Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinį papuošė išskirtinė paroda

Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinį papuošė išskirtinė paroda

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ / Organizatorių nuotr.

Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinį papuošė išskirtinė paroda „Muzika akvarelėje“. Tai ne menininko ar kultūrą puoselėjančio žmogaus darbo rezultatas, tai Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio įgyvendinto neformalaus laisvalaikio projekto „Muzika akvarelėje“ baigtinis rezultatas. 15 visiškai skirtingų tapybos darbų, kuriuos sukūrė 15 skirtingų žmonių įkvėpti gyvai, čia pat, skambančios muzikos.

Du gruodžio savaitgalius vykusio, Panevėžio rajono savivaldybės remiamo, projekto tikslas buvo skatinti prasmingą Panevėžio rajono jaunimo bei suaugusiųjų užimtumą, sudarant sąlygas neformalaus laisvalaikio veikloms vykdyti. Kiekvienas neformalaus laisvalaikio projekte „Muzika akvarelėje“ dalyvavęs pirmojo susitikimo metu gavo po drobę bei dažų. Tai ir buvo priemonės, kuriomis muzika įgavo fizinį pavidalą. Du sekmadienius nedidelėje Daukniūnų kultūros įstaigos salėje skambėjo pianino, akordeono, fleitos atliekama muzika. Nors atliekami muzikiniai kūriniai nebuvo itin sudėtingi, kiekvienas virš drobės palinkęs, teptuką rankose laikantis projekto dalyvis skambančius akordus ir natas matė skirtingai.

BIC

Susitikimų metu vaikai, jaunuoliai ir suaugusieji turėjo galimybę ne tik paklausyti atliekamos muzikos kūrinių, padiskutuoti su muzikantais apie meno svarbą ir prasmę, bet ir fiziškai išreikšti jų viduje susikaupusias emocijas, jų atspalvius. Vienas kūrinį piešė tamsiomis, kitas šviesiomis spalvomis, trečią dailininką jau buvo užvaldžiusi šventinė nuotaika, tad drobė suspindo fejerverkais ir lempučių girliandomis.

„Buvo įdomu, ką čia suplanavote daryti. Tikrai neįprasta mintis, todėl ir atėjau“, – apie sprendimą prisijungti prie Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio įgyvendinamo projekto „Muzika akvarelėje“ pasakojo daukniūnietė Romualda.

Kai kam projekte skambėjusieji instrumentai dar nebuvo deramai pažįstami, tad prasidėjo diskusija. Atkakliausiai tarpusavyje kalbėjosi vaikai.

„Tikriausiai čia fleita. Bet aš niekada dar nemačiau gyvai fleitos“, – paklaustas, koks instrumentas ketina pradėti vieną iš koncertų garsiai dvejojo pradinukas Erikas.

Šiuo metu paroda puošia Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinį. Kiek vėliau ji pradės savo kelionę po Panevėžio rajono viešosios bibliotekos skyrius. Kada ir kur pasirodys paroda sekti galite internetinėje svetainėje.

Labirintų parkas

Modelis

AIK

Mano namukas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.