19 C
Panevėžys
Sekmadienis, 16 gegužės, 2021

Opozicija kaltina valdininkę supainiojus viešuosius ir privačius interesus

Panevėžio miesto tarybos opozicija teigia, jog savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja S. Jakštienė, pasinaudodama tarnybine padėtimi, darbo metu protegavo vienos firmos komercinį produktą.

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Sandra Jakštienė, surengusi miesto ir rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovų pasitarimą ir inicijavusi elektroninio dienyno pristatymą, opozicijos narių miesto taryboje nuomone prasilenkė su viešųjų ir privačių interesų valstybės tarnyboje derinimu.

Panevėžio miesto tarybos opozicija teigia, jog savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja S. Jakštienė, pasinaudodama tarnybine padėtimi, darbo metu protegavo vienos firmos komercinį produktą – elektroninį dienyną darželiams. Pristatyme neva dalyvavo ir vienas S. Jakštienės kolega iš Utenos, su kuriuo ji nuolat bendradarbiavo iki tampant Panevėžio miesto savivaldybės valdininke.

Sistemai pretenzijų neturi

Panevėžio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ direktorė Aldona Morkūnienė JP sakė, kad internetinio dienyno paslauga įstaigoje baigiama įdiegti, ji yra lanksti, greita ir jai pretenzijų nėra. Programos aptarnavimo mėnesinis mokestis – 30 eurų.

Prasilenkia su etikos principais

Siaurietiskas ejimas lazdos 07 Sileikis
G. Šileikis tvirtino, jog savivaldybės valdininkų vieno komercinio produkto ar pasiūlymo viešas deklaravimas, jo siūlymas ar reklamavimas prasilenkia ne tik su etikos, interesų derinimo principais, bet ir su Viešųjų pirkimų įstatymu.

Tuo tarpu vienas iš opozicijos miesto taryboje atstovų Gintaras Šileikis tvirtino, jog savivaldybės valdininkų vieno komercinio produkto ar pasiūlymo viešas deklaravimas, jo siūlymas ar reklamavimas prasilenkia ne tik su etikos, interesų derinimo principais, bet ir su Viešųjų pirkimų įstatymu. Anot jo, esant tokiam S. Jakštienės darbo stiliui, jos elgesį turėtų svarstyti Tarnybinės etikos ir procedūrų komisija.

Atsižegnojo nuo įtarimų

Pati Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja S. Jakštienė atsižegnojo nuo bet kokių įtarimų nuo elektroninio dienyno steigėjų, nes nė vieno iš jų nepažįsta. Valdininkė sakė nesupranta, kodėl ji siejama su Utena, nors šiame mieste elektroninio dienyno sistema ikimokyklinėse įstaigose įdiegta viename darželyje, o ji Utenos kolegijoje tik yra dirbusi.

„Trys Panevėžio darželiai šią sistemą jau naudoja. Nieko aš neinicijavau, nieko nepristačiau, tačiau esu už inovatyvias technologijas. Man tik paskambino ir pasiūlė susipažinti su informacija, o susitikimą organizavo Švietimo skyrius. Susitikime buvau tik svečias, tačiau matau“, – sakė S. Jakštienė ir pridūrė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžys kviečia sugrįžti į Norvegiją išvykusius lietuvius

confident-noyce

Laisvesnio karantino režimo sąraše liks dešimt savivaldybių

confident-noyce

Vilniaus savivaldybė mažina jos pastato 20-ojo aukšto nuomos kainą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau