16.6 C
Panevėžys
Pirmadienis, 8 rugpjūčio, 2022

Pagalba daugiavaikei paįstriečių šeimai – didesnė nei prašyta

Panevėžio rajone Paįstrio seniūnijoje Janališkių kaime gyvenančios daugiavaikės šeimos daugiau nebekankins varginančios pastangos užkurti krosnį.

Panevėžio rajone Paįstrio seniūnijoje Janališkių kaime gyvenančios daugiavaikės šeimos daugiau nebekankins varginančios pastangos užkurti krosnį. Namai pagaliau išvaduoti ir nuo smaugiančio dūmų tvaiko, persmelkusio sienas, drabužius ir net baldus.

Išspręsti problemą pavyko sutelktomis Savivaldybės mero, seniūnijos, socialinių darbuotojų ir Panevėžio vyskupijos Caritas organizacijos pastangomis.

„Stiklo“ sodų bendrijoje esančiame nuosavame name, kuriame yra trys nedideli kambarėliai ir virtuvė, gyvenantys sutuoktiniai augina penkis vaikus nuo 17 iki 2 metų. Anksčiau alkoholiu piktnaudžiavęs šeimos galva prieš trejus metus išsivadavo nuo priklausomybės, susirado Panevėžyje nuolatinį darbą, rūpinasi vaikais.

Didžiausias šeimos rūpestis praėjusias kelias žiemas buvo sena apgriuvusi krosnis, kurią norint užkurti prireikdavo didelių pastangų. Laikui bėgant, ir jų nebepakako. Ugnies įžiebti niekaip nepavykdavo, virsdavo dūmų kamuoliai, kurių kvapas gniaužė gerkles ir suaugusiems, ir vaikams. Kadangi krosnis žiemą naudojama kaip viryklė maistui ruošti ir šildyti vieną kambarį, šeimai kilo daug problemų.

Pagal skelbimą iškviestas remonto specialistas užsiprašė 800 eurų už darbą, paskaičiavo, kad dar 700 eurų reikės medžiagoms pirkti. Pusantro tūkstančio eurų suma daugiavaikei šeimai, kurioje abu sutuoktiniai gauna minimalų atlyginimą, – neįkandama, tad vyras nutarė pagalbos kreiptis į merą Povilą Žagunį.

„Buvo labai nesmagu, niekada nesu nieko prašęs, bet ryžausi vien dėl vaikų. Galvojau, kas bus, tas bus. Paskambinau, papasakojau, kokioje atsidūrėme situacijoje, galvojau, gal nors kokį patarimą duos. Meras labai operatyviai sureagavo. Atvažiavo, pakalbėjome, apžiūrėjo namus, krosnį. Pamatęs, kad padėtis tikrai komplikuota, pažadėjo kaip nors padėti“, – pasakojo daugiavaikis tėvas.

Problemą apsunkino tai, kad namas yra privatus, o Savivaldybės biudžeto lėšos skiriamos tik socialinių būstų remontui. Siekiant neatstumti žmogaus, kuris visomis išgalėmis kabinasi į gyvenimą, stengiasi dėl savo šeimos, teko ieškoti kitų pagalbos būdų.

Rajono savivaldybės vadovas kreipėsi į Paįstrio seniūnijos seniūną Virginijų Šležą. Buvo sutelktos bendros seniūnijos, socialinių darbuotojų, kaimynų pastangos.

Seniūno atvežtas darbininkas apžiūrėjo krosnį. Paaiškėjo, kad išdegę tiek kokliai, tiek visas vidus, tad reikalingas kapitalinis remontas. Pavyko sutarti, kad darbai bus atlikti už 350 eurų. Dalį reikalingos sumos paskolino kaimynas, dalį – seniūnas.

Nepraėjo nė porą savaičių nuo vyro pagalbos skambučio, ir krosnis buvo suremontuota. Dabar sutuoktiniai džiaugiasi, kad ateinanti žiema jiems ir vaikams bus lengvesnė, namuose bus šilčiau, jaukiau ir saugiau.

Tačiau tuo pagalba šeimai nesibaigė. Ketinama padėti išspręsti ir kitas buitines problemas. Bendradarbiaujant su Caritu sutarta pakeisti du langus, kurių rėmai visiškai sutręšę, bei įrengti šildymo krosnelę, kuri saugiai šildytų visą namą, o svarbiausia – kambarį, kuriame miega vaikai. Mat, iki šiol kitus du kambarius, kurių nesiekia krosnis, teko šildyti nesaugiu ir sveikatai kenksmingu būdu – dujinės viryklės dujomis.

Šeimos tėvas prisipažįsta tokios didelės pagalbos nesitikėjęs.

„Skambindamas merui galvojau, kad nors krosnį pagelbėtų patvarkyti, o sulaukėme štai kokio dėmesio. Apmaudu, kad abu su žmona dirbdami, negalime savo lėšomis susitvarkyti. Sau nieko neprašyčiau, bet stengiuosi dėl vaikų. Jų kambarį šildydamas dujomis iš baliono, pastatydavau ant ugnies indą su vandeniu, bet kiek taip pravalysi, vis tiek tokiu oru vaikams kvėpuoti pavojinga. Esame labai dėkingi, kad ir ši problema bus išspręsta“, – sakė daugiavaikis tėvas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Seimo komitetas pasisako už paramą Ch. Sugiharos namams, reikėtų apie 150 tūkst. eurų

confident-noyce

Panevėžio krašto verslininkai nepailsta: paramą į karo niokojamą Ukrainą gabena nuolat

confident-noyce

Panevėžyje specialus automobilis padės negalintiems judėti žmonėms pasiekti gydymo įstaigas, namus ar net jūrą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau