Paaiškėjo, kaip egzaminus išlaikė Panevėžio rajono abiturientai

Paaiškėjo, kaip egzaminus išlaikė Panevėžio rajono abiturientai

Dovilė BARVIČIŪTĖ ("Tėvynė") / BNS, Panevėžio rajono savivaldybės, "Tėvynės" nuotr.

Paskelbus paskutiniuosius pagrindinės sesijos brandos valstybinių egzaminų rezultatus abiturientai jau gali lengviau atsikvėpti ir pasitikti vasaros malonumus – brandos egzaminai išlaikyti, rezultatai aiškūs, stojimo dokumentai užpildyti. Dalis abiturientų jau atšventė mokyklos išleistuves, o geriausieji buvo pasveikinti per tradicinius Panevėžio rajono Mero pusryčius.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Ilonos Čingienės duomenimis, Panevėžio rajone brandos egzaminus šiemet laikė 160 abiturientų – 28-iais mažiau nei pernai. Bent vieną valstybinį brandos egzaminą laikė 143 abiturientai. Daugiausia laikančiųjų buvo užsienio kalbos (anglų) – 114, matematikos – 87, lietuvių kalbos ir literatūros – 75, istorijos – 60. Iš viso rajone šiemet laikyti 438 valstybiniai brandos egzaminai, sėkmingai išlaikyti 406, aukščiausių įvertinimų (86–100 balų) gauta 40.

BIC

Vertinant pateiktus duomenis, Panevėžio rajono abiturientams šįmet geriausiai sekėsi laikyti rusų ir anglų kalbos, fizikos bei informacinių technologijų egzaminus. Juos išlaikė visi abiturientai. Aukščiausiai įvertintos anglų kalbos žinios. 23 abiturientai už šį egzaminą gavo ne mažiau kaip 86 balus, vienas surinko 100 balų.

I. Čingienė pastebi, kad šių metų matematikos egzamino rezultatai yra prastesni nei anksčiau. Matematiką laikė 87, neišlaikė 11,5 procento, bet tai yra mažiau negu šalies vidurkis. Šalyje šio egzamino neišlaikė 12,8 proc. abiturientų.

Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą laikė 75 abiturientai. Egzamino išlaikymo riba – 30 procentinių taškų iš 100. Šio egzamino neišlaikė 11 abiturientų, pateiktos penkios apeliacijos. Istorijos valstybinį brandos egzaminą laikė 60 kandidatų, neišlaikė – 7.

I. Čingienė.

Mokiniai apeliacijas dėl egzaminų rezultatų galėjo pateikti savo mokyklos vadovui per dvi darbo dienas nuo valstybinio brandos egzamino rezultatų paskelbimo dienos. Rašydami prašymus dėl apeliacijų nagrinėjimo, mokiniai galėjo nurodyti ir savo argumentus, kodėl nesutinka su gautu egzamino įvertinimu. Apeliacijų metu visas darbas vertinamas iš naujo. Kandidato įvertinimas gali būti ir padidintas, ir sumažintas. Galutiniai visos brandos egzaminų sesijos rezultatai po apeliacijų bus skelbiami liepos 20 d.

I. Čingienė pasidžiaugė, jog šiemet rajone net keturių abiturientų egzaminai įvertinti aukščiausiu balu. Šimtukai gauti po vieną iš anglų kalbos ir matematikos, du – informacinių technologijų egzaminų. Anot specialistės, Velžio gimnazijai sekėsi geriausiai – egzaminus išlaikė visi abiturientai ir jie surinko aukščiausius įvertinimus.

Praėjusią savaitę Panevėžio rajonas meras Povilas Žagunis Bistrampolio dvare pagerbė pažangiausius Panevėžio rajono abiturientus. Padėkos šventėje dalyvavo 27 abiturientai, kurių valstybiniai brandos egzaminai įvertinti geriausiai.

 

Tai Velžio, Krekenavos Mykolo Antanaičio, Raguvos, Ramygalos ir kitų gimnazijų moksleiviai. Šimtukais savo brandos atestatus papuošė du Velžio gimnazijos abiturientai, vienas iš Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos.

P. Žagunis pasveikino puikių mokslo laimėjimų pasiekusius abiturientus, juos atlydėjusius gimnazijų direktorius.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.