10 C
Panevėžys
Šeštadienis, 19 rugsėjo, 2020

Opozicijos lyderė klaidina panevėžiečius: socialiniuose tinkluose viešina neegzistuojančių pastatų nuotraukas

Socialiniame tinkle „Facebook“, neva būsimos Autobusų stoties pastato vizijos nuotrauką įkėlė Panevėžio miesto tarybos opozicijos lyderė G. Umbrasienė. Tiesa, vėliau ji, kad tai, ką jį paviešino, ne būsimos Autobusų stoties pastatas, bet pagal architekto R. Paleko parengtą viziją – daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė.

Aistros dėl Panevėžio autobusų stoties ir toliau nerimsta. Diskusijoms peno davė, kai neapsikentusios besitęsiančio politikų neadekvataus ginčo dėl vis neprasidedančių Panevėžio autobusų stoties statybų, Panevėžio moterys, susivienijusios į Verslo moterų tinklą (VMT) prie Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei priklausančios pasauliniam BPW (Business Profesional Women) tinklui, išreiškė susirūpinimą dėl miesto Autobusų stoties rekonstrukcijos vilkinimo.

Nesiteikė patikslinti

Tuomet savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“, neva būsimos Autobusų stoties pastato vizijos nuotrauką įkėlė Panevėžio miesto tarybos opozicijos lyderė Gema Umbrasienė. Tiesa, vėliau ji naujienų portalui JP prisipažino, kad tai, ką jį paviešino, ne būsimos Autobusų stoties pastatas, bet pagal architekto Rolando Paleko parengtą viziją – daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė.

Kurios, beje, net nebeplanuojama statyti. Tačiau politikė, klaidinusi ne vieną internautą, net nesiteikė paaiškinti, kad tai ne būsimos naujos Autobusų stoties pastatas.

Panevėžio miesto savivaldybės taryba prieš kelias savaites pritarė, kad būtų sudaryta paramos sutartis su UAB „Baltisches Haus“. Bendrovė parengs ir miestui dovanos naujos autobusų stoties techninį projektą, užsiims statybų priežiūra.

Taryba pritarė paramos sutarčiai

Panevėžio miesto savivaldybės taryba prieš kelias savaites pritarė, kad būtų sudaryta paramos sutartis su UAB „Baltisches Haus“. Bendrovė parengs ir miestui dovanos naujos autobusų stoties techninį projektą, užsiims statybų priežiūra.

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna naujienų portalui JP patvirtino, kad politikai pritarė paramos sutarties sudarymui.

„Tikimės, kad tokia sutartis bus sudaryta. Tai ne dovana, bet parama. Viliamės, kad nauja stotis bus statoma pagal vieno žymiausių Lietuvos architektų, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato R. Paleko projektą“, – aiškino T. Jukna ir tęsė:

„Nauja stotis turėtų atsirasti valstybinės žemės sklype, tarp įvažiavimo į dabartinę stotį ir alyvų skverelio. Vietoj šio bus įrengtas stoties peronas, šalia – parkas. Parkas šalia perono bus patrauklus gyventojams, komercijai, kavinėms, taps jaukia autobusų laukiamąja vieta. Papildomo reprezentatyvumo suteiks pėsčiųjų zona. Planuojama, kad 2019–2020 m. vyks projektavimo darbai. Statybos turėtų prasidėti 2021-aisiais. Tačiau viskas paaiškės, kai bus pasirašyta paramos, ne dovanos, sutartis su bendrove „Baltisches Haus“.

T. Jukna.

Ruoš techninį projektą

Pasiteiravus, kokie tolimesni darbai laukia, kai Taryba pritarė paramos sutarčiai, Savivaldybės administracijos direktorius T. Jukna aiškino:

„Bus ruošiamas techninis projektas, o toliau laukia kiti projektavimo darbai. Noriu priminti, kad galimos paramos formos kelios: finansinės, paslaugų ir turto. Šiuo atveju parama yra paslaugų. Tačiau ji įsigalios notariškai patvirtinus.“

Būsimos Panevėžio autobusų stoties vizualizacija.

Nori sukelti abejones

Pagal dabartinę viziją, pasak T. Juknos, Savanorių aikštėje, esamo vadinamojo alyvų skvero vietoje, turėtų iškilti vieno aukšto stoties pastatas.

„Dabartinėje stoties vietoje asfaltą turėtų pakeisti žalioji zona – naujas parkas, o esamą aptriušusį stoties pastatą rekonstravus, į jį iš Laisvės aikštės būtų perkeltas Turizmo informacijos centras bei šiuo metu Kranto gatvėje veikiantis Verslo konsultacinis centras. Dar dalis patalpų liktų bendruomenių veiklai, nuomai“, – aiškino administracijos direktorius.

Pasiteiravus, ar teko matyti, kokio pastato vaizdą socialiniame tinkle platina Tarybos narė G. Umbrasienė, Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius neslėpė, jog negerai, kai yra klaidinami panevėžiečiai. O juos klaidina miesto politikai.

„Tai daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės pastatas, kuris buvo numatytas statyti priešais prekybos centrą. Tačiau jo nebus. Negaliu pasakyti, kodėl Tarybos opozicijos lyderė G. Umbrasienė savaip interpretuoja situaciją. Negerai, kad klaidinami žmonės. Galbūt norima interpretacijomis sukelti abejonių arba pristabdyti darbus ir nukelti naujos Autobusų stoties statybas“, – kalbėjo T. Jukna.

Būsimos Panevėžio autobusų stoties vizualizacija.

Stringa projektas

Anot Savivaldybės administracijos direktoriaus, iš URBAN projektų stringa dabartinės autobusų stoties konversija, stoties prieigoms ir viešosioms erdvėms sutvarkyti.

„Kiti projektai arba jau baigti, arba jie vykdomi. Todėl aiškinimai, kad projektai nevykdomi – melas. Be to, jei turės problemų su vykdomais projektais Klaipėda, Vilnius, gali atsitikti ir taip, kad Panevėžys gaus papildomą finansavimą projektams vykdyti“, – pareiškė Savivaldybės administracijos direktorius.

Privalo laikytis taisyklių

Tuo tarpu opizicijos lyderė G. Umbrasienė, paklausta, kodėl netinka paramos sutartis su UAB „Baltisches Haus“, atsakė, kad parama viešam subjektui galima tada, kai žinai jos turinį.

„Kai jos priėmimo sąlygos yra aiškios bei priimtinos. Taryba buvo verčiama priimti dar neegzistuojančią dovaną – būsimą techninį projektą, kurio sprendiniai neaiškūs, bet pagal sutartį būsiantys privalomi. Tai teisinis nonsensas ir viešų atrankos bei svarstymo procedūrų apėjimas. Jeigu Savivaldybė reikalauja iš gyventojų laikytis įstatymų bei taisyklių, privalo jų laikytis ir pati. Tai svarbus vakarietiškos demokratijos principas“, – teigė politikė.

Projektas – priedanga

Išgirdusi klausimą, ar tikrai naujas Autobusų stoties pastatas atrodys taip, kokio vaizdą ji paatalpino socialiniame tinkle, G. Umbrasienė aiškino:

„Esu tikra, kad naujas autobusų stoties pastatas neatrodys taip, kaip mano įdėtoje nuotraukoje. Tai  planuojamas daugiaaukštis garažas, ties J. Basanavičiaus gatve. Tai, kad architekto R. Paleko studija, verslo užsakymu 2015 metais rengusi Panevėžio autobusų stoties rekonstrukcijos koncepciją, ant jos viršelio uždėjo ne būsimos stoties, o garažo nuotrauką, labai aiškiai parodo, kas šioje koncepcijoje svarbiausia. Pavadinimas „Autobusų stoties rekonstrukcija“ yra tik priedanga brangiam šios „auksinės“ teritorijos perplanavimui komercinių plotų plėtrai bei transporto srautų perskirstymui tos komercijos naudai pagrįsti.“

Būsimos Panevėžio autobusų stoties vizualizacija.

Bandys išsiaiškinti

Savivaldybės administracijos direktorius T. Jukna teigia esą girdėjęs, jog Tarybos opozicija kreipėsi į įvairias teisėsaugos institucijos, tame tarpe ir į Specialiąją tyrimų tarnybą, norėdama išsiaiškinti, ar teisėta būsima paramos sutartis su UAB „Baltisches Haus“.

Į tokį teiginį miesto Tarybos opozicijos lyderė G. Umbrasienė naujienų portalui JP atsakė, kad skundų nerašo.

„Nebalsuojame už neaiškius šešėlinius sprendimus, kol neišsiaiškiname jų esmės, naudos miestui, efektyvumo ir teisėtumo. Kadangi sprendimas dėl neegzistuojančios „dovanos“ priėmimo yra būtent toks, opozicija kreipėsi išaiškinimo į visas institucijas, kurių kompetencijoje yra viešo intereso gynimas bei antikorupcinė priežiūra“, – aiškino politikė.

Prašymo negavo

STT Panevėžio valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkė Rita Škutienė naujienų portalui JP teigė, kad prašymo išaiškinti, ar Tarybos sprendimas dėl paramos iš UAB „Baltisches Haus“ teisėtas -nemačiusi.

„Patikrinau informaciją pagrindinėje STT ir Panevėžio valdyboje. Kol kas tokio prašymo nesame gavę. Galbūt jis dar mūsų nepasiekė“, – teigė R. Škutienė.

Panevėžio autobusų stotis

5 komentarai

Gema Umbrasienė 2019-12-09 09:33 at 09:33

Galvoju, jog geriausia, ką galiu padaryti po šios dienos JP straipsnelio, kaip ,,opozicijos lyderė klaidina visuomenę“ – įdėti pilną interviu. Garbioji Visuomene, tikiuosi, jog Jūs mano postus perskaitėte taip, kaip juos parašiau, ir JP vertimą perskaitysite taip, kaip priklauso – kaip vertimą į reikalingą ? kalbą. Taigi nesusiklaidinsite ?.

,,Laba diena, kadangi su jumis sudėtinga susisiekti, todėl rašau žinutę. Noriu paklausti, kodėl jums netinka paramos sutartis su UAB „Baltisches Haus“? ,,Parama viešam subjektui galima tada, kai žinai jos turinį, ji egzistuoja ir jos priėmimo sąlygos yra aiškios bei priimtinos. Taryba gi buvo verčiama priimti dar neegzistuojančią dovaną – būsimą techninį projektą, kurio sprendiniai neaiškūs, bet pagal sutartį būsiantys privalomi. Tai teisinis nonsensas ir viešų atrankos bei svarstymo procedūrų apėjimas. Jeigu savivaldybė reikalauja iš gyventojų laikytis įstatymų bei taisyklių, privalo jų laikytis ir pati. Tai svarbus vakarietiškos demokratijos principas.‘‘

Ar jūs esate tikra, kad naujas Autobusų stoties pastatas atrodys, kaip įdėjote į savo FB ? ,,Aš esu tikra, kad naujas autobusų stoties pastatas neatrodys taip, kaip mano įdėtoje į FB nuotraukoje, nes tai yra planuojamas daugiaaukštis garažas ties Basanavičiaus gatve. Tai, kad Paleko studija, verslo užsakymu 2015 metais rengusi Panevėžio autobusų stoties rekonstrukcijos koncepciją, ant jos viršelio uždėjo ne būsimos stoties, o garažo nuotrauką, labai aiškiai parodo, kas šioje koncepcijoje svarbiausia. Pavadinimas ,,Autubusų stoties rekonstrukcija“ yra tik priedanga brangiam šios ,,auksinės“ teritorijos perplanavimui komercinių plotų plėtrai bei transporto srautų perskirstymui tos komercijos naudai pagrįsti. Mūsų apšiurusios stoties likimas ,,dovanotojams“ visai nerūpi, kaip ir miesto valdžiai. Jis ir toliau skendi miglose. Tik akivaizdu, jog lėšų, priėmus dovaną, reikėtų maždaug 2.5 karto daugiau, nei būtų reikėję tvarkant ir modernizuojant senąją stotį. Nes reikės ir sutvarkyti senąjį pastatą, ir pastatyti naują. Iš kur gauti pinigų abiems objektams iki šiol neaišku, nes valdžia leido sau atsisakyti šio projekto finansavimo URBAN lėšomis. Opozicija dar kartą teigia, kad varganoji Autobusų stotis galėjo ir turėjo būti ES lėšomis rekonstruota jau 2016 – 2017 metais, jeigu meras ir visa valdžia nebūtų pasukę verslo interesais grįstu keliu į šoną.‘‘

,,Ar tiesa,kad Tarybos opozicija pateikė skundą STT dėl paramos sutarties su UAB „Baltisches Haus“? Būtų smagu išgirsti jūsų atsakymus. Geros dienos! ,,Tarybos opozicija nerašo skundų. Ji nebalsuoja už neaiškius šešėlinius sprendimus, kol neišsiaiškina jų esmės, naudos miestui, efektyvumo ir teisėtumo. Kadangi sprendimas dėl neegzistuojančios ,,dovanos“ priėmimo yra būtent toks, opozicija kreipėsi išaiškinimo į visas institucijas, kurių kompetencijoje yra viešo intereso gynimas bei antikorupcinė priežiūra. Tikiuosi, jog mano trumpi atsakymai sutilps visi. Kadangi mūsų nuomonė Jus sudomina ypač retai, būtų garbinga ir teisinga jos neiškarpyti. Ačiū.‘‘

Ačiū už atsakymus. „Dvaro žiniasklaida“, kaip jūs vadinate, išspausdins jūsų atsakymą. Geros dienos! “ Geros dienos ir savaitės visiems !

Atsakyti
Vasia 2019-12-09 10:25 at 10:25

Na, bet jūs iš tiesų dvaro aptarnautojai.

Atsakyti
aga aga 2019-12-09 14:44 at 14:44

poniai reikia paskirt ekspertize, toks stiprus kaimo sindromas

Atsakyti
Petia 2019-12-09 23:29 at 23:29

O kaip vadinasi seimo nario žiniasklaida ? Berno ? Pusbernio ? Lėlytės ar bobytės ?

Atsakyti
dalija 2019-12-10 13:39 at 13:39

Opozicijai likusi viena galimybė – skubiai atsiriboti nuo šios ponios. Jos elgesyje nesimato jokių lyderės bruožų. Kitu atveju visai opozicijai kris dėmė dėl projektų Panevėžyje sąmoningo sabotažo.

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Įvertinkite: pristatyta, kaip galėtų atrodyti naujoji Panevėžio autobusų stotis

confident-noyce

Panevėžiečiai kviečiami susipažinti su Autobusų stoties projektiniu pasiūlymu

confident-noyce

Iš Panevėžio autobusų stoties į Lietuvos miestus išvažiuos mažiau autobusų

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau