Paįstrio gimnazistai lankėsi Briuselyje

Paįstrio gimnazistai lankėsi Briuselyje

0

Briuselyje lankėsi Paįstrio gimnazijos dešimtokai Paulius Tamoliūnas ir Augusta Sakalauskaitė. Galimybė nuvykti į Europos Sąjungos (ES) sostinę moksleiviams suteikta laimėjus vidurinių mokyklų konkursą, kurį rengia Europos regionų komiteto Europos Aljansas. Šios politinės frakcijos narys yra ir Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis.

Konkursą, kuriame buvo tikrinamos moksleivių anglų kalbos žinios ir politinis išprusimas, sudarė dvi dalys – testas apie ES ir rašinys tema „Ką daryčiau, jeigu tapčiau ES vadovu?“.

Europos Aljanso rengiamo vidurinių mokyklų konkurso tikslas – suteikti jaunimui daugiau žinių apie ES, Regionų komitetą, kitas institucijas ir jų veiklą, skatinti giliau domėtis ES perspektyvomis, plėtra, diskutuoti ir ieškoti galimybių aktyviai dalyvauti ES ateitį kuriančiuose procesuose.

BIC

Į Briuselį buvo pakviesta 12 delegacijų, kurias sudarė per 40 moksleivių ir mokytojų iš Lietuvos, Lenkijos, Estijos, Airijos, Rumunijos, Slovakijos, Škotijos ir Italijos. Lietuvai kartu su paįstriečiais  atstovavo ir du Pagėgių gimnazijos moksleiviai.

Svečiai aplankė Regionų komitetą, Parlamento rūmus. Kelionėje auklėtinius lydėjo Paįstrio gimnazijos anglų kalbos mokytoja Inga Vilkė.

Paįstrio gimnazistus ir jų mokytoją Briuselyje globojo  rajono  meras P. Žagunis. Meras pasidžiaugė  Europos Aljanso frakcijos inicijuojama reikšminga iniciatyva suteikti jaunimui galimybę iš vidaus pamatyti ES institucijų veiklą, užmegzti ryšius su kitų šalių jaunimu, dalyvauti diskusijose apie jaunimo įtaką ES procesams.

Regionų komitete konkurso nugalėtojai surengė savo mokyklų pristatymus. P. Tamoliūnas ir A. Sakalauskaitė sklandžia anglų kalba papasakojo apie gimtąjį Panevėžio rajoną ir Paįstrio gimnaziją.

Po mokyklų pristatymų vyko moksleivių ir Regionų komiteto narių diskusija tema „Kokią ES norėtų matyti jaunimas“.

Vėliau svečiai aplankė Europos Parlamentą, plenarinių sesijų salėje stebėjo plenarinę sesiją, kurioje tarp kitų klausimų buvo svarstoma ir ypač ES aktuali energetikos sąjungos kūrimo tema.

Su moksleiviais mielai bendravo ir kartu nusifotografuoti sutiko Regionų komiteto Prezidentas Markku Markkula.

Moksleivių delegacijos taip pat aplankė Parlamentariumą – Europos Parlamento lankytojų centrą. Virtuali sąveikioji kelionė po Europą, trimatis Europos žemyno šviesų žemėlapis ir dialogas su Europos piliečiais padėjo moksleiviams ir mokytojams pasijusti Europos Parlamento dalimi.

Kitą dieną delegacijoms surengta ekskursija po Briuselį.

Užmezgę naujų įdomių pažinčių su kitų Europos šalių bendraamžiais Paįstrio gimnazistai parvyko į gimtinę skleisti žinią apie tai, kokias galimybes ES suteikia aktyviam ir iniciatyviam jaunimui.

Paįstrio gimnazistai –  rajone ne pirmieji į Briuselį vykę vidurinių mokyklų konkurso laimėtojai. Nuo 2010 metų  Europos Sąjungos sostinėje lankėsi  Ramygalos, Velžio, Raguvos, Krekenavos ir Smilgių mokyklų moksleiviai.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.