutinę dieną, tai į kaimiškas vietoves, mažesnius miestelius, kuriuose nėra mūsų padalinių – vežame ilgo galiojimo maisto produktus. Savanoriai tiesiog paruošia didesnius paketus, jų žmonėms užtenka ilgiau“.

S. Gurevičius.

„Maisto banko“ akcija – naudinga vaikų tobulėjimui

Kiekvienais metais „Maisto banko“ organizacija į akcija pritraukia per tūkstantį savanorių: tai ir mokyklinio amžiaus vaikai, suaugusieji, net senjorai.

Pasak „Maisto banko“ akcijoje dalyvaujančios panevėžietės savanorės mokytojos Dalios Tabokienės, vaikams savanoriavimas – puikus būdas ugdyti gyvenimui reikalingas savybes.

„Pati savanoriauju jau daug metų, bet dabar skatinu mokinius dalyvauti įvairiose gerumo akcijose. Tokios „Maisto banko“ organizuojamos akcijos ugdo vaikų atjautą, gailestingumą ir empatiją kitiems žmonėms, ko šiuo metu juose ir trūksta. Jei vaikai ir jaunimas savanoriauja iš širdies, tai pastebi ir pirkėjai, kurie ateina apsipirkti ir nenumoja rankos – paaukoja reikalingiausių maisto produktų skurstantiems“, – naujienų portalui JP sakė mokytoja.

D. Tabokienė.

Prisidėti prie akcijos – pareiga

„Maisto banko“ akcijoje žmonės skatinami atvykti į didžiuosius prekybos centrus ir paaukoti reikalingus maisto produktus, skirtus sunkiau gyvenančioms šeimoms.

Pasak panevėžietės Aldonos, ji „Maisto banko“ organizuojamose akcijose dalyvauja ne pirmą kartą ir jaučia tam pareigą.

„Jei sužinau, kad yra organizuojama „Maisto banko“ akcija, nedelsdama einu ir nuperku reikalingiausių maisto produktų. Būdama tokių metų, privalau visiems padėti. Jaučiu tam pareigą. Gaila žmonių, kurie turi visko per daug ir nebežino, ką reiškia užuojauta ir geranoriškumas kitam“, – dalinosi įžvalgomis panevėžietė Aldona.

Aldona.

Senjorei antrino ir panevėžietė Audronė, tikindama, jog aukoti privalo visi žmonės, nes negalime žinoti, kada mums gali prireikti tokios pačios pagalbos iš aplinkinių.

„Yra žmonių, kuriems būtina padėti. Visada, jei galime, prisidedame prie gerumo akcijų, nes nežinia, kada mums reikės tokios pačios pagalbos iš aplinkinių. Stengiamės, kiek galima paaukoti, nes tai – mūsų pareiga“, – džiaugėsi gerą darbą atlikusi panevėžietė Audronė.

Paramą renka skirtingos organizacijos

Tradiciškai parduotuvėse paramą savo globojamiems žmonėms rinks „Maisto banko“ suburtos vietos nevyriausybinės organizacijos, todėl norint sužinoti, kam atiteks aukojami produktai bei ko labiausiai reikia konkrečios organizacijos globojamiems žmonėms, visuomet galima paklausti skrajutes dalinančių savanorių arba atkreipti dėmesį į paramos surinkimo punktuose esančius užrašus.

„Maisto banko“ akcija Panevėžyje.

„Pats „Maisto bankas“ papildymą savo sandėliams renka tik keliose parduotuvėse, didžiausią dalį visų parduotuvių esame delegavę kitoms organizacijoms – partnerėms. Šiais metais ten, kur paramą renka ne mūsų savanoriai, paramos surinkimo punktuose esantys vežimėliai bus aiškiai pažymėti organizacijų pavadinimais. Todėl kviečiame pirkėjus atkreipti dėmesį į užrašus. Dažniausiai tai vietinės rajonų organizacijos, tad paaukotas maistas niekur toli neiškeliauja, šių organizacijų dėka jis atitenka vietos sunkiau gyvenantiems žmonėms. Taip pat visų organizacijų sąrašas skelbiamas ir „Maisto banko“ svetainėje“ – akcentuoja S. Gurevičius.

„Maisto banko“ akcija parduotuvėse vyks jau šį penktadienį ir šeštadienį. Penktadienį savanoriai aukotojų lauks iki 20 val., o šeštadienį nuo 10 iki 20 val.

Akcijos metu kviečiama  prisidėti ir lėšomis, skambinant tel. 1343 (auka 5 eurai) ar prekybos tinkluose „IKI“, „Maxima“, „Utenos prekyba“  kasoje nuskenuojant savanorio įteiktą skrajutę.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Lietuvoje atidarytose maisto atiduotuvėse – vis daugiau lankytojų

confident-noyce

Pavasarinėje „Maisto banko“ akcijoje paaukota 258 tūkstančiai maisto produktų

confident-noyce

Panevėžiečiai dosnūs: „Maisto banko“ akcijoje surinkta daugiau nei 40 tūkst. vienetų produktų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau