Nuteistųjų moterų sukurti socialinės reklamos plakatai dalyvaus tarptautiniame projekte

Nuteistųjų moterų sukurti socialinės reklamos plakatai dalyvaus tarptautiniame projekte

JP / Organizatorių nuotr.

Panevėžio pataisos namuose atidaryta nuteistų moterų kūrybos darbų paroda „Jausmai“. Eksponuojami darbai – tai moterų sukurti socialinės reklamos plakatai, kurie bus pristatyti „Integracijos centro“ vykdomo tarptautinio Erasmus+ projekto „Climb Over“ socialinės reklamos plakatų konkursui. Projekto pagrindinė mintis – skatinti visuomenę atsisakyti stigmatizuoto požiūrio į nuteistą asmenį.

Gavusios pasiūlymą dalyvauti projekte, nuteistos moterys į jį įsitraukė labai noriai. Kiekvieną savaitę organizatoriai teikdavo nuteistosioms su konkurso tema susijusią informaciją, kuri turėjo padėti projekto dalyvėms sukurti savo socialinę reklamą. Tačiau kai kurioms projekto dalyvėms pagalbos nė nereikėjo – moterys teigė, kad emocinę atskirtį jos galinčios išpiešti ir be teorinės medžiagos.

Pažvelgus į nuteistųjų darbus, matyti, kad visi jie labai individualūs, spalviškai emocionalūs, kurti skirtingomis technikomis, medžiagomis, tačiau turi vieną bendrą bruožą – juose atsispindi bausmę atliekančio žmogaus emocija: skausmas, neviltis, meilės stoka. O prie plakatų ar juose įrašytos žinutės prašo neteisti, nes „už kiekvienų grotų yra širdis, kuriai trūko meilės…“.

BIC

Vieno  įspūdingo kūrinio autorė teigia, esanti įkvėpta knygos. „Esu įkvėpta Tim Guenard knygos „Stipriau už neapykantą“, nes stipriau už neapykantą yra tik meilė. Apima jausmai: ateities baimė, žmonių baimė. Baimė, o iš jos pyktis, agresija, neapykanta… Nusikaltimas. Kas nugali baimę? Meilė. Todėl mano tikslas – skatinti žmones bandyti suprasti nusikaltusį asmenį ir suteikti bent truputį meilės. Skatinti mylėti, nes tik meilė gydo sužeistą širdį. Meilė, kurios tikiuosi, yra nesmerkimas, supratimas, žmogiškumas, atjauta, šypsena, o sužeistos širdies žmogui tai yra labai daug“, – pasakojo moteris.

Nuteistųjų kūrybinių darbų fotografijos jau pasiekė projekto organizatorius, kurie negaili darbams pagyrų.

„Šio konkurso tikslas yra ištraukti visuomenę iš savų vidinių kalėjimų – iš mąstymo stigmomis, kad kalėję ar kalintys yra pavojingi, asocialūs, nepatikimi, nežmogiški ar dar kokie nors prigimtinai blogi. Už nusikaltimo fakto slypi kur kas gilesnės, labai žemiškos problemos, prie kurių sprendimo visuomenė galėtų prisidėti. Į šias problemas skatinsime visuomenę atkreipti dėmesį per kalinčiųjų ir savanorių kūrybą. Suprantama, kad kalinčiųjų darbai turi labai didelio svorio, nes jie dažnai turi kur kas daugiau pasakyti, nei gali numatyti neturėję šios patirties. Buvau labai maloniai nustebinta peržvelgusi jau atliktus moterų darbus. Jie turtingi ne tik kūrybiškumu, talentais, bet ir iškalba, paslėptomis ar net labai aiškiomis žinutėmis. Tikiu, kad tai bus pastebėta, įvertinta ir išgirsta – viliuosi, kad visuomenė, nors ir iš lėto, bus pastūmėta išlįsti už savo susikurtų sienų, tai yra, tapti atviresne ir sąmoningesne. Mane papirko kiekvienas darbas. Neslėpsiu, peržiūrėjau ne vieną ir ne du kartus“, – sako šios iniciatyvos autorė, projekto vadovė Rūta Kaminskaitė.

Projekte dalyvavo 13 nuteistų moterų, kurios sukūrė tiek pat socialinės reklamos plakatų. Sukurti darbai (originalai) lapkričio mėnesį bus pristatyti galutinėje tarptautinio Erasmus+ projekto „Climb Over“ konferencijoje.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.