Paaiškėjo, kurie Panevėžio rajono keliai bus tvarkomi ir rekonstruojami

Visai nesenai Panevėžio rajono taryba patvirtino tvarkomų gatvių ir kelių sąrašą. Šiais metais LR Susisiekimo ministerijos sprendimu parengti du atskiri sąrašai – gatvių ir žvirkelių. Nepaisant to, kiekvienas jų sulauks vienodo Panevėžio rajono savivaldybės administracijos dėmesio.

Vasara šiais metais negailestinga. Kenčia ne tik Panevėžio rajono bei Lietuvos ūkininkai, kurie jau pradeda skaičiuoti galimus nuostolius, bet ir kelininkai, kuriems vasara – pats darbymetis.

Kol Panevėžio miestas garsiai skelbiasi atsinaujinantis, neatsilieka ir rajonas, kur šiais metais dėmesio sulauks dešimtys kilometrų kelių:

 • Geležių miestelio Naujakurių g.
 • Pagiegalos kaimo Tvenkinio g.
 • Karsakiškio seniūnijos kelias Nr. 122
 • Miežiškių miestelio Tilto g.
 • Gustonių kaimo Saulėtekio g.
 • Naujamiesčio kaimo Pienių g.
 • Panevėžio seniūnijos kelias Tiekimo g.
 • Paviešečių kaimo K. Naruševičiaus g.
 • Panevėžio seniūnijos kelias Spirakiai -Linoniai
 • Raguvos miestelio Liepų g.
 • Uliūnų kaimo Alyvų g.
 • Anitavos kaimo Anitavos g.
 • Velžio seniūnijos kelias Tautkūnai – Pakalniai
 • Staniūnų kaimo Vyčių g.
 • Keravos kaimo Tilto g.
 • Liūdynės kaimo Verslo I g.

Tai gatvės, kuriose numatoma įrengti asfalto dangą. Į sąrašą įrašyta daugiau nei 30 kelių, kurie bus rekonstruojami ar kapitaliai remontuojami. Darbams apmokėti numatytos ne tik kasmet savivaldybėms skiriamos skaičiuotinosios lėšos, bet ir tikslinės, t.y. vietinės reikšmės žvyrkelių asfaltavimui.

2019 m. Susisiekimo ministro įsakymu skirti 315,1 tūkst. eurų ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu mėgėjų sodų teritorijoje savivaldybių institucijų valdomiems vietinės reikšmės keliams taisyti 34,7 tūkst. eurų. Panevėžio rajono tarybos gegužės 9 dienos sprendimu iš rajono savivaldybei skirtų 1 mln. 892, 6 tūkst. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų kelių remontui bei tiesimui šiais metais bus išleista daugiau nei 1 mln. 97 tūkst. eurų.  Beveik 795 tūkst. eurų bus skirta kelių paprastajam remontui bei priežiūrai vasarą ir žiemą.

Taip pat, Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2019 m. gegužės 15 d. nutarimu paskirstė 2019 metų Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų rezervą valstybės reikmėms, susijusioms su keliais, finansuoti. Panevėžio rajono savivaldybei skirta 294,8 tūkst eurų jungiamiesiems keliams nuo valstybinės reikšmės magistralinio kelio A17 Panevėžio aplinkkelio iki Panevėžio seniūnijos Paviešečių kaimo K. Naruševičiaus gatvės tiesti ir jungiamajam keliui nuo valstybinės reikšmės magistralinio kelio A17 Panevėžio aplinkkelio iki Panevėžio seniūnijos Vynupės kaimo Vynupės gatvės ir iki vietinės reikšmės kelio Nr. PAN-35 Vynupė–Panevėžio miesto riba tiesti.

„Šiais metais Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos sprendimu buvo šiokių tokių pokyčių rengiant kelių plėtros ir priežiūros projektus, tačiau mes gana neblogai susitvarkėme su pokyčiais ir kai kur darbai Panevėžio rajono gyvenvietėse jau pajudėjo,“ – sakė Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Rimas Samkus.

Dar teks pastovėti kamščiuose

Kelių atnaujinimo darbai vyksta ne tik rajono gyvenvietėse, bet ir Panevėžio aplinkkelyje. Jei kam teko juo važiuoti, pastebėjo, kad nors šiuo metu eismo reguliavimo šviesoforų jau gerokai mažiau, neretai tenka užtrukti stoviniuojant automobilių virtinėje judančioje per viaduką esantį virš kelio „Panevėžys – Šiauliai“. Šiuo metu Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir AB „Panevėžio keliai“ įgyvendina jau antrąjį projekto „Transeuropinio tinklo kelio E67 (VIA BALTICA) plėtra. Ruožo nuo Lietuvos–Latvijos sienos iki Panevėžio plėtra.“ etapą.

Jo metu buvo planuota:

 • rekonstruoti 11,53 km kelio A17 Panevėžio aplinkkelio ruožą nuo 10,53 iki 22,06 km, įrengiant papildomą reversinę eismo juostą (2+1);
 • įrengti apjungiamuosius kelius;
 • rekonstruoti viaduką per kelią A9 Panevėžys–Šiauliai (11,06 km), tunelinį viaduką (12,12 km) ir viaduką per geležinkelį (12,43 km);
 • rekonstruoti tiltus per Nevėžio upę (11,78 km) ir per Lėvenį (19,26 km);
 • įrengti tunelinį pravažiavimą (19,59 km);
 • rekonstruoti inžinerinius tinklus;
 • įrengti apšvietimą;
 • suprojektuoti ir įrengti tunelinius pravažiavimus 12,85 ir 16,14 km ir pėsčiųjų-dviračių taką;
 • suprojektuoti ir įrengti greičio valdymo ir įspėjimo sistemas visame kelio A17 Panevėžio aplinkkelio ruože nuo 0,00 iki 22,06 km (25 vietose numatoma įrengti kintamos informacijos ženklus).

Vykdant kelio zonoje esančių inžinerinių tinklų rekonstrukciją, dviejose vietose buvo rekonstruotas aplinkkelį kertantis dujotiekis, rekonstruotas esamas ir naujuose dviejų lygių sankryžose naujai įrengtas apšvietimas, rekonstruotas kelio zonoje esantis melioracijos tinklas. Be visų kelio rekonstrukcijos darbų, „Panevėžio keliai“ šiame projekte yra įsipareigojusi suprojektuoti ir įrengti greičio valdymo bei įspėjimo sistemas visame kelio A17 Panevėžio aplinkkelio ruože. Minėtos sistemos apima oro stebėjimo posto ir eismo intensyvumo matavimo posto įrengimą bei 25 kintamosios informacijos ženklų įrengimą.

Pirmasis 2017 metais prasidėjusio projekto „Transeuropinio tinklo kelio E67 (VIA BALTICA) plėtra. Ruožo nuo Lietuvos–Latvijos sienos iki Panevėžio plėtra.“  etapas atsiėjo 14,2 mln. eurų, antrasis – 30,43 mln. eurų. Viso aplinkkelio rekonstrukcijos darbai atsieis 44,63 mln. eurų. Šio projekto darbai finansuojami Europos infrastruktūros tinklų priemonės (CEF) ir Lietuvos biudžeto lėšomis. Konkreti darbų pabaigos data dar nėra tiksliai žinoma.

 


1 komentarai

jonas 2019-07-10 05:09 at 05:09

Na kagi seniausia Dembavos gatve, Lauko vel pamirsta

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio rajone dirbantiems kelininkams žiema jau pateikė siurprizų

confident-noyce

Įsigaliojus judėjimo tarp savivaldybių ribojimams, policija žada blokuoti kelius

confident-noyce

Keliuose prasidėjo žiemos sezonas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau