Paįstrietės paroda iškeliavo į Estiją

Paįstrietės paroda iškeliavo į Estiją

"Tėvynė" / Lietuvos Respublikos ambasados Estijoje nuotr.

Emilijos Gaspariūnaitės-Taločkienės tapybos darbų parodos atidarymas Lietuvos Respublikos ambasadoje Estijoje. Iš dešinės – parodos autorė E. Taločkienė, Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė Edita Utarienė ir Estijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Vaidas Matulaitis.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Lietuvos ambasadoje Estijoje buvo atidaryta tapybos darbų paroda. Iš Paįstrio kilusios Emilijos Gaspariūnaitės-Taločkienės kūriniai papuošė ambasados erdves ir neapleis jų iki pat liepos 6-osios.

„Tai pirmas kartas, kai mano darbai eksponuojami šitaip, – neslepia dailininkė. – Ant ambasados sienos jie sukabinti dviem eilėmis. Nors pati pasirūpinau ekspozicijos išdėstymu, man tai atrodo kaip malonus netikėtumas.“

Kovo 9 dieną vykusiame parodos atidaryme dalyvius ir svečius pasveikino Lietuvos Respublikos ambasadorius Estijoje Giedrius Apuokas, Estijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Vaidas Matulaitis ir Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė Edita Utarienė.

BIC

Šventinį vakarą jaukioje Emilijos Taločkienės paveikslų aplinkoje pratęsė dainuojamosios poezijos atlikėjas Vygantas Kazlauskas, pradžiuginęs susirinkusiuosius savo autorinėmis dainomis, pagal žinomų lietuvių poetų žodžius sukurtomis baladėmis ir netgi prancūziškų chanson melodijomis. Romantišką muzikinę vakaro atmosferą padėjo kurti ir koncerto žiūrovai, atlikėjo kvietimu mielai dainavę kartu.

„Tai ne vienintelė mano darbų paroda, šiais metais papuošianti Lietuvos ambasados Estijoje erdvę. Liepos 6 dieną Valstybės dienos proga bus atidaryta jau visai kita, tiesa, taip pat mano rengta, tapybos darbų paroda“, – atviravo dailininkė.

Pasirūpinusi ekspozicijomis ir neseniai grįžusi iš Estijos E. Gaspariūnaitė-Taločkienė vėl kibo į darbus. Rugpjūtį bus minimas Baltijos kelio trisdešimtmetis, Lietuva kartu su Latvija bei Estija organizuoja šiai datai paminėti skirtą parodą. Panevėžio rajono kraštietė specialia akvarelės technika jau pradėjo rengti darbus.

„Darbas darbą veja, tenka nemažai laiko praleisti sėdint priešais drobę. Labai džiaugiuosi, kad pastaruoju metu bent šiek tiek laiko randu ir aktyvesnei fizinei veiklai, lengvam sportui“, – šypsodamasi priduria žinoma dailininkė.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.