Pamatykite, kaip Panevėžyje atrodys atnaujintas Kultūros ir poilsio parkas

Pamatykite, kaip Panevėžyje atrodys atnaujintas Kultūros ir poilsio parkas

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Luko VARANAUSKO, Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Panevėžio miesto kultūros ir poilsio parke intensyviai darbuojasi bendrovės „Panevėžio statybos tresto“ (PST) darbuotojai ir iki lapkričio mėnesio pabaigos jie privalo įgyvendinti projektą – atnaujinti ir gyventojų reikmėms pritaikyti parką.

Projektas įgyvendinamas etapais. Pirmasis baigtas prieš porą metų. Tuomet nutiestas 4 km pėsčiųjų ir dviračių takas, rekonstruoti apšvietimo tinklai. Dabar įgyvendinamas antrasis ir Kultūros ir poilsio parkas taps patrauklus ir atraktyvus visus metus, derės pagrindinės funkcijos (sportas, kultūra, žaidimai ir gamtos elementai).

BIC

Formuoja aplinką

Projektų vadovas Tadas Stanikūnas naujienų portalui JP patvirtino, kad Kultūros ir poilsio parką iki numatytos datos PST spės sutvarkyti.

„Jau nemažai darbų padaryta: pašalinti menkaverčiai medžiai ir krūmai, papildomai pasodinti naujų, rekonstruojami ir įrengiami pėsčiųjų takai, įrengiami dviračių stovai, šalia takų – gėlynai. Keisis upelio aplinka – bus suformuota slėnio dauba su akmenų ir dekoratyvių augalų kompozicijomis, šlaite numatoma amfiteatro aikštelė bendruomenės renginiams. Bus sutvarkyta ir Nevėžio upės pakrantė, įrengtos apžvalgos aikštelės“, – pasakojo projekto vadovas.

Aikštelės sportui

Pasak T. Stanikūno, ypatingai džiugina, jog parke atsiras įvairių sporto rūšių aikštelės, sveikatingumo takas ir net kelios vaikų žaidimų aikštelės.

„Šią savaitę pradėti montuoti pagrindinės vaikų žaidimo aikštelės įrenginiai. Juos turėtų iki rugpjūčio mėnesio pradžios sumontuoti. Šios aikštelės plotas apie 4800 m². Aikštelėje stovės apie 70 įrenginių, kurie bus pritaikyti įvairaus amžiaus vaikams. Be to, dalis įrenginių bus pritaikyti neįgaliesiems. Įrenginiai bus įvairiausi: laipiojimai, čiuožyklos, supynės, tinklinės piramidės, spyruokliukai. Be to, aikštelėje numatomos piknikų zonos, kurias puoš mažosios architektūros elementai“, – pristatė pagrindinę žaidimų aikštelę projektų vadovas ir sakė, kad parke bus ir kitų – mažesnių vaikų žaidimų aikštelių:

„Planuojamos dvi mažesnės aikštelės prie pagrindinio pėsčiųjų tako, centrinėje ir vakarinėje parko dalyje. Abiejose aikštelėse numatoma gumos mulčo danga. Aikštelėse numatomi vaikų žaidimų įrengimai turėtų būti artimi gamtinei aplinkai, medinių konstrukcijų, natūralių spalvų.“

Takas senjorams

Kultūros ir poilsio parko sutvarkymo projekto vadovas pasakojo, kad bus įrengtos mankštos aikštelės.

„Parko centrinėje ir vakarinėje dalyje, prie pagrindinio pėsčiųjų tako numatomos nedidelės mankštos aikštelės su smėlio danga. Iš viso planuojamos trys aikštelės, jose numatomi gatvės gimnastikos įrenginiai, skirti dirbti su savu svoriu. Be to, jau sustatyti įrenginiai ir Senjorų sveikatingumo takui. Šis takas sujungs sporto aikštelių zoną su pagrindine vaikų žaidimų aikštele. Takas vingiuoja tarp medžių, o šalia tako formuojamos nedidelės salelės su smėlio danga. Jose numatomi sporto įrenginiai skirti senjorams. Beje, Senjorų sportui skirti įrenginiai visi tinka ne tik senjorams, bet ir įvairią negalią turintiems asmenims bei paaugliams“, – apibūdino įrenginėjamas aikštelės ir takus T. Stanikūnas ir teigė, kad saugumo sumetimais bus įrengtos vaizdo stebėjimo sistema.

Pinigai

Projektui įgyvendinti  skirta 2 mln. 634 093 eurai iš Europos Sąjungos fondų, 232 420 eurų – valstybės biudžeto. Likusias lėšas skirs Panevėžio miesto savivaldybė.

Naujos aikštelės Kultūros ir poilsio parke

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.