Paįstrio ir Spirakių klebonas pasitiko 80-ies metų jubiliejų

Paįstrio ir Spirakių klebonas pasitiko 80-ies metų jubiliejų

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ ("Tėvynė") / "Tėvynės" nuotr.

Panevėžio rajono Garbės pilietis, Švč. Mergelės Marijos globos bažnyčios klebonas Pranciškus Benediktas Tamulionis pasitiko 80-ies metų jubiliejų.

Panevėžio rajono Garbės pilietis, Švč. Mergelės Marijos globos bažnyčios klebonas Pranciškus Benediktas Tamulionis pasitiko 80-ies metų jubiliejų. Šio žmogaus darbai, pasiekimai, nuolatinė pagalba aplinkiniams paskatino bendruomenių narius susitelkti ir kleboną pasveikinti iškilmingai.

Kunigo jubiliejus

Paįstrio ir Spirakių klebonas P. B. Tamulionis gimė 1939 metais Pakaušių kaime, Panevėžio rajone. Baigęs mokyklą Paįstryje, vėliau – Kauno tarpdiecezinę kunigų seminariją, penkerius metus jis dirbo Kupiškyje, tačiau nuo gimto krašto nutolo neilgam. 1970-aisiais grįžo į Panevėžio rajoną ir nuo tada yra Paįstrio klebonas. Kiek vėliau prisiėmė ir Spirakių klebono pareigas. Būtent šiose dviejose parapijose praėjusį sekmadienį bei pirmadienį ir aidėjo gražiausi sveikinimo žodžiai.

BIC

Sekmadienį Spirakių bažnyčioje po proginių mišių kleboną sveikino susibūrusios Berčiūnų, Daukniūnų, Spirakių ir Dragonių gyventojų bendruomenės. Jos kleboną nustebino ne tik gėlių žiedais, sveikinimo žodžiais, bet ir daukniūnietės Vytautės Atstupėnaitės kanklėmis atliktais kūriniais.

„Kleboną šventiniam arbatos puodeliui vėliau priėmėme Daukniūnų bendruomenės patalpose, tačiau kanklių muzika gražiau ir didingiau skambėjo bažnyčioje. Klebonas neslėpė nuostabos ir džiaugsmo“, – pasakojo gyventojų bendruomenės „Daukniūnai“ pirmininkė Reda Matuzevičienė.

Pirmadienį, tikrąją P. B. Tamulionio gimimo dieną, jį pasveikino Paįstrio ir aplinkinių bendruomenių žmonės. Čia taip pat nestokota gražių, dėkingumu ir pagarba spindinčių žodžių.

Įkvepianti asmenybė

Klebonas visus pažįsta: visi aplankyti, su visais pabūta, rūpesčiais ar džiaugsmais pasidalyta. Dar ir šią žiemą jis kaimuose aplankė žmonių namus, pašventino juos, tarmiškai sakant – kalendavojo. Ši tradicija kai kur jau sunyko, bet štai P. B. Tamulionis ją dar puoselėja.

Per ilgus darbo metus Panevėžio rajone jo dėka nuveikta gana nemažai: atnaujinta ir iš išorės, ir iš vidaus Spirakių bažnyčia, remonto ir dažymo darbai atlikti Paįstrio bažnyčioje. Negana to, klebonas dar ir aktyvus visuomenininkas: nuo įsikūrimo yra bendruomenės ir kraštiečių klubo „Ąžuolas“ valdybų narys, įvairių renginių dalyvis ir organizatorius.

Dar 2010 metais, kai Panevėžio rajono savivaldybės tarybos sprendimu jis buvo išrinktas Garbės piliečiu, jį supantys žmonės atkreipė dėmesį, kad pats ryškiausias klebono bruožas – paprastumas.

„Niekuomet nesidomi, koks šalia žmogus – vargšas ar turtingas, su visais vienodai gražiai ir pagarbiai bendrauja. Dėl klebono nuoširdumo į Paįstrio bažnyčią net toliau gyvenantieji veržiasi tuoktis, krikštytis“, – sakė Bronius Vertelka.

Kiek vėliau ir pati tapusi Panevėžio rajono Garbės piliete Gražina Grigaliūnienė, vienintelių rajone šeimyninių vaikų globos namų mama, taip pat negailėjo Paįstrio ir Spirakių klebonui gražių žodžių.

„Iš 28 mūsų išaugintų vaikų, jūs, gerbiamas kunige, pakrikštijot dvidešimt, ne vienam šliūbą davėt, krikštijat jau ir jų vaikus. Iš jūsų sėmiausi stiprybės išgirdusi, kad po juodos dienos būtinai ateis šviesi. Tai už jus, sunegalavusį šventų Mišių metu, meldėsi visa bažnyčia, kol išmeldė sveikatos pagerėjimą. Nuo kiekvieno mūsų išauginto, tikrųjų tėvų mažai mylėto vaikelio jums nuoširdus dėkui“, – sveikinimo kalboje sakė G. Grigaliūnienė.

Netuščiažodžiaujantis, nemoralizuojantis, atlaidus. Klebonas parapijiečių mylimas ir gerbiamas žmogus, turintis kilnų kunigystės pašaukimą, užsiimantis sielovada ir dvasingumo sklaida. Šias savybes žmonės pastebi, vertina ir garbingai dienai išaušus nepamiršta pasveikinti.

Modelis

AMES

Basakojis

Mano namukas

Musės salto

Dizainas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.