16.5 C
Panevėžys
Trečiadienis, 16 birželio, 2021

Padiskutuokime: kokia yra tobula vaiko vasara?

AutoriusJPFotoORGANIZATORIŲ

Kokia turėtų būti vasaros stovykla – mokanti rašybos, kalbų, matematikos, ar kviečianti vaikus būti savimi, bendrauti, atsitraukti nuo virtualių kompiuterių ir telefonų pasaulio ir pasinerti į aktyvų laisvalaikį gamtoje?… O kas būtų geriausia Jūsų vaikams? Kaip įsivaizduojate tobulą vaiko vasarą?

Kviečia diskusijai

Daugelis jau kartą pabuvojusių vaikų vasaros stovykloje „Basakojis“, ją apibūdina, kaip  prasmingų nuotykių savaitę gamtoje. Ši stovykla vaikus priima jau ne vienerius metus. Yra susiformavęs pastovių stovyklautojų ratas. Taip yra todėl, kad būtent šios stovyklos organizatoriai, visada ieško geriausių sprendimų. Stovyklos rengėjai jau ruošiasi ateinančiam stovyklavimo sezonui, tam, kad stovykloje būtų sudaroma tėvų ir vaikų lūkesčius atitinkanti programa, jos rengėjai kviečia atvirai diskutuoti – kokia yra tobula vaiko vasara?

Kaip tapti gerais tėvais, tinkamai išugdyti savo vaikus – vienareikšmio atsakymo, tikriausiai  nėra. Vieni tėveliai tikina, kad vaiką reikia lavinti visada:  rudenį – mokykloje, o vasarą – stovyklose, būreliuose ar išvykose. Be jokios abejonės, vasarą yra metas – kai malonu laiką leisti gamtoje, tačiau, ar vaikui reikia ilsėtis ir būti savimi, ar nuolatos lavintis ir stengtis atitikti vis augančius tėvų lūkesčius?

Bendruomenės dalimi

Visi esame skirtingi, bet kažkuo panašūs. Norime būti pripažinti, būti gerbiami, susirasti draugų. Kiekvieno mūsų galvoje sukasi daugybė minčių. Išsakytos svajonės, parodyti talentai padeda surasti bendraminčių, palaikymo. Jie daug greičiau gali virsti realybe. Todėl verta laisvalaikį leisti tarp žmonių, būti bendruomenės dalimi.

Stovykla „Basakojis“ – ugdo žemiškas, unikalias ir stiprias asmenybes. Padeda vaikams būti savimi: išlaisvinti tikrąją vaiko prigimtį ir nusimesti visas kaukes. Siekia sukurti vietą, kur visi kasmet nori sugrįžti, augti ir tobulėti pasitelkiant pačias smagiausias priemones. Jais rūpinasi patyrę stovyklos rengėjai, užtikrina patogią nakvynę, maistą, gerą laiką gamtoje. Stovyklauti galima Panevėžio ir Šiaulių  rajonuose.  Stovykla „Basakojis“ –  tiesia realius kelius  į vaikų, bendraminčių ir būsimų draugų širdis. Kuria tarpusavio ryšį, kuris iš tiesų paliečia pačias širdies gelmes. Čia užgimusios draugystės išlieka visam gyvenimui!

Svarbu, kad pailsėtų

„Labai dažnai mes savo vaikus spaudžiame, iš jų reikalaujame rezultato, vedame į būrelius. Neretai mes pamirštame, kad vaikams nebelieka laiko būti savimi, suprasti savo emocijas, jausmus. Jie praranda vaikystę, neturėdami galimybės leisti laiką be normų, taisyklių, reikalavimų ir pasiekimų. Mūsų tikslas – vasarą paskirti vaikų poilsiui, bendravimui, bendradarbiavimui, aktyviam laisvalaikiui. Kas gali būti geriau už galimybę įkvėpti pušų aromato, šiltą vasaros dieną taškytis ežere, šildytis vasaros saulės spinduliuose?…“, – teigia vasaros stovyklos 6-14 metų vaikams rengėjai.

Svarbiausia, kad vaikai išmoktų džiaugtis akimirka, pailsėtų. Juk vasara yra geriausias laikas išdaigoms, nuotykiams ir juokui. BASAKOJO stovykloje vaikai išbando naujas veiklas, susitinka su įdomiais žmonėmis, patiria įsimintinas akimirkas žygių ir edukacijų metu. Veiklos sukurtos taip, kad lavintų vaikų fizinę ištvermę, protą bei emocinį intelektą: stovyklautojai ugdomi visapusiškai, tačiau čia nėra streso, užkeltų reikalavimų kartelės. Kiekvienas yra geras savaip.

Geriausias sprendimas

Palikę telefonus, kompiuterius namuose – jaunieji stovyklautojai susipažįsta, bendrauja, kuria, sportuoja, vaidina. Jie ieško bendraminčių ir draugų.  Komandiniai, strateginiai žaidimai, fizinės rungtys priverčia pasijusti komandos dalimi, veikti būryje. Vaikai noriai dalyvauja talentų vakaruose, kur dalijasi savo gebėjimais, žiniomis, išradingumu. Išsikelia naujus tikslus.

Štai viena mama atviravo, kad talentų vakaras, paskatino dukrą pabaigti muzikos mokyklą, kurią mergaitė buvo metusi. Telefonai, žinutės, kompiuteriniai žaidimai bei nuotolinis mokymasis labai paveikė mūsų vaikus. Jiems trūksta buvimo gamtoje, aktyvaus laisvalaikio, gyvo, šilto ir žmogiško, o ne virtualaus bendravimo, todėl stovykla „Basakojis“ yra geriausias sprendimas tiems, kas išties rūpinasi savo vaikais. Kiekviena karta, ateidama į šį pasaulį atsineša savo pasaulio suvokimą, gyvenimo būdą, o tėvams tenka spręsti naujus iššūkius.

Šiandien pagrindinis šeimų rūpestis – atitraukti savo vaikus nuo ekranų. Stovykla „Basakojis“ – tai aktyvus laisvalaikis gamtoje ir būryje draugų.

Svarbi kiekviena nuomonė

Stovyklų organizatoriai labai tikisi, kad galėsime visi susitikti, atsikvėpti nuo karantino ribojų.

Ar jūs jau planuojatės vasaros atostogas sau ir vaikams? Stovykloje „Basakojis“ vietų skaičius sparčiai tirpsta ir jau du trečdaliai vietų yra rezervuota. Ar jūs rezervavote stovyklos vietą savo vaikui?

„Kokia Jūsų vaiko tobula vasara? Mums svarbi kiekviena nuomonė, kiekviena mintis, tad kviečiame Jus rašyti komentarus, atvirai diskutuoti.

Tel. +370 618 48288

El. paštas: [email protected]

Paskubėkite, nes vietų skaičius ribotas.

Registracija: Registracija – Stovykla Basakojis


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio rajono stovyklų organizatoriai atskleidė, kodėl svarbu vaikus leisti į stovyklas

confident-noyce

Kviečia į pačią smagiausią vasaros stovyklą Panevėžyje

confident-noyce

Mažieji panevėžiečiai vasarą kviečiami turiningai praleisti stovykloje „Žaliojoje girioje“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau