Paaiškėjo, kuriose Panevėžio miesto ir rajono mokyklose dėl karščių nevyks pamokos

Paaiškėjo, kuriose Panevėžio miesto ir rajono mokyklose dėl karščių nevyks pamokos

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, Diena.lt nuotr.

Dėl karščio bangos kai kurios mokyklos Lietuvoje stabdo ugdymo procesą, kitose – pamokos trumpinamos. Sprendimus dėl ugdymo gali priimti patys mokyklų direktoriai.

Švietimo ministras Algirdas Monkevičius pirmadienį priminė, kad likusias dvi birželio savaites dėl karščių pamokos gali nevykti.

Ministro teigimu, ateinančias dvi savaites mokslo įstaigų vadovai turėtų veikti lanksčiai ir atsižvelgdamos į orą, arba nevesti įprastų pamokų, arba jas trumpinti, vietoj jų organizuoti išvykas į gamtą, kūrybines erdves, muziejus.

BIC

Pamokas trumpina arba jos nevyksta

Panevėžio miesto savivaldybės Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjo pavaduotojas Eugenijus Kuchalskis naujienų portalui JP aiškino, kad per karščius mokyklų vadovai susidėliojo planus, kaip dirbs birželio 13-14 dienomis.

„Ugdymo procesas rytoj vyks beveik visose gimnazijose, išskyrus V. Žemkalnio ir „Minties“ gimnazijose. Pas juos – renginiai. Kitose gimnazijose pamokos rytoj sutrumpintos ir turėtų baigtis prieš vidudienį, apie 11.30 val. Penktadienį, jei karščiai nesiliaus, pamokos gimnazijose nevyks, bet gimnazistai mokysis nuotoliniu būdu – namuose“, – aiškino E. Kuchalskis ir toliau pristatė ugdymo procesą progimnazijose:

„Progimnazijos praktiškai visos stabdo ugdymo procesą mokyklose, bet mokymai vyksta nuotoliniu būdu – užduotys moksleiviams skiriamos ir jas jie atlieka namuose. Progimnazijose vyksta konsultacijos, skiriamos užduotys, bet, jei moksleiviui reikia, jis gali ateiti į mokyklą.“

E. Kuchalskis.

Svarbiausia – moksleivių sveikata

Pasak Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjo pavaduotojo, svarbiausias dalykas – moksleivių sveikata.

„Nors ugdymo procesas penktadienį mokyklose ir nevyks, bet jis nesustoja: vykdomas kitokia forma. Kitą savaitę, kaip bus, paaiškės, kokia oro temperatūra vyraus Panevėžyje. Oficialiai mokslo metai 5-11 klasių moksleiviams baigiasi birželio 21 dieną“, – aiškino E. Kuchalskis.

K. Rimkus.

Mokosi nuotoliniu būdu

Panevėžio rajone taipogi atsižvelgiama į karščius ir daugelyje mokslo įstaigų pamokos nevyksta – moksleiviai gauna užduotis ir mokosi namuose.

„Taip mokomasi Paliūniškio pagrindinėje mokykloje, Velžio gimnazijoje. Dembavos progimnazijoje, jei moksleiviui reikia atsiskaityti arba pagerinti pažymius, gali eiti į mokyklą. Tačiau mokymo procesas progimnazijoje vyksta nuotoliniu būdu. Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazija trumpina pamokas birželio 12–14 dienomis. Pamokos trukmė – 30 min. Pamokos baigiasi 12 val. Juozo Zikaro gimnazija koreguoja mokymo procesą tokia tvarka – iki birželio 19 dienos pamokos sutrumpintos ir baigsis 12.25 val. Panašiai elgiasi ir kitų mokyklų vadovai“, – pasakojo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis Rimkus, kokius sprendimus per karščius priima rajono mokyklų vadovai.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.