Paįstryje susirėmė politikas ir seniūnas: nesantaikos kaltininkė – nupjauta žolė

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ, RIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Paįstryje susirėmė politikas P. Nevulis ir seniūnas V. Šležas.

Kiekvienais metais iki liepos 1 dienos privačių žemės sklypų savininkai privalo susitvarkyti nuosavus sklypus – nupjauti žoles, kad nedarkytų aplinkos. Nesvarbu, kur tas žemės lopinėlis būtų – mieste ar kaimo vietovėje. Iki nustatyto laiko nesutvarkius nuosavybės, apie tokius nevalas informacija perduodama Valstybinei mokesčių inspekcijai arba Nacionalinei žemės tarnybai ir tuomet nesitvarkantiems atitinkamai pakeliamas žemės mokestis.

Įžvelgė kitokius aspektus

Paįstrio seniūnijoje yra apleistų žemės sklypų, bet stengiamasi surasti žemės savininkus ir juos įspėti, kad dar turi laiko tvarkytis. Seniūnas Virginijus Šležas aiškina, kad ir stengiasi perspėti žemės sklypų savininkus, ir prašo susitvarkyti nuosavas teritorijas.

Tačiau kartais seniūno pastangose sutvarkyti Paįstrio seniūnijos žemės plotus nuo nevalų įžvelgiami kitokie aspektai – esą seniūnas suteikia pagalbą įstaigoms, kurios turi žemės sklypus Paįstryje, ir padeda joms susitvarkyti tuose sklypuose – padeda nušienauti peraugusias žoles.

Šienauja privačias valdas

Tokias įžvalgas naujienų portalui JP pateikė Paįstryje sodybą turintis Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narys ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Panevėžio skyriaus pirmininkas Petras Nevulis.

„Paįstrio seniūnas V. Šležas seniūnijos vardu šienauja privačias valdas. Nieko nesakyčiau, jei nušienautų žolę pensinio amžiaus žmogui, kuris nėra pajėgus, neturi sveikatos ir negali pats darbų atlikti. Tačiau, jeigu žolė šienaujama bendrovės teritorijoje, tuomet nieko gero. Šienaujama bendrovės „Viktauga“ plotuose. Bendrovė užsiima nekilnojamuoju turtu ir turi nusipirkusi žemes sklypus netoli mano sodybos. Tuose sklypuose žolė nušienauta su seniūno žinia. Beje, jau nebe pirmus metus taip atliekami šienavimo darbai“, – tvirtino Rajono tarybos narys.

P. Nevulis.

Paprašė seniūnas

Pasiteiravus, gal bendrovė „Viktauga“ už atliktus šienavimo darbus sumokėjo seniūnijai, P. Nevulis nusistebėjo.

„Na, jo, taip negali būti. Pjovė ne seniūnas pats, bet pjovė ūkininkas Gintaras Piragis. Jis pats man sakė ir teigė, kad jo paprašė seniūnas V. Šležas. Nesu priešiškai nusiteikęs prieš seniūną – gerai tvarkosi, bet kai jis pasirūpina turtingomis bendrovėmis, tai jau nelabai gražu“, – kalbėjo P. Nevulis.

Įspėjo bendrovę

Paįstrio seniūnijos seniūnas V. Šležas, sužinojęs, kad Panevėžio rajono tarybos narys P. Nevulis jį skundžia, sakė, kad politikui pirmiau reikia išsiaiškinti su juo ir tik po to kreiptis į žiniasklaidą.

„Labai gerai, kad jis išsako pastabas, bet galėjo visą istoriją papasakoti man. Gal tuomet viskas būtų aišku. Ūkininko G. Piragio neprašiau nupjauti žolę bendrovei „Viktauga“ priklausančiame žemės sklype. Buvo visai kitaip. Pasiskundė gyventojai, kad bendrovės apleistame žemės sklype užaugo žolė ir iš ten atsliūkina lapės ir pjauna vištas. Tada kreipiausi į bendrovės „Viktauga“ vadovus ir paaiškinau, kaip yra. Buvau išgirstas ir bendrovės vadovai sutarė su ūkininku, kuris ir nupjovė peraugusią žolę“, – pasakojo V. Šležas ir sakė, kad nežino, kaip su ūkininku atsiskaitė bendrovė.

V. Šležas.

Svarbiausia – tvarka

„Tikslas pasiektas ir žolė nupjauta. Kiti dalykai – nedomina. Svarbiausia, kad seniūnijos teritorijoje būtų tvarka. Kita vertus, jeigu P. Nevulis įžvelgia kitus – nešvarius – dalykus, gali kreiptis į teisėsaugą ir aiškintis“, – patarė V. Šležas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Žolės pjovimo darbams Panevėžyje per sezoną išleidžiama iki 275 tūkst. eurų

confident-noyce

Panevėžyje pradedami žolės pjovimo darbai

confident-noyce

Panevėžio rajono valdžios atostogos: su vaikais, anūkais, giminaičiais, artimais bičiuliais

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau