Paįstrys nuo teatro neatsiejamas

Vargiai kuris iš Panevėžio rajono teatro mylėtojų galėtų įsivaizduoti gegužės pabaigą be mėgėjų teatrų festivalio „Tiltai“, be net kelias dienas trunkančių scenos transformacijų ir fone besipinančių skirtingų balsų, kurie iš įvairių mūsų šalies, kartais ir kaimyninių valstybių, vietovių susiburia dovanoti žiūrovams emocijas. Tai Paįstrio kultūros centro vaikų ir jaunuolių teatras „Skruzdėlė“ bei suaugusiųjų mėgėjų teatras su vadove Daiva Kiršgalviene priešakyje laukia atvykstančių svečių.

Minint Tarptautinę teatro dieną, šie kolektyvai skyrė kelias akimirkas prisiminti, nuo ko prasidėjo, kaip vystėsi jų veikla, ko teatrai tikisi iš netolimos ateities.

Suaugusieji dar bręsta

Anot Paįstrio kultūros centro direktorės ir teatro vadovės Daivos Kiršgalvienės, suaugusiųjų mėgėjų teatro veikloje daugiausia teatralizuotų renginių. Per pastaruosius metus pastatyt net keli spektakliai – „Per tą kvaišą Paulinę“, „Durys pyška“, „Neįprasta dovana“.

„Visoje Lietuvoje įprasta, kad suaugusiųjų teatras per dvejus metus parengia vieną naują spektaklį. Tai dėl žmonių užimtumo, galimybių repetuoti“, – atkreipia dėmesį vadovė.

Paįstryje per porą metų pastatyti net du nauji spektakliai. Teatras yra aktyvus ne tik rajone vykstančių renginių dalyvis, dažnai juos sutinkame Panevėžio mieste vykstančioje Kaziuko mugėje ar Užgavėnių šventėje. Juos po kaukėmis pažinti gal ir sudėtinga, tačiau artistai iš Paįstrio visuomet pakels ranką, pamojuos, draugiškai nusišypsos.

Skruzdėliukai per Lietuvą bėginėja

Vaikų ir jaunimo teatras „Skruzdėlė“ jau skaičiuoja 25 savo veiklos metus. Kartu su šiuo kolektyvu užaugo ne viena karta, kuri dabar jau kimba į darbus, studijas bei kitus gyvenimo iššūkius. Teatro vadovė neslepia, kad per tuos metus keitėsi ne tik pats teatras, bet ir vaikai, kurie renkasi repeticijoms.

„Dabar jaunuoliai labiau pasitiki savimi, yra šiek tiek drąsesni. Didžiausias iššūkis dirbant su jais – labai platus teritorijos apėmimas. Sunku vaikus, gyvenančius ne tik Paįstryje, suburti į vieną vietą vienu metu“, – atvirauja D.Kiršgalvienė.

„Noriu, kad vaikai išmoktų ir šokti, ir dainuoti, ir vaidinti, kad ugdytųsi įvairiomis kryptimis. Miestuose režisieriai atsirenka tik gabius vaikus, o rajone dirbama su visais. Kaime vaikai tobulėti turi net geresnes sąlygas“, – pastebi teatro vadovė.

Teatras „Skruzdėlė“ pernai dalyvavo Lietuvos šimtmečio Dainų šventėje „Vardan tos…“, kur Teatro dieną laiškus su Vydūno mintimis ir siūlymais žiūrovams siuntė nuo Dainų šventės scenos Bernardinų sode.

2019 m. X Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų apžiūros-šventės „ŠIMTAKOJIS“ Panevėžio rajono atrankos ture į respublikinį turą išrinkti dalyvauti net du Paįstrio spektakliai: vaikų grupės spektaklis pagal H. K. Anderseną „Mergaitė su degtukais“ ir jaunimo grupės Janinos Mažeikienės „Išvarymas iš rojaus“. Respublikinis turas jau įvyko, bet rezultatų dar laukiama.

Per pastarąjį teatrinį – kovo – mėnesį kolektyvas pasirodė Paįstryje, Pasvalyje, Šeduvoje, Surviliškyje.

„Taip ir riedame per Lietuvą. Pamokas su pasirodymais scenoje derindami, naujus iššūkius gaudydami“, – sako teatro vadovė D. Kiršgalvienė.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Teatro „Menas“ aktorė I. Visockaitė: „Pradėjau vaidinti 4-erių metų“

erikas

Lėlių vežimo teatras kviečia į premjerą

erikas

Teatre „Menas“ – premjera

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau