Paaiškėjo, su kuo parodos „EXPO Aukštaitija“ lankytojams asocijuojasi Panevėžys

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS, Alexander Lyasotskiy

Šiandien baigėsi jubiliejinė, 25-oji paroda „EXPO Aukštaitija 2020“. Tris dienas vykusioje parodoje panevėžiečius į savo stendą kvietė Panevėžio miesto savivaldybė.

Šiais metais parodos lankytojų laukė miesto Savivaldybės ir „Panevėžio plėtros agentūros“ bendras stendas. Jis buvo suskirstytas į keturias erdves – ekologijos, pramonės, kultūros ir miesto erdvių. Kiekvienoje iš jų savo veiklas, planus, projektus pristatė įvairios įstaigos bei organizacijos – švietimo, kultūros, sporto.

Panevėžio miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus vedėja Eglė Morkūnė džiaugėsi, kad pavyko įgyvendinti Savivaldybės stendo parodoje viziją ir tikisi, kad ji paskatino panevėžiečius susimąstyti apie miestą, koks jis yra dabar ir koks galėtų būti.

E. Morkūnė.

„Kalbant apie akcentines Panevėžio miesto sritis sunku apsiriboti viena jų – Panevėžio miestas daugiasluoksnis. Tai ir norėjome atskleisti „EXPO Aukštaitija“ parodoje. Parodos metu miestiečių prašėme atsakyti į klausimą – „Kas man yra Panevėžys“. Susisteminus visus gautus atsakymus, tikiu, turėsime daug įdomių idėjų ir minčių. Tačiau jau dabar galima sakyti – panevėžiečiai myli savo gimtąjį miestą, domisi jo ateitimi ir nori kurti jo ateities istoriją, bet gyventi moderniame, atsinaujinusiame, pažangiame mieste“, – sako E. Morkūnė.

Savivaldybės Komunikacijos skyriaus vedėja pabrėžia, kad Savivaldybės stende keturios sritys pasirinktos pagal tam tikrus kriterijus.

„Tai ir pramonė, ir kultūra, ir ekologija, ir miesto erdvės. Kiekviena sritis miestui ir miestiečiams – svarbi. Pramonė – tai, ką sukuriame, tai, kas daro mus stipresniais. Kultūra – viena svarbiausių. Juolab, kad Panevėžys turi stiprų kultūrinį pagrindą, kuris leidžia kurti, ieškoti naujų kultūrinių ir kūrybinių sluoksnių. Juk turime labai daug kultūros įstaigų ir žmonių pasišventusių kultūrai ir jos gyvavimui mieste“, – sakė E. Morkūnė ir tęsė:

„Ekologijos sritis taipogi svarbi, apie ekologiją esame priversti galvoti kiekvienas. Klimato kaita mus įpareigoja. Todėl ir buvo priimti svarbūs sprendimai, tokie kaip Klimato kaitos deklaracijos, Mėlynosios strategijos patvirtinimas. Šie sprendimai lemia ne tik švaresnio ir ekologiškesnio Panevėžio kūrimą, bet ir platesnį poveikį. Nuo kiekvieno iš mūsų sprendimų priklauso, ar gyvensime ekologiškame mieste, šalyje.“

Komunikacijos skyriaus vedėja įsitikinusi, kad Panevėžio miesto įvaizdį formuoja ne tik architektai, jau įgyvendinti ar įgyvendinami projektai.

„Atsinaujinusios Panevėžio miesto erdvės džiugina panevėžiečius. Labai laukiama, kaip po rekonstrukcijos atrodys Laisvės aikštė, Elektros ir Vasario 16-osios gatvės. Miestas keičia savo veidą, įgyvendinami nauji projektai. Tačiau tai nėra reikšmingiausias kriterijus kalbant apie besikeičiantį miesto įvaizdį – mums svarbus emocinis gyventojų ir miesto ryšys. Tad ir klausėme parodos metu, o klausimas buvo labai paprastas: „Vienu žodžiu įvardinti, kas man yra Panevėžys?“, – pasakojo ji ir pridūrė:

„Labai svarbu, kad kiekvienas  miestietis jaustų, jog Panevėžys ir yra jis, aš, mes. Kokie būsime mes, toks bus ir miestas. Panevėžį kuriame patys – panevėžiečiai.“

Šiandien, pasibaigus parodai „EXPO Aukštaitija“ paaiškėjo preliminarūs atsakymai, kaip miestiečiai atsakinėjo į klausimą, kas jiems yra Panevėžys.

Parodos metu daugiau nei 600 lankytojų atsakė į anketos klausimą. Dažniausiai, apibūdindami vienu žodžiu Panevėžį, buvo minimi šie žodžiai: gimtinė, namai, grožis/gražus, žalias. Taip pat meilė, mylimiausias, gyvenimas.

„Džiugu, kad didelė dalis įrašė ir tokius žodžius kaip ateitis, judrus, atsinaujina, augantis, inovacijos, naujovės, svajonės, atgimstantis, besikeičiantis, naujas, progresas, modernus, galimybės, pramonė, šaunus, stilingas, visapusiškas“, – pasakojo E. Morkūnė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, veido kontūrus įgijęs sovietmečiu

confident-noyce

Panevėžys jungiasi prie Baltijos jūros miestų akceleratorių klubo

confident-noyce

Metų panevėžiečius džiugina gražėjantis ir atsinaujinantis Panevėžys

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau