Nuteistų moterų numegztos kojinaitės atiteks patiems mažiausiems panevėžiečiams

Nuteistų moterų numegztos kojinaitės atiteks patiems mažiausiems panevėžiečiams

Aušra JANEVIČIENĖ / Organizatorių nuotr.

Panevėžio pataisos namuose į pabaigą artėja socialinė akcija „Pataisos namai – miestui“, kurios metu nuteistos moterys numezgė daugiau kaip 100 porų mažutėlaičių vilnos kojinaičių neišnešiotiems naujagimiams.

Rugpjūčio pradžioje, minint pasaulinę kūdikių maitinimo krūtimi savaitę, kojinaites planuojama perduoti Respublikinės Panevėžio ligoninės Naujagimių skyriui.

BIC

Socialinės akcijos tikslas – sudaryti sąlygas nuteistosioms užsiimti nusiraminimą teikiančia individualia kūrybine veikla (mezgimu) bei pasidalinti šios veiklos rezultatais su miesto bendruomene, siekiant keisti visuomenės stigmatizuotą požiūrį į nuteistą asmenį.

Ši akcija yra viena iš pataisos namų vykdomo projekto „Padėkime vieni kitiems būti sveikesniems“ veiklų. Akcijoje dalyvavo 10 nuteistų moterų.

Be pirmiau minėtos akcijos per pirmuosius projekto „Padėkime vieni kitiems būti sveikesniems“ vykdymo mėnesius pataisos namuose organizuota net dešimt įvairių švietimo, socio-edukacinių, kultūros, sporto ir kitų priemonių, stiprinančių nuteistųjų psichinę sveikatą, kuriose dalyvavo daugiau nei 200 bausmę atliekančių moterų.

Dalyvavimas projekto veiklose nuteistąsias skatina atitrūkti nuo minčių apie žalingus įpročius, keisti gyvenimo būdą, suteikia galimybę geriau save pažinti, atrasti bendruomeniškumo jausmą.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.