Paįstrio kraštiečiai ištikimi tradicijoms

Paįstrio kraštiečiai ištikimi tradicijoms

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ / Arnetos MATUZEVIČIŪTĖS nuotr.

Vingrūs likimo takai kasmet paįstriečius suveda į kraštą, kuriame kiekvieną jų pasitinka savi sentimentai. Kam iš toli boluojantys bažnyčios bokštai, kam kalnas ilgainiui virtęs karjeru, kam kitados menininkų kaimui dovanotos varpinėlės, kam parduotuvės prieangis, svarstant kurią čia ledų porciją išsirinkus, už senelių paslapčia įduotus tuos keliasdešimt centų… Kiekvienam skirtingai brangus kraštas, į kurį liepos pabaigoje gera grįžti ir susitikti savąjį sentimentą.

Kraštiečių šventė „Iš visų kraštų sugrįžkim į gimtinę“ šiais metais Paįstryje vyko liepos 27 dieną. Prieš prasidedant vakaro koncertinei programai, Paįstrio kultūros centre buvo pristatytas jau XXII-asis laikraštėlio „Paįstrietis“ numeris ir atidaryta Kęstučio Vytauto Henriko Vaičiūno dailės darbų paroda „Praeitis dabartyje“.

BIC

Po mišių už kraštiečius Paįstrio Švč. Mergelės Marijos Globos bažnyčioje, iškilminga eisena Paįstrio ir Lietuvos vėliavos nulydėtos į Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos stadioną, kur 19 valandą prasidėjo vakaro programa.

Joje įkvepiančiais muzikiniais kūriniais lankytojus linksmino moterų vokalinis ansamblis „Įstrelė“, kapela „Gegužinė“, Telšių rajono Ryškėnų kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Čia ir dabar“, šokiais žavėjo kolektyvas iš Telšių rajono „Raskila“. Tuo pat metu, visai greta scenos, vyko sporto varžybos, vaikai galėjo bandyti sukti cukraus vatą ir spraginti popkornus, veikė gigantiškų muilo burbulų pūtimo dirbtuvės, Krekenavos mėgėjų teatras „Avilys“ kvietė į nedidelę aktorinę avantiūrą…

Tradiciškai renginio metu buvo pagerbti ir kraštui nusipelnę žmonės. Paįstrio bendruomenės pirmininkas Rimantas Pranys „Gražiausios sodybos 2019“ apdovanojimą įteikė Gražinos ir Gintaro Raškauskų šeimai. Paįstriečių klubo „Ąžuolas“ prezidentas , Seimo narys Petras Nevulis gražių žodžių negailėjo šiais metais „Garbės piliečio“ nominaciją atsiimti į sceną lipusiai Zuonei Vareikienei.

42 metus Paįstrio krašte gydymo įstaigoje išdirbusią nominantę pasveikino ir Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, LR Seimo narė Guoda Burokienė bei Paįstrio seniūnas Virginijus Šležas.

Krašto žmonių susibūrimą muzikos akordais apibendrino atlikėja Astraja su gyvo garso grupe ir dainininkė Aistė Pilvelytė.

Nakties sutemas pasitikti spėjusių žmonių veidus nutvieskė šventinis fejerverkas ir šypsenos, kurios žiebėsi dėl galimybės sutikti senokai matytą draugą, kaimyną, kraštietį, aptarti sentimentus, gyvenvietės pokyčius.

AIK

Labirintų parkas

Panevėžio gimtadienis

Mano namukas

Biuro verslas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.