Panevėžį sudrebins pučiamųjų instrumentų garsai

Panevėžį sudrebins pučiamųjų instrumentų garsai

Balandžio 10-12 d. Panevėžyje vyks tarptautinis orkestrinės muzikos renginys – XV atviras Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas. Šiemet jubiliejinis pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas pasipuoš Švedijos karalystės orkestrinės muzikos spalvomis. Bus grojama švedų kompozitorių kurta muzika, skambės legendinės grupės ABBA dainos.

Čempionate numatoma sulaukti per 30 orkestrų, atstovaujančių visoms meistriškumo kategorijoms – nuo A iki E, t.y. nuo bendrojo lavinimo mokyklų moksleivių orkestrų iki profesionalių kolektyvų. Atvykstančių orkestrų geografija taip pat labai plati ir įvairi – nuo Vilniaus, Kauno iki mažųjų Lietuvos miestelių. Panevėžyje koncertuos kolektyvas iš Latvijos, pasaulinio garso kompozitoriai bei atlikėjai iš Švedijos, Norvegijos, Nyderlandų karalystės.

Balandžio 10 d. 14 val. Panevėžio bendruomenių rūmuose vyks čempionato atidarymas.

BIC

14.30 val. – A kategorijos vario dūdų (BRASS) orkestrų konkursas.

17 val. – D kategorijos orkestrų konkursas.

19.30 val. – Švedijos karalystės nacionalinis jaunimo orkestro koncertas.

Balandžio 11 d. 10 val. Panevėžio bendruomenių rūmuose – B kategorijos vario dūdų (BRASS) orkestrų konkursas (diskotekų salėje).

11 val. – C kategorijos orkestrų konkursas (didžioji salė).

12 val. – B kategorijos koncertinių orkestrų konkursas (diskotekų salėje).

13 val. kino centre „Garsas“ – A kategorijos koncertinių orkestrų konkursas.

16 val. Panevėžio bendruomenių rūmuose – E kategorijos orkestrų konkursas (didžioji salė).

19 val. kino centre „Garsas“ vyks baigiamasis koncertas ir apdovanojimų ceremonija.

Balandžio 12 d. 12 val. Truskavos Šventosios Dvasios bažnyčioje – Vilniaus vario dūdų orkestro „Brasšilija“ koncertas (dirigentai T.Šileika, J. Dijkstra (Nyderlandai).

Balandžio 11 d. baigiamajame koncerte koncertuos sensacingoji multiinstrumentalistė iš Švedijos Gunhild Carling. Įspūdingą koncertinę programą atlikėja žada kartu su Švedijos karalystės Nacionaliniu jaunimo varinių pučiamųjų instrumentų orkestru.

G. Carling – Švedijos karalystės džiazo ir svingo muzikos stilių žvaigždė, groja trombonu, trimitu, dūdmaišiu ir begale kitų muzikos instrumentų, šoka, dainuoja. Daugiausia atlieka 20-ųjų, 30-ųjų metų amerikietiškąjį džiazą. Atlikėja koncertuoja su savo šeima jau nuo septynerių metų, taip pat vadovauja bigbendui „The Carling Big Band“. Jos dainos tapo radijo stočių hitais.

Įėjimas į koncertus, išskyrus finalinį – nemokamas. Viso Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato metu veiks instrumentų paroda.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.