P. Urbšys įsitikinęs, jog naujuoju Panevėžio miesto meru gali tapti būtent jis

P. Urbšys įsitikinęs, jog naujuoju Panevėžio miesto meru gali tapti būtent jis

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, BNS nuotr.

P. Urbšys.

„Seimo narys Povilas Urbšys ne tik intensyviai ruošiasi savivaldos ir tiesioginiams mero rinkimams, bet ir bando ieškoti paramos konservatorių stovykloje“, – tokios kalbos pastaruoju metu sklando Panevėžio politikos padangėje. Nors pats P. Urbšys šias kalbas kategoriškai neigia, tačiau neslepia, jog reikia visiems politikams telktis miesto labui.

Su konservatoriais nesitaria

BIC

„Įvairių gandų sklando apie mane, bet tikrai nebuvau susitikęs su Panevėžio miesto konservatorių lydere Rasa Juknevičiene. Tačiau, jei kalbėsime apie artėjančius savivaldos rinkimus, politikos nesieju su savo asmenybe. Man svarbiau vertybiniai dalykai. Nors kalbama, kad Urbšys ne komandos žmogus, bet nereikia pamiršti, kas subūrė komandą, kuri laimėjo praėjusius rinkimus. Kita vertus, kas koalicijas sudarinėjo? Man teko Panevėžyje tai daryti. Tačiau šiuo metu tikrai nė su kuo nesitariu dėl būsimo darbo, bet, kad būtina telktis visiems miesto labui – vienareikšmiškai tai daryti reikia“, – naujienų portalui JP sakė politikas.

Panevėžio miesto meru mato save

Išgirdęs klausimą, kas kitų metų kovo 3 dieną vyksiančiuose tiesioginiuose miesto mero rinkimuose susikaus antrajame ture, parlamentaras nedaugžodžiauja.

„Vienas jų bus Povilas Urbšys. Dėl to esu garantuotas. Žmonės išrinks. Esu įsitikinęs, kad yra didelės galimybės dalyvauti rinkimuose ir patekti į antrąjį turą. O kalbėti, kas bus po antrojo turo – dar per anksti. To vertėtų klausti ne manęs – gal kokios nors būrėjos“, – šypsodamasis kalbėjo P. Urbšys.

Žmonių pasirinkimas

Panevėžietis politikas neatmeta, jog antrajame tiesioginių mero rinkimų ture gali susikauti buvę bendražygiai: P. Urbšys ir nuo pareigų nušalintas dabartinis Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas.

„Balsavimas rinkimuose bus vertybinis. Tas, kuris balsuos už R. Račkauską, iškart žinos, jog renka merą, kuris bus teisiamas. Kitas pasirinkimas – išrinkti merą, kuris nebus teisiamas. Galimi du pasirinkimai“, – aiškino Seimo narys ir tęsė:

„Jeigu kalbėtume apie R. Račkauską ir jį supančius žmones, neslėpsiu, jog tai jie dalyvavo praėjusių Seimo rinkimų kampanijoje. Tiesa yra ta, kad Seimo nariu tapau R. Račkausko, Nomedos Simėnienės ir kitų žmonių, kurie dabar mano atžvilgiu kitaip nusiteikę, dėka. Tačiau tiesa yra ta, kad meru R. Račkauską išrinko taip pat mano dėka. Tuomet buvo deklaruota, kad svarbiausia dekriminalizuoti politiką, kad žmonėms nebūtų norma rinkti teisiamus politikus. Kadangi ši deklaracija paminta, nieko kito nebelieka, kaip man dalyvauti rinkimuose. Jeigu juose nedalyvausiu, bus visiems aišku, kad susitaikiau su esama padėtimi ir galima į merus rinkti teisiamus žmones“, – kalbėjo P. Urbšys.

R. Juknevičienė.

Prognozuoti nenusiteikusi

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Panevėžio skyriaus pirmininkė Rasa Juknevičienė teigė, jog konservatorių principas kitoks – ruoštis kitų metų pavasarį vyksiantiems rinkimams.

