Oranžinė Prezidentūra – signalas stabdyti smurtą prieš moteris

Oranžinė Prezidentūra – signalas stabdyti smurtą prieš moteris

JP R. Dačkaus / LR Prezidento kanceliarijos nuotr.

Minint Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną ir prisijungiant prie Jungtinių Tautų iniciatyvos „Orange the World“, Lietuvos Respublikos Prezidento rūmai nušvito oranžine spalva. Kasmet šią dieną ornažine spalva apšviečiami pasaulyje žymūs pastatai – šiemet tai „La Scala“ teatras Milane, „Kristaus atpirkėjo“ statula Rio De Žaneire, įvairių šalių parlamentai, kiti statiniai. Taip siekiama atkreipti dėmesį į pasaulinę smurto prieš moteris problemą.

Prezidentės teigimu, smurtas prieš moteris yra nusikaltimas. Jo pasekmės paliečia ne tik moteris, šeimas, bet ir visuomenę, todėl kovai su smurtu būtinas nuolatinis dėmesys ir sutelktos pastangos.

Lietuvoje ir visame pasaulyje psichologinį, fizinį arba seksualinį smurtą patiria kas trečia moteris. Smurtaujančių partnerių nužudytų moterų skaičius Lietuvoje yra vienas didžiausių Europos Sąjungoje. 2016 m. Lietuvoje užfiksuota daugiau nei 66 tūkts. pranešimų dėl smurto artimoje aplinkoje.

BIC

Kova su smurtu artimoje aplinkoje – vienas pagrindinių Prezidentės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ tikslų. Tam suburtos ne tik valstybės ir teisėsaugos institucijų, bet ir nevyriausybinių organizacijų, pilietiškų žmonių pajėgos.

Būtinybę stabdyti smurtą prieš moteris šalies vadovė akcentuoja ir tarptautiniu mastu. Moterų pasaulio lyderių tarybai vadovaujančios Prezidentės iniciatyva Jungtinių Tautų Generaliniam Sekretoriui 2016 m. įteiktas laiškas, raginantis tarptautinę bendruomenę aktyviau kovoti su smurtu prieš moteris.

Praėjusiais metais Prezidentė taip pat surengė aukšto lygio diskusiją Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje siekiant atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į smurto prieš moters kainą ir šios problemos mastą. Vien Europos Sąjungoje smurto prieš moteris žala vertinama 225 milijardais eurų. Tai fiziniai, psichologiniai ir emociniai smurto padariniai, su kuriais susiduria ne tik aukos ir jų šeimos, bet valstybių ekonomikos, sveikatos ir socialinės apsaugos, teisėsaugos sistemos.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.