P. Urbšys parlamentinėmis lėšomis globoja bendražygio organizuojamą tautinių šokių ir dainų festivalį

P. Urbšys.
P. Urbšys.

Jau vienuoliktą kartą Panevėžyje vyks tarptautinis vaikų tautinių šokių ir dainų festivalis „Mes nupinsim šokių pynę“. Jį organizuoja „Vilties“ progimnazija ir viešoji įstaiga „Pynimėlis“, o pagrindinis renginio rėmėjas – Panevėžio miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

Panevėžio miesto savivaldybė skyrė 2 tūkst. eurų Tarptautiniam vaikų tautinių šokių festivaliui „Mes nupinsim šokių pynę“.

Kultūros ministerija kultūriniams projektams Panevėžio apskričiai išdalijo 339 090 eurų, o iš jų festivaliui „Mes nupinsim šokių pynę“ atseikėta 6 800 eurų.

To paties visuomeninio judėjimo atstovai

Panevėžyje žinomas tautinių šokių ir dainų festivalis ne tik turi pulką rėmėjų, bet turi ir festivalio globėją. Festivalį globoja Seimo narys Povilas Urbšys.

Dėl pasirinkto renginio globėjo nieko keisto – Seimo narys ir dainų ir šokių ansamblio „Pynimėlis“ vadovas Ričardas Bakanauskas – priklauso tam pačiam pilietiniam judėjimui „Kartu“.

R. Bakanauskas.

Dalyvių daug

Pagrindinis festivalio organizatorius dainų ir šokių ansamblio „Pynimėlis“ vadovas R. Bakanauskas naujienų portalui JP pasidžiaugė festivalio dalyviais, rėmėjais ir globėju.

„Šiais metais festivalyje dalyvauja aštuonių šalių atstovai. Be lietuvių, atvyks latviai, estai, lenkai, rusai, moldavai, slovakai, turkai. Kai kurie šokėjai į renginį atvyksta jau ne pirmą kartą. Šokis, suvienijęs skirtingų tautų atstovus, peraugo į gražią draugystę. Smagu, kad renginį solidžiai parėmė miesto Savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba“, – pasakojo apie tradicinį renginį ansamblio „Pynimėlis“ vadovas R. Bakanauskas.

Neįsivaizduoja kito globėjo

Pasiteiravus, kodėl festivalio „Mes nupinsim šokių pynę“ globėju pasirinktas Seimo narys Povilas Urbšys, renginio organizatorius paaiškino:

„Jau daug metų jis globoja renginį. Net negaliu pasakyti, kada tapo globėju. Nekeičiame globėjo. Kitaip net neįsivaizduojame, kad gali būti kitas renginio globėjas. Antra vertus, į renginį ateina ir kiti Seimo nariai. Ir Bronislovas Matelis ateina.“

Moralinis globėjas

Pasak R. Bakanausko, P Urbšys – moralinis festivalio rėmėjas.

„Finansiškai politikas neprisideda prie renginio. Tai daugiau moralinė parama. Juk nelabai Seimo nariai turi galimybių finansiškai prisidėti prie festivalio organizavimo. Tačiau apdovanojimus festivalio dalyviams teikia. Jo apdovanojimai – solidūs, o kam įteikti, nutaria festivalio organizatoriai. Juolab kad festivalis ne konkursas – savaime gaunasi varžytuvės tarp festivalio dalyvių. Juk dalyviai nori pasirodyti gerai“, – kalbėjo R. Bakanauskas ir pasidžiaugė, kad festivalio koncertą stebėti susirenka nemažai panevėžiečių – 2018 metais „Cido“ arenoje „Mes nupinsim šokių pynę“ stebėjo per 2 tūkst. žiūrovų.

Garbė būti moraliniu globėju

Seimo narys P. Urbšys naujienų portalui JP prisipažino, kad globoti festivalį pradėjo kone nuo tada, kai pirmą kartą buvo išrinktas į Seimą.

„Globėju tapau, berods, nuo 2013 metų. Globėjo statusas yra daugiau moralinis. Vienaip ar kitaip „Vilties“ mokykla festivalį organizuoja 11 metus, o jis tapo ne vien tik miesto reginiu. Jis unikalus, nes į jį atvyksta ansambliai iš užsienio. Jame dalyvauja iki 800 dalyvių, o mokykla jį organizuoja savo jėgomis“, – teigė politikas.

P. Urbšys.

Dovanos – simbolinės

P. Urbšys neslepia, jog festivalio globėju būti sutiko, jog parodytų dėmesį tiems, kurie organizuoja renginį.

„Svarbu išreikšti pagarbą organizatoriams. Prizus ir dovanas teikiu iš parlamentinių lėšų. Tai – gėlės, padėkos. Be abejo, kartais naudoju ir asmenines lėšas. Tai daugiau simbolinės dovanos“, – aiškino P. Urbšys, o pasakius, kad pagrindiniai finansiniai renginio rėmėjai yra Panevėžio miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba, ir svarstė:

„Suprantu, kad Savivaldybėje jautriai gali sureaguoti, kad esu renginio globėjas. Juolab kad globėju buvau, kai Panevėžio meru buvo Vitalijus Satkevičius. Tada niekam nekilo klausimas, kodėl esu renginio globėjas. Tačiau miesto Savivaldybė gerai daro, kad remia tokį unikalų renginį. Iniciatyva yra sveikintina, o mano, globėjo statusas, – išreikšti organizatoriams pagarbą.“

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Mėgėjų teatrų festivaliai – būtinybė

confident-noyce

Seimo rinkimus pralaimėjęs P. Urbšys bando įsibrauti į Panevėžio miesto tarybą

confident-noyce

Prasidėjo iš pavasario į ankstyvą rudenį perkeltas mėgėjų teatrų festivalis „Tiltai“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau