Paįstrio kultūros centro kapela „Gegužinė“ dalyvavo šventėje Kuršėnuose

Paįstrio kultūros centro kapela „Gegužinė“ dalyvavo šventėje Kuršėnuose

0

Jau 17 metai iš eilės Kuršėnų kultūros centras pakvietė į liaudiškos muzikos kapelų šventę „Griežk, smuikeli“. Šie metai yra paskelbti etnografinių regionų metais, tad šventės organizatoriai pakvietė dalyvauti liaudiškos muzikos kapelas, atstovaujančias Lietuvos regionams.

Mažajai Lietuvai atstovavo liaudiškos muzikos kapela „Joldija“ (vadovas Laurynas Vainutis) iš Nidos turizmo ir informacijos centro. Suvalkijai – Marijampolės rajono Tautkaičių liaudiškos muzikos kapela „Sūduva“ (vadovas Linas Penkaitis). Atstovauti Aukštaitijos regionui pakviesta Paįstrio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Gegužinė“ (vadovė Jolita Rutkauskienė).

Daugiausia kolektyvų buvo iš Žemaitijos regiono: Šiaulių rajono kultūros centro instrumentinis trio (vadovas Raimondas Sinkevičius), Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Šelmiai“ (vadovas Arūnas Šliauteris), Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Salduva“ (vadovas Algimantas Jonas Bartašius), Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos kapela „Saulė“ (vadovas Darius Daknys).

BIC

Svečiai iš Latvijos Respublikos Kuldigos miesto liaudiškos muzikos grupė „Lenam par tiltu“ (vadovas Lauris Amantovs).

Visi į šią šventę suvažiavę kolektyvai buvo labai aukšto meninio lygio. Kiekvieno kolektyvo programa buvo labai įdomi ir savita, atspindinti tam regionui būdingus bruožus. Tad mums buvo didelė garbė, kad šventės organizatoriai pakvietė atstovauti Aukštaitijos regionui.

Šventę šmaikščiai vedė Jovita Lubienė ir Zenonas Goštautas. Visiems kolektyvams teko nemažai pasukti galvas, norint atsakyti į jų klausimus.

Kuršėnų miesto gyventojai labai laukia šios kasmetinės šventės, tad žiūrovų salė buvo pilnutėlė. Publika buvo labai nuoširdi, kartu su visais dainavo ir negailėjo aplodismentų.

Šventės kulminacijai į sceną susirinkusios visos kapelos atliko du bendrus J. Gaižausko kūrinius: „Anūkučių polką“ ir „Svočiutės valsą“. Jiems dirigavo maestro Algimantas Jonas Bartašius.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.