Pandemija nesutrukdė policijos pareigūnams minėti Angelų sargų dienos

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
R. Bobinas.

Atkuriant nepriklausomos Lietuvos valstybės institucijas, prieš 30 metų, priimtas Lietuvos policijos įstatymas, sukurta ir Vilniaus arkikatedroje bazilikoje pašventinta policijos vėliava, kurioje įrašyti prasmingi žodžiai: „Įstatymas ir teisėtumas“. Tuo pačiu laiku atkurta Policijos diena – spalio 2-oji. Pirmoji policijos šventė Lietuvoje švęsta 1921 m. spalio 2 dieną.

Kalbamės su Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininku Rimantu Bobinu apie profesinę šventę, ką jam reiškia Angelų sargų diena.

– Šiųmetė Angelų sargų diena kitokia – pažymėta pandemija. Kaip ruošiatės paminėti savo profesinę šventę?

– Tikrai kitokia. Šie metai išskirtiniai, nes ne tik pažymėti profesinę šventę tenka kitaip, bet ir darbo pobūdis pasikeitė iš esmės. Turime saugoti visuomenę nuo galimos pandemijos grėsmės mažindami nebūtinų kontaktų skaičių, taip pat turime saugotis ir patys. Ne pati geriausia situacija būtų, jei didžioji dalis pareigūnų ar svarbiausi padaliniai, kurie kasdien reaguoja, padeda, saugo ir gina, būtų izoliuoti. Manau, kad tai nepasitarnautų geresnei kriminogeninei situacijai apskrityje. Todėl sprendimas buvo atsisakyti bendro policijos ir visuomenės renginio tiek Šiauliuose (tradicinio respublikinio), tiek Rokiškyje (tradicinio apskrities). Taip pat neįvyko ir daugelis kitų jau tradiciniais tapusių prevencinių, pažintinių renginių su bendruomenėmis. Tačiau savo vidinę šventę šventėme kaip įprastą, spalio 2-ąją. Pagerbėme labiausiai pasižymėjusius ir nusipelniusius policijos sistemos darbuotojus, apdovanojome juos ir pabendravome lauke prie arbatos.

– Kokius pareigūnus pagerbėte profesinėje šventėje?

– Pirmiausia noriu padėkoti visiems Panevėžio apskrities VPK pareigūnams ir darbuotojams. Daugelis jų yra nusipelnę padėkų ir apdovanojimų ar bet jau paprasto AČIŪ. Nepriklausomai nuo susiklosčiusios situacijos ar aplinkybių jie pirmieji akis į akį susiduria su blogiu ir pavojumi. Ir tik jų profesionalumo ir geros kompetencijos dėka visos grėsmės išsprendžiamos greitai ir kvalifikuotai. Aišku, visų apdovanoti ir pagerbti negalėjome, todėl, kaip minėjau, pagerbėme labiausiai pasižymėjusius ir nusipelniusius policijos pareigūnus ir darbuotojus.

– Kiek pareigūnų darbuojasi Panevėžio apskrities VPK ir kiek iš jų dirba Panevėžio rajone? Kurie policijos pareigūnai svarbesni: kriminalistai ar viešosios policijos?

– Panevėžio apskrities policijoje darbuojasi 569 policijos pareigūnai, 119 iš jų Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariate. Neturime tokios sąvokos, kas svarbesnis ar kuri policijos funkcija yra svarbesnė. Policijoje įvyko ir toliau vyksta pertvarkos, jos nėra savitikslės, o dėl to, kad kiekvienu atveju būtų sprendžiamas vienos ar kitos funkcijos būtinumo ir reikalingumo klausimas. Todėl atsakydamas į jūsų klausimą galiu drąsiai sakyti – mums svarbūs VISI.

– Ką jums reiškia Angelų sargų diena?

– Spalio 2-oji, Angelų sargų diena – tai ypatinga diena tiek man, tiek visai policijos pareigūnų bendruomenei. Drąsiai galiu pasakyti, kad Lietuvos policija kaip organizacija padarė didelį proveržį valstybės tarnybos struktūroje. Didžiuojuosi tuo, kad tarnauju tokioje organizacijoje, kurioje vyksta nuolatinės inovacijos, ieškoma modernių ir inovatyvių sprendimų. Labai svarbu, kad šioje organizacijoje svarbiausiu tampa Pareigūnas. Ieškoma sprendimų, kad jis organizacijoje jaustųsi pilnateisiu, išklausomu ir girdimu bei kad būtų įsiklausoma į pareigūno ir visuomenės lūkesčius ir poreikius.

Todėl naudodamasis proga noriu pasveikinti visus Panevėžio regiono gyventojus, o ypač tuos, kurie pasirinko misiją tarnauti žmogui – policijos pareigūnus, policijos sistemos veteranus, policijos rėmėjus ir talkininkus – su mūsų profesine švente – Angelų Sargų diena. Linkiu jiems visokeriopos sėkmės, tvirtos sveikatos, darnos šeimose bei ramios ir saugios aplinkos.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Šalies vadovas sveikina Lietuvos policiją Angelų sargų dienos proga

confident-noyce

Panevėžio rajono savivaldybės vadovai dėkojo policijos pareigūnams, pareigūnai – savivaldybei

confident-noyce

Policijos diena paminėta renginių gausa

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau