Panevėžį pasieks milijoninis S. Eidrigevičiaus menų centro kūrimo finansavimas

Panevėžį pasieks milijoninis S. Eidrigevičiaus menų centro kūrimo finansavimas

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Luko VARANAUSKO nuotr.

E. Žukauskas.

Panevėžyje greitai prasidės kino centro „Garsas“ rekonstrukcija ir Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) kūrimo procesas – SEMC pasirašė sutartį su Centrine projektu valdymo agentūra (CPVA) 3 mln. eurų finansavimui gauti.

Panevėžio SEMC ir Dailės galerijos direktorius Egidijus Žukauskas naujienų portalui JP pasakojo, kad sutartis su CPVA įsigalioja nuo šiandien, spalio 23 dienos.

„Projekto metu bus rekonstruojamas kino centras „Garsas“ ir įkurtas SEMC – naujos kartos muziejus. Darbai bus atliekami vadovaujantis techninio projekto „Kultūros paskirties pastato Respublikos g. 40, Panevėžyje rekonstravimo projektas“, parengto 2018 metais sprendiniais. Rekonstruojant pastatą bus atliekami esamo pastato ardymo (griovimo) darbai, sutvarkomi inžinieriniai tinklai ir atliekami statybos darbai, kurių metu bus įkurtas 4 aukštų menų centras“, – pristatė projektą E. Žukauskas ir teigė, kad lėšos bus pervedamos dalimis, pagal pateiktus darbų atlikimo dokumentus.

BIC

Pasak kultūros įstaigos vadovo, pagrindinis dabarties uždavinys paruošti techninius dokumentus ir atlikti statybos rangovo pirkimus.

„Projekto įgyvendinimo pradžia nuo šių metų spalio 23 dienos iki 2021 metų gruodžio 31 dienos. Dar norėčiau priminti, kad SEMC kūrimą pasieks ir lėšos iš Valstybės investicijų programos (VIP) – 5 mln. eurų. Panevėžys pateikė paraišką šiai programai, kita dalis lėšų bus skirtą iš Panevėžio miesto biudžeto. Šiam finansavimui gauti pritarė Panevėžio miesto taryba rugpjūčio 22 dienos posėdyje“, – priminė SEMC direktorius E. Žukauskas.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

1 KOMENTARAS

  1. Panevėžio dešimtmečio afera juda į priekį. Liudna, kad vis dar neturime stiprių teisėsaugos institucijų ir baltųjų apykaklių mafiją gali nekliudomai veikti.

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.