Paliūniškio gyventojus vienija bendros idėjos

Paliūniškio kaimo bendruomenės nariai rūpinasi, jog jų gyvenamas kraštas būtų veiklus ir gyvybingas, o bendruomenės pirmininkė Lijana Kubilienė įsitikinusi, kad į žmones reikia eiti atvira širdimi, nes tik taip galima sulaukti nuoširdaus ir vaisingo bendradarbiavimo.

Panevėžio rajono šiaurinėje dalyje, kur teka Lėvens upė, kur plyti viena didžiausių – Žalioji giria, įsikūręs Paliūniškis. Šiuo metu ten gyvena apie 160 žmonių, iš jų 130 – bendruomenės nariai. Paliūniškio kaimo bendruomenė gyvuoja nuo 2003-iųjų. Prieš metus bendruomenės ataskaitiniame-rinkiminiame susirinkime pirmininke išrinkta Lijana Kubilienė.

„Esame šviesus ir gražus kaimas. Paliūniškyje labai šaunūs žmonės, jie nori, kad kaimas atrodytų gražiai, kad bendrautume, kad būtume aktyvūs. Žinoma, kaip ir visur, yra grupelė, kuri nenori nieko, kita grupelė mieliau renkasi viską stebėti iš šono, bet per šimtą žmonių bendruomenėje paįvairina gyvenimą“, – sako L. Kubilienė ir priduria, kad dažnai žmonėms tereikia gero postūmio, kad atsivertų jų širdys ir noras pakilti į kitokį laisvalaikį.

Idėjų nepritrūksta

Dar balandį bendruomenė organizavo savanorišką teritorijų tvarkymo talką – kaimo aktyvistai sutvarkė upės pakrantę, viešąsias erdves, ir jau gegužę įvyko pirmasis, su naujai išrinkta pirmininke, renginys „Po Stasinių“. L. Kubilienė aplankė kiekvieną Paliūniškyje gyvenantį Stasį ir Staselę, įteikė pakvietimus ir renginyje su šokiais bei dainomis simboliškai apdovanojo septynis Staselius.

Liepą per Mindaugines bendruomenės žmonės, susikibę už rankų, kartu giedojo tautišką giesmę. „Buvau labai nustebusi, susirinko daug žmonių, jaunų šeimų su vaikučiais. Turėjome nusipynę ąžuolo vainiką, uždegėme žvakutes ir paleidome jį plaukti upe“, – prisimena pirmininkė.

Po Mindauginių bendruomenė išvažiavo į Daugpilį, aplankė Agluoną – Karaliaus Kristaus kalną, baziliką ir kt.

Paskutinį vasaros mėnesį gyventojai sugalvojo surengti žygį „Paliūniškis 2017“. Pagal maršrutą po Žaliąją girią, lankydami partizanų bunkerius, kapines ir kitas atmintinas vietas, paliūniškiečiai nukeliavo daugiau nei dvylika kilometrų. Jauniausiam žygio dalyviui buvo vos ketveri, vyriausiam – 75 metai. Žygyje dalyvavo 43 žygeiviai ne tik iš Paliūniškio, bet ir aplinkinių kaimų, Panevėžio miesto. Maršrutą padėjo parengti seniūnaitis, buvęs bendruomenės pirmininkas Jonas Kvedaravičius. Paliūniškietis, bendruomenės tarybos narys Algirdas Kiburys priminė lankytinų vietų istoriją. Žygeiviai ilsėjosi Paslauskų sodyboje – moterys virė kareivišką košę, vyko įvairūs atrakcionai.

Po žygio paliūniškiečiai ėmėsi rašyti projektus – gavo paramą kaimo bendruomenės materialinės bazės stiprinimui. „Mūsų bendruomenė renkasi mokyklos rūsyje. Praėję metai buvo negailestingi – nuo lietaus rūsyje pasidarė šalta ir šlapia. Džiaugiamės, kad į pagalbą atskubėjo biblioteka. Mus visada maloniai priima bibliotekininkė Dalia Runavičienė. Esu jai labai dėkinga. Dalytė labai daug padeda, atlieka kartais nematomus, bet labai svarbius darbus“, – džiaugėsi pirmininkė.

Ateityje dar daug planų

Žiemą paliūniškiečiai sutiko su griausmu. Gruodžio 1-ąją dieną dideli ir maži, su šeimomis ir po vieną gyventojai prie Paliūniškio bibliotekos įžiebė gražuolę žaliaskarę.

„Norint įžiebti eglę reikėjo ją gražiai papuošti. Paskelbėme nereikalingų žaisliukų akciją. Žmonės nešė girliandas, rankų darbo žaisliukus. Lempučių girliandą paskolino Irena Preidienė. Maloniai nustebino ir Seimo narė Guoda Burokienė – ji taip pat prisidėjo prie eglės papuošimo“, – pasakojo L. Kubilienė.

Einant metams į pabaigą Paliūniškio bendruomenė nepraleido progos ir pasinaudojo Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojama Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenės veiklos stiprinimo programa. Pagal projektą „Kultūrinė ir švietėjiška veikla“ gavo finansavimą ir jį išnaudojo pažintinei kelionei į Vilnių.

„Pasveikinome visus – dvidešimt šešis – tais metais jubiliejų šventusius paliūniškiečius ir jiems padovanojome kelionę į sostinę, Valdovų rūmus, Operos ir baleto teatrą“, – pasakoja L. Kubilienė.

Apžvelgdama praėjusių metų bendruomenės veiklą pirmininkė pažymėjo, kad su kalendoriniais metais laikas nesustojo, priešingai – bendruomenė skaičiuoja naujus metus ir ateityje žada įgyvendinti dar daugiau planų.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Upytiečių veiklas vainikavo pergalė

confident-noyce

Bernatonių bendruomenė savo kraštą viešina naujame elektroniniame leidinyje

confident-noyce

Sveikatos mokykla skatina bendruomeniškumą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau