Opozicija piktinasi P. Gražiulio imuniteto išsaugojimu, įžvelgia valdančiųjų „spektaklį“

Opozicija piktinasi P. Gražiulio imuniteto išsaugojimu, įžvelgia valdančiųjų „spektaklį“

Saulius JAKUČIONIS (BNS) / BNS nuotr.

E. Gentvilas.

Opozicijos politikai antradienį pasipiktino Seimo sprendimu nenaikinti Petro Gražulio teisinės neliečiamybės ir pareiškė įžvelgiantys valdančiųjų spektaklį, kuriuo siekiama išsaugoti parlamentaro palankumą jų sprendimams.

„Jis yra saugomas ir globojamas iš esmės Seimo daugumos, „valstiečiams“ pasidalinant ir sužaidžiant tam tikrą spektaklį“, – žurnalistams sakė Liberalų sąjūdžio lyderis Eugenijus Gentvilas.

„Visi („valstiečių“ pirmininko) Ramūno Karbauskio eilėje balsuoja už, prieš esančioje eilėje visi susilaiko. Na taip nebūna, tai yra surežisuota“, – pridūrė jis.

BIC

Parlamentarai antradienį nubalsavo išsaugoti P. Gražulio imunitetą vadinamojoje „Judex“ byloje.

Už tai, kad būtų panaikinta Seimo nario neliečiamybė, balsavo opoziciniai konservatoriai, liberalai, socialdemokratai, taip pat dalis valdančiųjų „valstiečių“.

Prieš balsavo ir susilaikė kita dalis „valstiečių“ frakcijos, „socialdarbiečių“ ir Lietuvos lenkų rinkimu akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovų.

„Manau, kad tai yra vienas iš valdančiosios daugumos formavimo elementų, sudėtinių dalių – kitaip sakant, reikia išsaugoti Gražulį, maža kas, vienas balsas pravers“, – kalbėjo E. Gentvilas.

„Esminis dalykas net nėra tai, kaip frakcijos balsavo, o tai, kad žmogus atsistojęs iš tribūnos dergia Lietuvos teisingumą ir viskas, šiandien eina ir triumfuoja“, – tvirtino jis.

Iš karto po P. Gražuliui palankaus balsavimo konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis ironiškai pasiūlė pasveikinti parlamentarą „mažų mažiausiai plojimais, šampanu ir gėlėmis“.

„Gal vis tiek šia išskirtine proga aš norėčiau pakviesti poną Petrą į tribūną, gal pirmininkas gėlių kokių gali suorganizuoti, vis tiek neeilinė proga iš tikrųjų. Žmogui prokuratūroje yra pareikštas baudžiamasis kaltinimas ir Seimas nusprendžia jį apsaugoti. Trisdešimti metai valstybės, nepriklausomybės, neeilinė proga“, – sakė politikas.

Atsakydamas į tai P. Gražulis pasiūlė G. Landsbergiui panagrinėti savo žmonos verslus.

Už P. Gražulio neliečiamybės panaikinimą balsavo 18 „valstiečių“, o susilaikė 13-a šios frakcijos politikų.

„Man kilo abejonių, kad tai nėra kriminalinis nusikaltimas. Vat ir viskas. (…) Jokios įtakos savo frakcijos kolegoms nedariau“, – BNS sakė susilaikęs „valstietis“ Arūnas Gumuliauskas, buvęs prokuratūros pateiktos medžiagos pagrįstumą nagrinėjusioje Seimo komisijoje.

Iš „socialdarbiečių“ už P. Gražulio neliečiamybės naikinimą balsavo vienintelis Juozas Bernatonis, kiti septyni susilaikė. Taip pat susilaikė arba buvo prieš visi penki posėdyje dalyvavę Lenkų rinkimų akcijos atstovai.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis BNS sakė manantis, kad P. Gražuliui palankų balsavimą lėmė atskirų Seimo narių nuomonė, o ne kokie nors susitarimai.

Jis tvirtino, kad dalį parlamentarų galėjo įtikinti „ugninga“ P. Gražulio kalba.

Teisėsauga norėjo Seimo nariui pareikšti įtarimus dėl piktnaudžiavimo.

Teisėsaugos duomenimis, Seimo narys P. Gražulis padėjo tvarkyti šaldytus maisto produktus gaminančios bendrovės „Judex“ problemas, kai Rusijos pareigūnai 2015 metais šios įmonės produkcijoje rado listerijos bakterijų.

Anot prokurorų, padėdamas įmonei Seimo narys ne kartą skambino Lietuvos ir Rusijos pareigūnams, ragino duoti kyšius, prašė pažeisti galiojančias tvarkas, o iš „Judex“ gavo turtinės naudos.

P. Gražulis kaltinimus neigia ir tvirtina, kad ši byla yra politinis susidorojimas.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.