24 C
Panevėžys
Trečiadienis, 12 gegužės, 2021

Oficialu: „Aušros“ progimnazija jungiama su V. Žemkalnio gimnazija

AutoriusJPFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
„Aušros“ progimnazija.

Panevėžio miesto savivaldybės taryba patvirtino 2021-2025 m. miesto švietimo ir mokslo įstaigų tinklo pertvarkos planą.

„2016 m. patvirtinto miesto bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016–2020 m. plano įgyvendinimo laikotarpis baigėsi. Atlikus stebėseną ir įvertinus esamą miesto švietimo įstaigų tinklą, parengėme naują miesto bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2021-2025 m. planą. Ši pertvarka reikalinga dėl kelių priežasčių: besikeičiančios demografinės padėties mieste, kintančių gyventojų švietimo poreikių ir kitų veiksnių, susijusių su šalies kultūrine, socialine  ir ekonomine situacijomis, siekiant gerinti ugdymo kokybę, racionaliai naudoti ugdymo įstaigų patalpas. Buvo atlikta švietimo sistemos būklės analizė, išryškinti privalumai, trūkumai ir grėsmės, išnagrinėtas bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos strateginis tikslas, uždaviniai ir prioritetai“, – sako Panevėžio miesto mero pavaduotojas Lauras Jagminas.

L. Jagminas.

Rengdama 2021-2025 m. miesto švietimo ir mokslo įstaigų tinklo pertvarkos planą Savivaldybė įvertino demografinę padėtį, ekonominę-socialinę būklę (socialinės rizikos, gaunančių maitinimo lengvatas vaikų skaičių, nemokamam maitinimui skirtas lėšas ir kt.). Taip pat ugdymo poreikių tenkinimo būklę, tinklo efektyvumą ir prieinamumą, finansinį efektyvumą, ugdymo kokybę, švietimo įstaigų pastatus ir patalpas.

Mažėjant mokinių ir siekiant racionaliai naudoti biudžeto lėšas, vienas svarbiausių švietimo tinklo pertvarkos 2021-2025 m. plano struktūrinių pokyčių – nuo 2022 rugsėjo 1 d. prie V. Žemkalnio gimnazijos prijungiama „Aušros“ progimnazija.

Mokyklos reorganizacija bus vykdoma ne iš karto, o palaipsniui mažinant mokytojų krūvį. „Aušros“ progimnazija – viena iš mažiausiai mokinių (235 mok.) ir klasių komplektų (12 komplektų) turinti nerenovuota mokykla. Mokinio išlaikymas brangesnis nei kitose mokyklose – 2020 m. iš miesto biudžeto vienam mokiniui skirta 972 Eur (miesto vidurkis – 671 Eur).

V. Žemkalnio gimnazija.

Mokyklą prijungus prie Vytauto Žemkalnio gimnazijos pagerės darbo, ugdymosi sąlygos „Aušros“ progimnazijos moksleiviams.

Skaičiuojama, kad po reorganizacijos pirmaisiais metais bus sutaupyta 189 tūkst. 600 Eur, kuriuos bus galima skirti kitoms ugdymo įstaigoms.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Mokyklose rudeniui siekiama įrengti hibridines klases nuotoliniam ugdymui

confident-noyce

Reitingai: J. Balčikonio gimnazija – antroji Lietuvoje

confident-noyce

Šiauliuose mokyklose kol kas lieka visi pradinukai, net ir be COVID-19 testų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau