Lietuvoje, pasibaigus pagrindiniam priėmimo į aukštąsias mokyklas etapui, universitetai ir kolegijos jau skaičiuoja būsimus studentus. Tarp jų – ir Panevėžio kolegija. Nors čia įstojusių skaičius pernelyg nesiskiria nuo praėjusių metų, į valstybės finansuojamas vietas pavyko įstoti keliems procentams daugiau nei pernai.
Panevėžio kolegijos direktoriaus pavaduotoja studijoms dr. Jurgita Lieponienė atskleidė, kiek stojančiųjų šiemet sulaukė kvietimų studijuoti Panevėžio kolegijoje.
„Pagrindinio priėmimo metu į Panevėžio kolegiją studijuoti pakviesta apie 300 stojančiųjų, o apie 50 naujų studentų priimta tiesioginio priėmimo metu“, – aiškino dr. J. Lieponienė.
Iš jų, pasak pašnekovės, sutartis su mokymosi įstaiga sudarė 270 stojančiųjų.
Kolegijos direktoriaus pavaduotoja studijoms pasidžiaugė, kad šiemet, nepaisant prastų matematikos egzamino rezultatų, į valstybės finansuojamas vietas yra pakviesta studijuoti daugiau stojančiųjų negu praėjusiais metais.
„Nors šiais metais matematikos valstybinio brandos egzamino neišlaikė apie 35 proc. šalies abiturientų, tačiau turime pasidžiaugti, kad stojančiųjų, pakviestų studijuoti valstybės finansuojamose studijų vietose, skaičius yra netgi šiek tiek didesnis nei pernai (t. y. 111 stojančiųjų)“, – pasakojo dr. J. Lieponienė.
Anot pašnekovės, šiemet į valstybės finansuojamas vietas kolegijoje įstojusių skaičius, lyginant su praėjusiais metais, išaugo 5 procentais.
Kalbant apie populiariausias studijų programos kolegijoje, jos, pasak pašnekovės, jau eilę metų išlieka tos pačios. Tiesa, ir kitos studijų programos, ypač svarbiose regionui srityse, taip pat pritraukia pakankamai stojančiųjų.
„Kaip ir pernai populiariausios išlieka Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo, Socialinio darbo bei Bendrosios praktikos slaugos studijų programos. Turime pasidžiaugti, kad šiais metais sėkmingiau studentų grupes formuoja ir inžinerijos mokslų studijų programos. Be abejonės, tai įtakojo Ekonomikos ir inovacijų ministerijos skiriamos 200 eurų dydžio stipendijos bei įmonių, tokių kaip „Amber Grid“, iniciatyvos, skatinančios jaunuolius rinktis inžinerines studijas. Džiugu, kad šiais metais startavusi trumpųjų studijų programa Verslo internetinių sistemų kūrimas taip pat surinko studentų grupę“, – teigė dr. J. Lieponienė.
