Nyderlandai Panevėžio miesto globos namams dovanoja lovas

Nyderlandai Panevėžio miesto globos namams dovanoja lovas

Panevėžio miesto savivaldybė / Organizatorių nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybė plėtoja rezultatyvų bendradarbiavimą su miestu partneriu Gusu (Nyderlandai). Kasmet numatomi keli bendri projektai. Šiemetė dovana Panevėžiui – lovos Šv. Juozapo globos namams ir ligoninei, kultūriniai mainai.

Savivaldybės administracijos Užsienio ryšių skyriaus teigimu, bendradarbiavimas neįsivaizduojamas be aktyvaus Guso ir Panevėžio sandraugos komiteto, vienijančio įvairaus amžiaus ir profesijų savanorystės pagrindais dirbančius žmones. Puikus pavyzdys – Guso pagyvenusių žmonių namų ir mūsų Šv. Juozapo globos namų projektas „Pagyvenusių žmonių priežiūra ir paslaugos namuose“. Projekto sudėtinė dalis – 26 funkcinių lovų dovana Panevėžiui. Lovos skirtos Šv. Juozapo globos namams ir Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų skyriui.              Panevėžiečiai Šv. Juozapo globos namų atstovai kontaktus su kolegomis užmezgė 2015 m. pavasarį. Šiemet gegužę mieste viešės 5 žmonių delegacija iš Guso. Ji dalinsis patirtimi apie paslaugų teikimą pagyvenusiems žmonėms.

Kasmet Guse rengiamas Lietuvos vakaras, kuriame dalyvauja visi mūsų šalį mylintys olandai ir Nyderlanduose gyvenantys lietuviai, paprastai – ir Lietuvos ambasados Nyderlandų Karalystėje atstovai. Šiemet Panevėžį pristatė grupė „Raskila“. Jos vadovai Lina ir Gvidas Viliai papasakojo apie mūsų miestą, Lietuvą, tradicijas ir papročius.

BIC

Balandžio–rugpjūčio mėn. Panevėžyje bus eksponuojama olando Mathisse‘o Arendseno tapybos paroda. Jo darbai papuoš Apylinkės teismo, Savivaldybės ir G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos erdves.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.