Paaiškino, kodėl „Norfos“ parduotuvėse Panevėžyje skiriasi tų pačių produktų kainos papildyta Konkurencijos...

Paaiškino, kodėl „Norfos“ parduotuvėse Panevėžyje skiriasi tų pačių produktų kainos papildyta Konkurencijos tarybos komentaru

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, BNS nuotr.

Perkant maisto produktus reikia būti akyliems – stebėti jų kainas kone kiekvieną dieną. Be to, būtina lyginti kainas – jos didžiuose prekybos centruose skiriasi. Kainų skirtumą galima užfiksuoti ir tai pačiai sistemai priklausančiuose prekybos centruose.

Kad maisto prekių kainos skiriasi prekybos centruose „Norfa“, įsitikinome patys.

BIC

Tyrimą atlikome dvejuose prekybose tinklo parduotuvėse Klaipėdos gatvėje – 103 numeriu pažymėtame pastate bei prekybos ir pramogų centre „Babilonas“ esančioje parduotuvėje.

Tyrimui atlikti pirkti produktai: pomidorų padažas, silkių filė, duona, grūdėta varškė su braškėmis, paprasta grūdėta varškė, jogurtas ir sviestas.

Minėti maisto produktai brangesni „Babilone“ esančioje „Norfoje“. Jei Klaipėdos g. 103 esančioje „Norfos“ parduotuvėje pomidorų padažas kainuoja 1,28 euro, tai „Babilone“ – 1,32 euro, silkių filė – 3,59 euro, o „Babilone“ – dviem centais brangiau.

„Šventinė“ duona vienoje parduotuvėje kainuoja 2,05 euro, o „Babilone“ – 2,07 euro, grūdėta varškė su braškėmis – 0,95 euro, o kitoje-  0,97 euro, paprasta grūdėta varškė – 0,93, o kitoje – 1,09 euro, jogurtas – 0,56 euro, o „Babilone“ – 0,58 euro, „Rokiškio“ sviestas – 1,85 euro, o kitoje – 1,99 euro.

Maisto produktų kainos „Norfos“ parduotuvėje „Babilone“

Maisto produktų kainos „Norfos“ parduotuvėje Klaipėdos g. 103

Kaina priklauso nuo parduotuvės lygio

Apie maisto produktų kainų skirtumus naujienų portalui JP pakomentavo „Norfos“ atstovas spaudai Darius Ryliškis.

„Tie patys produktai skirtinguose „Norfa“ prekybos centruose (net kai nėra akcijų, ar kokių nors kitokių nukainojimų) gali nežymiai skirtis dėl parduotuvės lygio. Prekybos centrų lygiai gali skirtis šalies rajonuose, miestuose ar net to paties miesto skirtinguose mikrorajonuose. Tai priklauso nuo konkrečios vietovės gyventojų perkamosios galios, konkurencijos ir kitų veiksnių. Beje, kai kurie kiti prekybos tinklai taip pat taiko panašią rinkodarą“, – teigė D. Ryliškis.

Kitose parduotuvėse kainos nesiskiria

Pasiteiravus, ar skiriasi maisto produktų kainos ir „Lidl“ prekybos centruose, atstovas spaudai Valdas Lopeta teigė, jog  maisto prekių kainos visuose „Lidl“ prekybos centruose – vienodos.

„Nesvarbu, kur būtų parduotuvė, ar Vilniuje, ar Kaune, ar Panevėžyje. Jeigu tokį pat maisto krepšelį perkate, kainų skirtumo nebus jokio“, – paaiškino V. Lopeta.

„Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento vadovė Ernesta Dapkienė JP teigė, kad maisto kainos visuose „Maximos“ prekybos centruose vienodos.

„Jeigu turite nuolaidų kortelę ir dalyvaujate lojalumo programoje, tuomet, savaime suprantama, prekės kaina bus mažesnė. Tačiau tas pigiau bus toks pat tiek Vilniuje, tiek ir Panevėžyje. Šiaip maisto prekių kainos visose „Maximos“ parduotuvėse, nesvarbu, kur jos būtų, vienodos ir nesiskiria“, – informavo E. Dapkienė.

 Konkurencijos tarybos Komunikacijos skyriaus vyriausios specialistės Ievos Račickaitės komentaras

„Konkurencijos taryba nesikiša į bendrovių vykdomą veiklą, ir šios pačios turi priimti sprendimus, susijusius su gaminama ir parduodama produkcija, kiekiu, kainomis. Tik savarankiški bendrovių sprendimai lemia, kokios kainos yra taikomos tam tikro prekybos tinklo parduotuvėse.

Skirtumus tarp skirtingose parduotuvėse taikomų kainų gali lemti parduotuvės vieta mieste, parduotuvės dydis, pirkėjų srautai, jų apsipirkinėjimo poreikiai ir pan. Neretai tas pats prekybos tinklas skirtingose vietose esančiose parduotuvėse taiko ir skirtingas nuolaidas, dėl ko gali atsirasti minėti kainų skirtumai.

Visa tai priklauso nuo savarankiškų prekybos centrų sprendimų, o Konkurencijos tarybai nėra suteikta kompetencija reguliuoti kainas.“

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.