„Mūsų principas toks – ruošiamės rinkimams ir, kai žmonės pasakys savo nuomonę, tuomet ir mes pasakysime savo. Neburiame iš kavos tirščių ir nedalyvaujame tokiose diskusijoje – veltui leisti laiką nėra prasmės. Šiandien esame stipri opozicija tam, kas yra šiandien. Ir mes oponuojame ir oponuosime toliau. Šiandien mums reikia vienyti visas oponuojančias jėgas : tiek P. Urbšio, tiek R. Račkausko atžvilgiu. O kas pateks į antrą mero rinkimų turą – pamatysime. Nenoriu prognozuoti. Darome viską, ką galime, kad kuo geriau pasirodytume rinkimuose. Panevėžiui labai svarbu, kad žmonės, atvedę miestą į tokį politinį chaosą, nebūtų valdžioje“, – teigė R. Juknevičienė.

Mūšis bus

Panevėžietis Seimo narys Bronislovas Matelis, nors ir nedalyvaus savivaldos rinkimuose bei tiesioginiuose mero rinkimuose, turi tvirtą nuomonę ir poziciją įvykiams Panevėžyje.

„Viskas priklauso, kas dar dalyvaus mero rinkimuose Panevėžyje. Jau kalbama, kad rinkimuose gali dalyvauti buvęs „Žemynos“ progimnazijos direktorius Romualdas Grilauskas. Dalį rinkėjų jis tikrai atgnybtų. Visi kiti – socdarbiečiai, darbiečiai – didelės įtakos rinkimuose neturės. Manau, kad tikresnis mūšis užvirs tarp konservatorių ir tarp kažko kitko. Galbūt tai bus P. Urbšys, o gal ir R. Račkauskas. Tik neaišku, kaip pastarajam pasibaigs teisiniai procesai“, – svarstė B. Matelis.

B. Matelis.

Konservatoriai – stiprūs

Anot parlamentaro, konservatorių kandidatai yra realiausiai nugalėti rinkimus ir kalbėti apie juos tikrai vertėtų.

„Konservatorių elektoratas Panevėžyje į rinkimus tikrai ateis. P. Urbšiui galiu priminti, kaip buvo rinkimuose į jo pirmąją kadenciją Seime. Jo judėjimas ir pats Povilas buvo pakilime. Tuomet prieš jį rinkimuose stojo Vitas Matuzas ir Vitalijus Satkevičius. Taip tariant, du konservatoriai kovėsi prieš P. Urbšį. Tačiau tąkart į antrąjį rinkimų turą pateko „darbietis“ Alfonsas Petrauskas. Jeigu sudėtume V. Matuzo ir V. Satkevičiaus balsus, į antrą turą turėjo patekti konservatorių kandidatas. Ką tai rodo? O tai, jog konservatoriai turi labai tvirtą rinkėją ir šią partiją palaikantys miestiečiai tikrai ateis vieningai balsuoti. O kad artėjančiuose mero rinkimuose į antrąjį turą pateks konservatorių kandidatas – neabejoju“, – įsitikinęs B. Matelis.

P. Urbšys ir R. Račkauskas.

Šansų nebeturi

Pasiteiravus, kaip pasidalintų rinkimuose balsai ir kam nusišypsotų laimė, B. Matelis svarstė:

„Paskaičiuokime praėjusių rinkimų balsus, kai meru buvo išrinktas R. Račkauskas. Tuomet ir P. Urbšys buvo didžiuliame pakilime. Rėmė jis „valstiečius“, o jie rėmė jį. Visi buvo pakilime. Buvo labai palankios sąlygos ir judėjimui „Kartu“. Savivaldos rinkimuose minėtas judėjimas gavo nemažai balsu, bet ir konservatoriai mažai jiems nusileido. Juos šiek tiek, keliais balsais, aplenkė visuomenininkai. Dabar P. Urbšio situacija kitokia. Tiek ir dėl jo bendravimo savybių, jis kategoriškas tiek su saviškiais, tiek su priešininkais. Niekina visus ir žemina. Nuo jo daug žmonių nusisuko. Be to, už R. Račkausko klaidą atsakingas ir pats P. Urbšys. Todėl galiu 90 procentų teigti, jog finale nugalės TS-LKD atstovai. Ir dar, manyčiau, kad P. Urbšys Panevėžyje šansų nebeturi“, – baigė pokalbį Seimo narys B. Matelis.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

1 KOMENTARAS

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.