Paaiškėjo, kurie Panevėžio politikai praleidžia daugiausiai tarybos posėdžių

Pagal patvirtintą Panevėžio miesto savivaldybės Tarybos veiklos reglamentą, Tarybos narys privalo dalyvauti Tarybos ir komitetų, kuriam priklauso, posėdžiuose.

Jei politikas nedalyvavo iš eilės trijuose Tarybos posėdžiuose, sekretoriatas apie tai raštu informuoja merą, o meras savo ruožtu Etikos komisiją.

Nelanko posėdžių

Pasidomėjus statistika, kaip Tarybos ir komitetų posėdžius vasario, kovo, balandžio ir gegužės mėnesiais lankė panevėžiečių rinkti Panevėžio miesto savivaldybės Tarybos nariai, paaiškėjo, kad prasčiausiai juos lankė socialdemokratas Donatas Degenis. Politikas nebuvo viename Tarybos ir dvejuose komiteto posėdžiuose.

Dar du socialdemokratai – Povilas Vadopolas ir Rimantas Sankauskas – nebuvo dvejuose posėdžiuose. Pirmojo nebuvo viename Tarybos ir viename komiteto posėdžiuose, o antrasis – dvejų komitetų posėdžiuose.

D. Degenis.

Garsiai nuomonę Tarybos posėdžiuose reiškiantis politikas Mantas Leliukas nebuvo poroje komitetų posėdžiuose, o Tomas Josas nepasirodė viename Tarybos ir viename komiteto posėdžiuose.

Kiti miesto Tarybos nariai pavyzdingesni – po kartą Tarybos posėdžiuose nedalyvavo Kęstutis Lukoševičius, Laimutis Sėdžius, Juozas Bečelis ir po kartą komitetų posėdžius praleido Maurikijus Grėbliūnas, Vidmantas Baltramiejūnas, Valdas Staugaitis, Gintaras Šileikis, Gema Umbrasienė, Birutė Valkiūnienė, Vitalija Vasiliauskaitė.

Piniginės sankcijos negresia

Panevėžio miesto mero Ryčio Mykolo Račkausko patarėja Indrė Kisielė naujienų portalui JP aiškino, kad piniginės sankcijos, už Tarybos ir komitetų posėdžių nelankymą, politikams negresia.

„Pagal Vietos savivaldos įstatymo, Tarybos veiklos reglamento, Etikos komisijos veiklos nuostatų punktus, viena iš Etikos komisijos funkcijų – teikti Vyriausiajai rinkimų komisijai siūlymą dėl politikų įgaliojimų nutraukimo, jei jie yra praleidę iš eilės tris Tarybos posėdžius be pateisinamos priežasties. Nors politikams yra išmokamas mėnesinis darbo užmokestis ir lėšos kanceliarinėms išlaidoms, jų sumažinti ar visai nemokėti Tarybos veiklos reglamentas nenumato“, – sakė I. Kisielė.

Panevėžio miesto meras R. Račkauskas ir mero patarėja I. Kisielė.

Priežastį suras

Panevėžio miesto meras R. Račkauskas naujienų portalui JP teigė, kad nepamena jog būtų tekę kreiptis į Etikos komisiją dėl bent vieno politiko be priežasties nelankančio Tarybos posėdžių.

„Neprisimenu, kad taip būtų tekę imtis tokių sankcijų. Kita vertus, politikai visada atras priežastį, kodėl neatvyko į Tarybos arba komiteto posėdį. Vis tiek suras kokią nors priežastį, kodėl neatvyko į posėdį“, – aiškino meras.

Politikų pinigai

Priminsime, kad per tris mėnesius Panevėžio miesto Tarybos nariai vadinamoms kanceliarinėms reikmėms gali išleisti 540 eurų, o per mėnesį jiems  išmokamas vidutiniškas mėnesio darbo užmokestis apie 198 eurai per mėnesį. Todėl bendroje sumoje per mėnesį Panevėžio politikas gauna iki 378 eurų.

Tarybos posėdžių lankomumas [table “23” not found /]

Komitetų lankomumas [table “25” not found /]


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Klaipėdos taryboje įkurta S. Skvernelio kuriamos partijos frakcija „Vardan Lietuvos“

confident-noyce

Panevėžio miesto tarybos posėdis

confident-noyce

Šią savaitę posėdžiaus Panevėžio miesto Tarybos nariai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau