4.8 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 25 balandžio, 2024

Odos priežiūros naujovės: kremuose – gintaro dulkės, juodieji perlai, ožkos priešpienis

Kokį kosmetikos produktą galima pagaminti iš gintaro dulkių? O iš juodųjų perlų? Kai verslininkams kyla tokių klausimų, jie vis dažniau atsigręžia į mokslininkus. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) mokslininkai farmacininkai pastebi, jog šalies verslo susidomėjimas taikomųjų mokslinių tyrimų galimybėmis auga.

Bendradarbiaujant su verslo įmonėmis, (LSMU) Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centre sukuriama nemažai inovatyvių odos priežiūros produktų. Moderniose laboratorijose gaminami kremai, geliai, tepalai, purškalai ir kitos odos priežiūros priemonės, kurių sudėtyje – retos, vertingos veikliosios medžiagos, išgautos pasitelkus biotechnologijas ir pažangius mokslinius tyrimus.

„Esame pajėgūs ne tik atlikti tyrimus ir parengti rekomendacijas gamintojams, bet ir iš vertingų žaliavų sukurti inovatyvius gaminius – ir  kaip galutinius, ir kaip tarpinius produktus, kurie gali būti naudojami gaminant vaistus, kosmetiką, veterinarinius ir kitus preparatus“,  –  pasakojo LSMU Farmacijos fakulteto Vaistų technologijos ir socialinės farmacijos katedros vadovė prof. Jurga Bernatonienė.

Per pastaruosius ketverius metus taikomųjų mokslinių tyrimų, atliktų vietos bei užsienio įmonių užsakymu, LSMU farmacininkai atlieka vis daugiau. Verslo užsakymu mokslininkai jau yra sukūrę odos priežiūrai skirtų produktų su tokiais inovatyviais ingredientais, kaip Negyvosios jūros mineralai, augimo faktoriai, augalų kamieninės ląstelės, placenta, ryžių vanduo, ožkos priešpienis. Neseniai jiems teko dirbti ir su tokia retenybe kaip juodieji perlai.

Vienas iš pastarojo meto įdomių ir technologiškai pažangių gaminių sukurtas LSMU Farmacijos fakulteto Vaistų technologijos ir socialinės farmacijos katedros ir Farmacinių technologijų instituto mokslininkams bendradarbiaujant su Šiaulių verslininkais. Pagamintos natūralios sudėties odos priežiūros priemonės, kurių sudėtyje –  veikliosios medžiagos iš rudųjų dumblių ir biotechnologiniu būdu sukurto eksopolisacharido iš jūros planktono.

Prof. J. Bernatonienė pabrėžė, kad technines ir infrastruktūros galimybes, sutelktas Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centre, papildo svarus pačių mokslininkų įdirbis: atrasta aktyviųjų mikrokapsulių gamybos technologija, gerinanti preparatų veiksmingumą, iki vieno žingsnio metodo optimizuota gamybos technologija padeda sutrumpinti laiką ir pagaminti kokybišką produktą.

„Mokslo ir verslo bendradarbiavimas naudingas abiem pusėms: verslas gali pasinaudoti naujausiais mokslo laimėjimais, o mokslininkams aiškiau, ko šiandien reikia rinkai. Geriausias tokio bendradarbiavimo rezultatas – į rinką išleisti išskirtiniai produktai“, – pastebėjo prof. J. Bernatonienė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ar tikrai geriau rinktis kremą su didžiausiu SPF? 4 mitai apie apsauginius kremus nuo saulės

confident-noyce

Veido kremai: žiemą saugoti nuo šalčio, vasarą – nuo saulės, o ką daryti pavasarį?

confident-noyce

Kuo išskirtinė kremų nuo raukšlių sudėtis?

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau