Šiais metais šiaurės Norfolko pakrantėje, Anglijoje buvo fiksuotas tikras ruoniukų gimstamumo rekordas.
Blakeney Point ruonių kolonijoje, kuri yra didžiausia pilkųjų ruonių kolonija Anglijoje, šį sausį tarp naujausių „National Trust Reserve“ rezervato gyventojų reindžeriai pastebėjo kelis neįprastus ruoniukus – jie buvo visiškai juodi.
Daugelis šių ruonių jauniklių pasižymi įprastu dulkėtos baltos spalvos kailiu, kuris kadaise leido jiems pasislėpti ledinėje aplinkoje, tačiau jis nebėra aktualus besikeičiančiame žiemos kraštovaizdyje, šiame nuolatos šylančiame pasaulyje.
Dabar jiems gulint ant smėlio ir akmenų jie su aplinka taip puikiai nebesusilieja.
Manoma, kad maždaug vienas iš 400 pilkųjų ruonių susiduria su melanizmu.
Melanizmo terminas yra naudojamas apibūdinti gyvus sutvėrimus, kurių kūnų audiniai yra patamsėję dėl melanino pertekliaus, dėl ko atsiranda nuostabaus grožio, visiškai juodi gyvūnų variantai.
Tai pastebėta tarp varliagyvių, roplių, paukščių ir žinduolių, tarp kurių ir pilkųjų ruonių jaunikliai.
Blakeney Point reindžeriai šį sezoną, per kurį rezervate sulaukta rekordinių 4000 naujagimių, susidūrė su 10 visiškai juodų ruonių.
Ruoniai veisimuisi čia atkeliauja spalio–lapkričio mėnesiais, o iškeliauja sausio mėnesį, po mažylių gimimo ir atjunkymo.
Priešingas melanizmui efektas yra vadinamas leucizmu ir dėl pigmento trūkumo gyvūnams jis sukelia neįprastai išblyškusią išvaizdą, lyginant juos su kitais savo rūšies kolegomis.
Leucizmas skiriasi nuo albinizmo (būklės, kuri panaikina visus pigmentus išskyrus baltą, kartais dar paliekant rožinės ar raudonos spalvos akis), nes jis gali sukurti begalę šviesių tonų.