Paaiškėjo, kas laikinai vadovaus J. Miltinio dramos teatrui papildyta

Paaiškėjo, kas laikinai vadovaus J. Miltinio dramos teatrui papildyta

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, Luko VARANAUSKO nuotr.

Kultūros ministerija šiandien paskyrė laikiną Juozo Miltinio dramos teatro vadovą. Tą reikėjo padaryti, nes neišdirbęs visos kadencijos iš teatro vadovo pareigų atsistatydino Leonas Blėdis. Jis teatrui vadovavo beveik dvejus metus.

Ministerija per pietus išplatino informaciją, kad „atsistatydinus J. Miltinio dramos teatro direktoriui L. Blėdžiui, nuo lapkričio 8 dienos iki tol, kol bus paskirtas laikinasis direktorius, teatrui vadovauja jo Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovė Vaida Gedzevičiūtė.

Kultūros ministerija skelbs konkursą vadovauti J. Miltinio dramos teatrui. Jo laimėtojas, teisės aktų nustatyta tvarka pradėjęs vykdyti savo pareigas, taps nuolatiniu teatro vadovu.

BIC

Įteikė atsistatydinimo prašymą

Prašymą atleisti L. Blėdį iš pareigų apsilankęs sostinėje Kultūros ministerijai jis įteikė spalio 16 dieną, dokumentas žinybos kanceliarijoje registruotas spalio 17-osios data.

Direktoriaus pareigas L. Blėdis ėjo iki lapkričio 7 dienos – tai buvo paskutinė darbo diena teatre.

L. Blėdis.

Apie tai, kad Kultūros ministerijai panevėžietis L. Blėdis įteikė atsistatydinimo pareiškimą, naujienų portalui JP patvirtino ministerijos Ryšių su visuomene ir strateginės komunikacijos skyriaus vedėja Jana Mikulevič.

„Kultūros ministerija gavo J. Miltinio dramos teatro vadovo L. Blėdžio atsistatydinimo prašymą. Atsižvelgiant į visas teisines procedūras, paskutinė L. Blėdžio darbo diena – lapkričio 7 diena. Siekiant užtikrinti sklandžią darbo veiklą, L. Blėdžiui baigus eiti savo pareigas, bus skelbiamas naujo J. Miltinio dramos teatro vadovo konkursas, teisės aktų numatyta tvarka“, – trumpai paaiškino situaciją J. Mikulevič, o pasiteiravus, ką numatytą skirti laikinuoju teatro vadovu, kol bus paskelbtas konkursas, lakoniškai šiandien ryte atsakė, jog informacija bus išplatinta.

Kalbino sugrįžti

J. Miltinio dramos teatre direktoriumi iki lapkričio 7 dienos dirbęs L. Blėdis pavaduotojo neturėjo. Prieš porą mėnesių iš darbo išėjo direktoriaus pavaduotoju dirbęs Donatas Petrakovas.

Pakalbintas buvęs teatro darbuotojas naujienų portalui JP sakė, kad Kultūros ministerija kalbino sugrįžti.

„Kalbino sugrįžti ir tris mėnesius dirbti laikinuoju vadovu. Nesutikau. Kam man reikia vėl grįžti į teatrą? Tam, kad pabūčiau laikinuoju, o po to vėl išeičiau. Nėra prasmės“, – sakė jis.

Vadovų kaita

L. Blėdis 2011–2012 metais dirbo J. Miltinio dramos teatro vadovo padėjėju, nuo 2013 metų buvo „Tiesiog teatras“ vadovas. Panevėžio dramos teatrui vadovavo nuo 2017-ųjų rudens iki šių metų lapkričio 7 dienos.

Ankstesnis teatro vadovas Linas Marijus Zaikauskas 2017-aisiais atleistas dėl seksualinio priekabiavimo prie aktorės Erikos Račkytės ir kitų pažeidimų, jis dėl kėsinimosi priversti lytiškai santykiauti nuteistas arešto bausme, turėjo nukentėjusiajai atlyginti žalą.

Prieš jį teatrui vadovavusiam režisieriui Romualdui Vikšraičiui kolektyvas buvo pareiškęs nepasitikėjimą. Nepaisant to, jis J. Miltinio teatrui vadovavo visą kadenciją 2010-2015 metais.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.